Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Románia
Erdélyi síelés Hargitafürdőn
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Balint_2000
8 élménybeszámolót írt
8
9 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Erdélyi síelés Hargitafürdőn
2016.01.22. 15:28
A mai a második napom a Hargitán, holnapig maradok. Hó van elég, a pályákon nagyjából 5-65 cm hó van. Ehhez tegnap is hozzájárult az időjárás kb. 5 cm friss hóval. Jelenleg a Csipike (kék) és a Miklós (piros, vagy fekete, nem lehet tudni, bár szerintem inkább piros) pálya üzemel. A Miklós tetején gyönyörű kilátás nyílik Hargitafürdőre. Én eddig a Miklóson síeltem napi 2-3 órát, de este a Csipikét is letesztelem, mivel ott éjszakai sízés is van. A pálya minősége nem lehengerlő (tetején kifigyel néhány kavics, sok a bucka), de ez semmit sem von le a sízés élményéből, a buckáknak pedig külön örültem. A Miklóshoz egy félig tányéros, félig csákányos felvonó tartozik, amire a felvonások számától függő árú (elméletileg a Kossuthra is érvényes) bérletet kell venni. Még egy hasznos megjegyzés a lifttel kapcsolatban: A személyzet nem szereti, ha a felvonó alatt sízünk, még akkor sem, ha nem használják a liftet.

Összességében: Szép a táj, jó a levegő és szimpatikusak a buckák, de egyelőre sajnos kevés a nyitott pálya.

Egyelőre ennyit tudtam írni, ha később lesz említésre való információ, akkor majd írok.
image.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.