Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Briancon - Serre Chevalier
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Briancon - Serre Chevalier
2019.02.04. 12:48
Úgy gondolom, hogy ekkora egybefüggő síterepen mindenféle sífelvonó, (modern, elavult, ülős, kabinos, gyors, lassú, tányéros) megtalálható. Nem sok méretében a franciákkal összehasonlítható osztrák síterep van és a nagyobbak közül is sokszor kényszerből egy nagy "villamossal", vagy egy oda-vissza közlekedő ülős vagy kabinos felvonóval összekötött kis különálló terepek, át nem síelhetőek. Nem hinném, hogy Ausztriában nincs 20-30 éves felvonó, hanem 10 évenként az egész felvonó parkot lecserélik, nem beszélve a nem csekély számú csákányosról, amiből azért már tapasztalt síelőket is láttam kiesni. 51 éveset lehet, hogy nem tudok mutatni, de pl. Mönichkirchenben a St. Coronán leszerelt ülőliftet állították újra üzembe. Briancon liftparkja pl. jóval korszerűbb, mint pl. Risoul-Vars, vagy Les 2 Alpes és teljesen versenyképes az osztrák felvonó parkkal. Az viszont igaz, hogy az osztrákok sokkal többet adnak a kényelemre. Náluk szinte minden új lift nagy, gyors, fűtött, lehajtható szélfogó buborékkal. Az új francia liftek ehhez képest biztosan fapadosnak tűnnek, még az újak is, mert ők erre nem költenek. És bár lehet, hogy elavultabbak (vagy elavultabbaknak tűnnek) a liftek, de mégsem a franciáknál kellett az embereket menteni a bedöglött liftről 3 órán keresztül (lásd Kreischberg, Rozenkrantz). Azért nem tudok azonosulni az általad leírtakkal, mert szerintem nem egy embernek befolyásolja a választását egy olyan dolog, ami szerintem nem a leglényegesebb. Mert azért szerintem nem akkora a különbség, mint ahogyan azt beállítod. Nálam a választásnál biztosan fontosabb szempont a síterep mérete, magassága, hóbiztossága a pályák hossza, száma, nehézségi foka. Szerintem ez előbbre való. Ott van pl. Obertauern, az osztrák viszonylatban is az egyik legkorszerűbb felvonó parkkal (gyorsak, fűtöttek, buborékosak, stb.), 100 km pályával, de majdnem annyit ülsz egy sínap alatt a felvonón, mint amennyit csúszol, mert a pályák rövidek és a felvonók vonalát követik. Lehet, hogy kényelmes, gyors, de alig 2 perc csúszás után már megint egy felvonón találod magad, ezért inkább választok egy olyan pályarendszert, ahol, egy régebbi felvonóval kicsit lassabban feljutva, csúszhatok akár jóval több kilométert is egyhuzamban. Ezért egy nekem szimpatikusabb pályarendszer esetében a liftek koránál fontosabb, hogy a pályakilométer és a felvonó km ne fele-fele, hanem mondjuk kétharmad-egyharmad arányú és nem a felvonó a több :)
Előzmény: (magnum56 203986)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.