Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Lofer
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Wurznwirt - 16 km-re Lofertől, magyarul beszélő személyzettel
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Lofer
2009.01.04. 20:27
Ez az a hely amit kerülni kell!!! Elismerem csináltam egy hülyéséget, Saalbach környékén volt a szállásunk és mivel a bérletem erre a településre is érvényes és itt még nem voltam gondoltam kipróbálom milyen ez a hely. Ez rossz ötlet volt. Kezdjük az elején, nyitásra érkeztünk Loferbe 8:30-ra legalább 800-1000 ember várakozott a sorban. Minimum 45 percet várakoztunk amíg a liftig eljutottunk. Tudom lehet azzal jönni, hogy nem főszezonban kell menni egy ilyen kicsi településre mert mindenki most síel. Az első lift ami felvisz az a probléma forrása. Egy négy személyes kabinos lift ami iszonyú lassú, ezért aztán az emberek reggel feltorlódnak. Az első parkoló amely közvelten a lift mellett van 2 perc alatt megtelik kocsikkal, a többi minimum 5-600 méterre van a parkolótól. Élvezet síbakancsban megközelíteni a felvonót. Tegyük fel, hogy ezek a dolgok (nagy tömeg, távolság a parkolótól) nincsenek és így próbálom értékelni a terepet. Van néhány pálya amely nagyon rövid,igaz van egy hosszú pályája Lofernek ami levisz a völgybe de ott sok helyen botozni kell ami az egyik kedvencem. Ezenkívül vékony úton visz le a sípály és ha pár ügyes ember megáll a közepén akkor nem tudod kikerülni mert nem férsz el melletük. Így te is megállsz és szépen kialakul a dugó a sípályán. Kicsi a pályrendszere, méretben kb. Hochkarral megegyző pályarendszere van.

11 óra körül gondoltuk most már biztosan elfogyott a tömeg a völgyben kipróbáljuk milyen az alsó lift sorbanállás nélkül. Persze túl optimisták voltunk sor még akkor is volt kb. 30-40 perces lehetett. Így fogtuk szépen lecsatoltuk a léceinket és átmentünk Leogangba. Másnap 10 órakor körül azon poénkodtunk, hogy Saalbachban már megvolt a harmadik csúszásunk és tegnap ebben az időben még a sorrban álltunk Loferen.

Szerintem kerüljétek Lofert.
IMG-2510-1.JPG
IMG-2521-1.JPG
IMG-2523-1.JPG
IMG-2532-1.JPG
IMG-2533-1.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.