Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Nagy-Hideg-hegy
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
karezoli
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Nagy-Hideg-hegy
2019.12.29. 13:51
Én még gyerekkoromban Nagyhideghegyen tanultam meg a síelés alapjait, amely egy csodálatos és nagyon jó adottságokkal rendelkező terület. Sajnos a döntéshozók ezidáig valamiért nem látták meg ezen a helyen egy modern, de környezetbarát síközpont kialakításának lehetőségét, pedig ilyenből Szlovákiából 100 hasonló is működik. Tudom (mert magam is környezetvédő vagyok), hogy meg kell őrizni a Börzsöny élővilágát, az erdőt és a kirándulóhelyet, de egy kisebb síközpont kialakítása a hegység ~ 1 %-át sem érintené. Viszont a beruházás fellendíthetné a környék - jelenleg hibernált állapotban lévő - idegenforgalmat, a szállás és vendéglátóhelyeket. Ezen kívül a vonzáskörben lakó sízést szeretőknek sem kellene több száz kilométert utazni egy egészségmegőrző sportolásért, amely közben az autókkal jelentős mértékben szennyezzük a környezetet. Véleményem szerint egy ilyen vízió elindításához 3 feltétel megléte szükséges. Egy ismert döntéshozó politikus/síszakmai vezető személyre, egy regionális - érintett - települések közötti összefogásra, illetve egy civil támogató és aktív közösség létrejöttére.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.