Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Öltözködés

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Öltözködés
2017.01.10. 09:22
Szinte mindent kipróbáltam, átáztam, fáztam, mire kialakult a legjobb módszer. A freeride annyiból más, mint a pálya, hogy kevésbé tervezhető, nincs meg az a ciklikussága, vagy az sokkal szabálytalanabb, mint a pályán síelésnek. Ehhez jöhet egy beragadás a mély hóba, gyaloglás, kimászás, amikor hirtelen nagyon kimelegedhetünk.

A legelső a hideghez való hozzászokás. Téli futás a hidegben, alul melegen, felül szellősen felöltözve, sapkában.

Ezt átvíve a hegyre: felső testre inkább kevesebb, mint több. 1 gyapjú aláöltöző (ez vált be legjobban), fölé a kabát, ami vékonyan bélelt. Aktívan szabályozzuk a hőháztartást! Felvonón cipzár, szellőzők le, hogy száradjak. A hüttében a kabátot nem veszem le, hogy száradjon. Ha gyalogolni kell vagy mászni, szintén kinyitok mindent, még az elején. Ha közel van a parkoló, akkor a meleg polár (szükség esetére) a kocsiban maradhat. Ha nem, akkor a hátizsákban viszem. Tehát felülre kevés ruha, amiben mozgás nélkül fáznánk, de mivel mozogni fogunk, elég lesz. Az átnedvesedést kell mindenáron elkerülni, ehhez aktívan szabályozzunk, és hűtsünk, amikor kell. Alulra a nadrág alá viszont minél melegebben öltözzünk fel! Kesztyű: a lehető legnagyobb méret, szellős, levegős és GoreTex! Ezt is aktívan húzzuk fel-le, ezzel szabályozzuk a hőt és előzzük meg az átnedvesedését!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.