Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Alpe d'Huez
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
belcsa2
4 élménybeszámolót írt
4
7 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Alpe d'Huez
2017.02.09. 20:05
Sok-sok éve síelek, de még egyszer sem voltam Franciaországban. Jó döntés volt, másnak is ajánlom, aki ódzkodik a távolság miatt, hogy elmenjen oda. Sajnos egyre kevésbé hóbiztosak 1000- 2500 m magas Közép-európai terepek még a tél közepén is váratlan meleg viheti el a havat. Franciaország előnye, hogy mindig van a pályarendszeren belül olyan magasságú fekvésű pálya, ami garantáltan hóban gazdag. Ezentúl pedig soha nem tudtam megszeretni az ágyúzott havat, a reggelre meredek jégpályává fagyott ratrakolt lejtőket, - gyerekkoromban még ilyen nem volt - az eredeti síélményhez igazi puha hó kell. Úgy keveredtem Alpe d'Huez-be, hogy az utitárskereső fórumon csatlakoztam egy teljesen ismeretlen társaságba, akik ráadásul nem tudtak elvinni és az utat külön kellett megszerveznem, szerencsésen volt jó áron egy ajánlat az Oszkár-on oda-vissza. A sírégió központja Alpe d'Huez, egy 1860 m magasan épült üdülő-komplexum, körülötte az megszokott alpesi hegyifalvakra hasonlító családias, kis kunyhókkal, faházakkal teli apróbb települések és ráadásul ezek is pályaszállásosak. A település-részek között - földrajzi okokból - nincs könnyen használható közúti kapcsolat, ezért mindenki gondolja át mit szeretne: sok fiatallal teli nyüzsgést vagy békés nyugalmat. Az út hosszú, nincs idő megállni csak rövid pihenőkre, hajnali indulás után este 6-7 órára érkezünk, ha nincs hosszabb megálló. Érkezés után fáradtságra kell készülni. A turnusok általában vasárnapi sínappal kezdenek, amikor sokan vannak, sajnos nem sokkal lesznek kevesebben hétköznap sem, mert ez egy nagyon felkapott síterep. Ha jó az idő ki kell használni, fel kell menni a legmagasabb pontra, akkor is ha valaki kezdő síelő, a Pic Blanc-ra és beleszédülni a nyugati Alpok hegyóriásainak látványába. Utána vagy leliftezni, vagy lesízni a Sarenne nevű fekete jelölésű, de közepes lesikló tudással is teljesíthető 15 km hosszú pályán.
Egyébként is felfoghatatlanul sok alternatív útvonalon mehetünk, egyik sínap sem lesz ugyanolyan, mint az előző volt.
Összefoglalóan, ameddig nem voltam síelni Franciaországban, nem is tudtam, milyen síélmény hiányzott is igazán. Európában ilyen nincs máshol.
Előzmény: (doxa13 191814)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.