Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Chopok dél és észak
2022.01.11. 20:09
Hű, nehéz válaszolni Kedves Tojgli!
Ifjú csataménként én a Felvidéken csatoltam először(1986). A csehek magyar ellenes uszítása miatt nem volt kellemes magyarként a tartózkodás és a sípályák minősége is rendkívül gyenge volt. 5 évente visszatértem fürkészni...Aztán 2013-ban, miután ismét letelt 5 év, olvastam, hogy fejlesztik Chopokot. Nagyon pozitív tapasztalatot szereztem. Modern felvonók, kiválóan kezelt pályák, minőségi szállások, remek vendéglők. A kövekről és a pályakezelésről annyit, hogy a ratrakok Gps-ébe be van táplálva a nyári domborzat térképe, télen a hó terítése úgy történik, hogy a valós terepviszonyok alapján mindenhol azonos vastagságú hóréteg legyen. Tehát a kopásnak kitett részekről nem tűnik el olyan hamar a hóréteg. Természetesen volt ott kővel dolgom ennek ellenére is, de Ausztriában is, Svájcban is, Franciaországban is, Olaszországban is. Besíeltem az Alpok és Kárpátok számos kiváló síterepét. Saját statisztikám szerint 2013, az "új időszámításom" óta most vasárnap volt a 99. sínapom a Chopokon, jövő szombaton lesz a századik. Nekem megfelel, negyedik szezonbérletemet töltöm. Csak hétvégén tudok menni, ám akkor mindig, a hétközi tömegről csak a webkamerák lesése alapján tudok tájékozódni. Szabadtéri sport. Nekem jó a köd, a szélvihar, a kemény fagy, az olvadás, a csodás napsütés is , csak részem lehessen benne,. Hétvégén a szombat húzósabb, de, hogy éppen mit dob a gép...lutri. Most nem volt sor vasárnap. A síszünetek tapasztalatom szerint nem érintik a hétvégéket. Itt is volt már áramszünet, senkinek sem tetszett. S akkor a sporttársaknak vasárnapi helyzetkép: Zárva: dél 32, 34, 35. észak: 3,7,6,11a. A 35, 7,11a ágyúzható, van remény a nyitásra, a 6 szerintem nem létezik. Reggel a 33-as az első két menetben síorgazmus. 920 m szint, 3,3 km hossz, minimum 5 perc lesiklás. Az 1b, 1c legtöbbször jeges, rendkívül szélfútta vidék, most is jeges volt. Otupnén nem voltam, mert nem ment a Lukovára a szék s a tányéros sem, így a visszajutás keserves.
Üdvözlettel: százas
Előzmény: (Tojgli 214251)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.