Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Grebenzen - St. Lambrecht
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Naturpark Chalets St. Lambrecht - szaunás luxushütték közvetlenül Grebenzen síterepénél
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Grebenzen - St. Lambrecht
2022.01.18. 21:49
Január 14-17. A Magyar Kupa 3. versenyére mentünk Grebenzenre. Jó kis verseny volt. Kifogástalan hóviszonyokkal, sorbaállás nélküli örömsíeléssel.
Kis adalék a vendégfogadáshoz... Sankt Lambrechtben (egy kis steier település, régi, de nem felkapott sípályával, a már korábban emlegetett bencés kolostorral) egy kedves kis panzióban volt a szállásunk. A szobában található leírás szerint a jelenlegi tulajdonosok 2021. december 15-étől (nagy bátorság!) működtetik a korábban egy osztrák család tulajdonában lévő, s még a nevüket viselő szállodát. Pillanatnyilag nem roskadoznak az osztrák vendéglátóhelyek sem a látogatóktól, ezen a hétvégén is csak néhány szoba talált gazdára. Nyilvánvaló, hogy az üres szállodát csak temperálás szinten fűtik, így mikor megérkeztünk bizony nem volt nagyon meleg a szobában, éjszaka a nejem a póttakarót is magára húzta... Reggelinél a kedves kérdésre, miszerint minden rendben volt-e, megemlítettem, hogy picit fáztunk. Persze azonnal ígérték, hogy beállítják a fűtést, meg amúgy is lassan átmelegszenek a falak. Ez így rendben is volt, elmentünk síelni, délután az alábbi levél várt bennünket (magyarul!) a szobában:
"Kedves Wéber család!
Vastagabb paplant tettem az ágyadra, és ellenőriztem és beállítottam a fűtést. A szobádba plusz paplanokat tettem, ha esetleg még mindig túl hideg lenne.
Remélem, ma este jól és kényelmesen fogsz aludni.
Üdvözlettel, Marjolein
Pension Hinterhofer"
Hát így. Később kiderült, hogy a magyar szöveget a Google segítségével írta a háziasszony, meg az is, hogy eredetileg hollandok, de ez semmit nem von le a gesztus értékéből.
Reggel, búcsúzóul még egy csodás látvánnyal is megajándékozott bennünket a hely: az utolsó két kép 10 perc külömbséggel készült hétfőn reggel).
WFeri
20220115-173925.jpg
20220115-220113.jpg
20220116-113616.jpg
20220116-163136.jpg
20220116-164013.jpg
20220117-072306.jpg
20220117-073409.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.