Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Planneralm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Ski-Hans apartmanok - abszolút pályaszállás Planneralmon
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
F2
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Planneralm
2011.03.05. 23:31
Ma és tegnap (péntek, szombat) voltunk, egy nap Riesneralm, egy nap Planneralm.
Kemény plusszok voltk mindkét nap, délben +9 Celsius!!!!
Hóviszonyok: a két terepre oly jellemző nagy hónak sajna nyoma sincs, Riesneralm-on gyakorlatilag pályán kívül nincs hó :-(
Planner kicsit jobb helyzetben van, köszönhetően talán magasabb fekvésének, de a Bergfex által írt 1 méternek inkább a fele igaz.

Pályák:
-Riesneralm: kellemes, jó vonalvezetésű pályák, sajnos eléggé lehasznált állapotban. Ráadásul ilyen gyatrán kezelt felületű pályákkal még sehol nem találkoztam. Ezek a festői környezetben kanyargó hangulatos pályák jobb kezelést érdemelnének! Csupa hepe hupa...
A berendezések jók, az új 6-os ülő kiváló helyen van, az új pályákkal együtt. Ez a rész nagyon tetszett.
Összegezve: kevés pálya, jó adottságokkal, rosszul kezelve
-Planneralm: szintén kellemes, jó vonalvezetésű pályák. A hely adottságából kifolyólag legtöbbje rövidebb mint szeretem. Viszont jobban kezeltek mint Riesneralm-on, összességében nekem jobban bejött. A terep nagyobb mint előzetesen számítottam. Sajnos a hóhiány itt is látszik, jeges kotorgált pályák.
A 8-as kimondottan tetszett (annak ellenére, hogy snowboardos létemre a keskeny pályák nem kedvenceim), ez egy nagyon hangulatos pálya... Csak az E felvonót tudnám feledni... felfelé jobban elfáradsz mint lefelé :-) Van ahol lefelé(!) visz, van ahol 45 fokban felfelé. Déja vu öreg Myto-i tárcsás...
A snowpark kultúrált, mondhatni nagyon király.
Viszont a terep kezdőknek egyáltalán nem ajánlott.
Ez Riesneralm-ra is igaz részben. Ez utóbbi esetében alul azért van egy kis kezdő, valamint komolyabb gyerek pálya is.

Sajnos mindkét nap az az érzésem volt, menthetetlenül itt a tavasz, az alsónkból csavarni lehetett a vizet, a hó nagyon olvadt...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.