Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Dolny Kubin - Kubinska hola
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Pension ADAK
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Dolny Kubin - Kubinska hola
2013.12.30. 21:20
Várakozással teli napok után ismét meglátogattuk a tavalyi szezonban felfedezett és megkedvelt kis szlovák terepet. Szállásunkat már jó előre lefoglaltuk. Az utóbbi idők meleg időjárása kissé elbizonytalanított minket de ha már elterveztük hát el is indultunk. Én személy szerint mindig több helyről informálódok ha egy adott síelés előtt állok . Így történt ez most is. Fent tartásokkal nézegettem az itt megjelent adatokat. 13 km nyitott pálya ? Hmm... Legyen . A 20-40 cm hóvastagság elfogathatónak tűnt.
Megérkezvén már a parkolóból láttam ,hogy itt valami nem stimmel. A pénztárnál 2x 2 napos bérletet szerettem volna vásárolni. A pénztáros kislány félreértett és 2 db 1 napos bérletet adott . Mint később kiderült : óriási szerencsénkre !!
A pályák siralmas állapotban voltak !! Síeltem már egy "párszor" és egy "pár" helyen de ilyen kevés havon még soha. A pályákon rengeteg a lyuk . A tányéros felvonó alatt szintén. Néha fűcsomókon húzott minket a át a felvonó. A beszállónál 2-5 cm hó. Megpróbáltunk feljebb menni hátha ott jobb lesz a helyzet . Sokkal jobb ott sem lett és a kiszálló után egy keskeny részen köveken is sikerült átcsúsznunk. A meglévő hómennyiséget 2-20 cm-nek mondanám. Nincs szándékomban fikázni és lehúzni a terepet -ettől azért bőven többet adott nekem februárban és márciusban- de belegondoltam ha bármelyik magyar pálya ilyen viszonyok között működne akkor minimum megköveznék az üzemeltetőjét. 100 szónak is egy a vége ilyen kevés hóval nem szabad működtetni egy pályát !!! Egy kisebb fejlesztést viszont láttunk. A lenti részen a tanulópályára betettek egy másik korongos felvonót bár ezzel jelentősen leszűkítették a fentről érkezők mozgásterét.
Szállásunk a Dolny Kubiny szélén lévő Panzión Kúria volt 20 euró/fő/éj -ért . Nagyon kulturált ,kellemes minden igény kielégítő szállás . Ide bármikor visszatérnék. Az estét a "szokásos" Aqua Relax nevű helyi termálfürdőben töltöttük. Aki ide látogat annak kötelező felkeresni.
Minden összevetve jót kirándultunk -kissé szegényesebb síeléssel. Most azonban mindenki várjon meg egy nagyobb havazást vagy egy erőteljesebb lehűlést !
20131229-083634.jpg
20131229-090436.jpg
20131229-091910.jpg
20131229-101633.jpg
20131229-104916.jpg
20131229-114019.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.