Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les Orres
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Les Orres
2013.01.29. 09:48
Ez egy több síterepre jutást, illetve visszautazást érintő írás, melyet csak azért írom e rovatba, mert én ide utaztam.
Január 18-án 17,10 kor indultunk autóbusszal Budapestről. Az elindulás előtt arról kaptam/kaptunk tájékoztatást, hogy nem célfuvar, így más terepekre is visz a busz utasokat és várhatóan később érkezünk mintha e terep lenne a cél. Megértve és elfogadva ezt a szituációt elindultam/indultunk. Több mint tíz éve járok minden évben (néha kétszer is) Franciaországba síelni,de ilyen emlékezetesen hosszú utazásban még nem volt részem. A sofőrök nagyon korrektek voltak, jól vezették a járművet, és mindent megtettek azért hogy céljainkat hóesésben, időnként hófúvásban elérjük. Azonban az az útvonal amit be kellett járniuk szükségképpen magában hordta az utasok (meg a sofőrök) kényelmetlen törődését. Brianconig rendben eljutottunk, az útvonal szervezésből eredő baj itt kezdődött. Az itt szokásos pihenő (mert a magyaroknak itt "kötelező" a megállás!) után elindultunk az onnan északnyugati irányba lévő Alpe d'Huezbe majd Oz en Oisansba. Ez oda-vissza kb. 200 km, szinte végig keskeny hegyi szerpentinen. Sötétség, hóesés, hóláncot felrakó kocsik mellett való elhaladás, szemből érkező buszokkal való óvatos "centizés". Brianconba visszaérkezve indultunk az innen déli irányba fekvő Risoulba (hegyre fel, hegyről le), majd ez után folytattuk utunkat (hegyre fel, hegyről le) Les Orres felé. Itt én 29 órai buszozás után kiszálltam, de ez nem volt az út vége mert "szerencsétlenebb" utastársaim folytatták útjukat Orciéresbe. Hogy oda mikor érkeztek, azt a visszaút során meg sem mertem tőlük kérdezni. Hazafelé ugyanezen az útvonalon (csak most Orciéresből indulva) jöttünk vissza, azzal a különbséggel hogy nem volt hóesés, és a franciaországi útszakaszt világosban láttuk. Vasárnap valamivel 12 óra előtt érkeztünk vissza Budapestre. Ha valaki térképen nézi meg a bejárt útvonalunkat, az is elborzad. Viszont jó sok időt ültünk a buszon a pénzünkért, így az egy utazó órára eső díj sokkal kedvezőbb volt, mint ha 13-14 óra alatt odaértünk volna.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.