Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc gyerekeknek

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síléc gyerekeknek
2016.03.03. 11:12
Nálunk három gyerek: fiú - 9, lány - 6 és 4 vannak. Így a lécarzenál: 70cm, 90cm, 100cm, 110cm, (120 cm), 130cm, 140cm. :-)

Alapvetően osztrák kölcsönzőben szeretek lécet venni, nagyon rosszat nem adnak (azért kantnit, talpat megnézem), tuti könnyen állítható kölcsönzős kötés van rajtuk. Én csak a hosszra szoktam figyelni. 50-70 EU-ért egész rendes léceket lehet kifogni.

Itthon a Rokon Sport állt rá a csere-berére. Elég nagy náluk a választék, de kicsit talán drágábbak is emiatt. (Mondjuk legalább nem kell elmenni több helyre, náluk 99%, hogy lehet találni valamit.) Én még a Budai Sportba szoktam bemenni, náluk nagyon jó áron lehet kifogni időnként jó állapotú cuccokat, de a kínálat lényegesen kisebb használt cuccok terén mint a Rokon Soportban.

A kölcsönzős léc előnyei:
- általában leszervizelve adják oda
- a kölcsönzős kötés nagyon könnyen állítható, így kölcsönadni, testvérnek odaadni, ... nem probléma.
- amikor a kiserdőben, pályamellet ... vagánykodnak, kevésbé fáj a szívem nap végén amikor megnézem a léc talpát, mintha új léc lenne.
- amikor átveszed, grátisz ráállítja szakember a gyerek aktuális paramétereire

///

Mi műanyagon és havon is ugyanazokat a léceket használjuk. Műanyag után alkohol ronggyal szoktam letisztítani majd melegwaxolom. Nem waxolok szépen, de így legalább csúszik utána a léc. (Előfordult már, hogy műanyagról átmentünk hóra mindenféle waxolás, tisztítás nélkül és egyszerűen nem csúsztak a lécek. "Megállt" a gyerek a lejtőn. Kb. 4-5 kör után kezdett csak csúszni a léc ...)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.