Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ukrajna
Bukovel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
BanatiBarna
15 élménybeszámolót írt
15
6 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Bukovel
2018.04.13. 12:39
2018 Március 14-19 között voltunk kint Bukovelben. Sok évnyi nyugati síelés / boardozás után kíváncsi voltam mit kínál Bukovel és összességében nem csalódtunk.

Budapestről Mátészalka, Nagybánya, Máramarossziget útvonalon mentünk. Az utak minősége a román oldalon végig tökéletes, majd az ukrán határon átkelve gyakorlatilag megszűnik létezni. Az utolsó 100 km-t odafelé 2 óra tettük meg, visszafelé hóban (nulla takarítás) több mint 3 óra alatt. Igazi időutazás... Érdemes terepjáróval menni, mert nem egy kocsinak láttuk az út szélén kitörve a kerekét. Minket is csak a jó reflex és a szerencse mentett meg attól, hogy néhány helyen így végezzük. Az út összesen kb 10 óra.

Határ: Román oldalon minden simán ment, Ukrán oldalon a következővel kell számolni. Mindenki normális, de elvárja a két vámos a kávépénzt. Mi direkt nem váltottunk pénzt itthon, érdemes inkább helyben Euróról Hrivnyára, sokkal jobb az árfolyam! A vámosoknak fejenként 2 Euró vagy 50 Hrivnya az elvárt pénz, de szerintem ezzel nincs semmi gond, amúgy tök kedvesek és viccelődősek voltak.

Ukrán oldalon megyehatárokon meg kell állni. Fel voltam készülve a korábbi utazók rossza tapasztalata alapján a kamu szondáztatásra. Mondtam, hogy szívesen megfújom, de orvosi papírom van róla hogy nem ihatok alkoholt, ezért inkább elengedett a kolléga. Érdemes megpróbálkozni ezzel.

Bukovelbe kiérve mintha Svájcban találtuk volna magunkat. A legtöbb épület, étterem gyönyörű, bár ukrán szokás szerint a bekötőutak nincsenek leaszfaltozva csak a főutak.

Mi a Radisson Blu-ban szálltunk meg, nem olcsó, de nagyon minőségi szállás, csak ajánlani tudom.

Maga a síterep nagyon jól megtervezett, változatos, 3-4 napra abszolút tökéletes. A pályák nagy része gyönyörű fákkal övezett helyen fut, ezáltal szélvédett. Viharos napokon hiányzik a felvonókról a búra, de a pályák legalább védettek. Mi egyáltalán nem tapasztaltunk sem tömeget sem tolakodást, gyorsan haladt mindenhol a sor.
Különösen tetszett a freeride rész, igazán hangulatos fák között teljes csöndben siklani. A táj maga gyönyörű, a kilátás fentről szintén.

A pályák minden reggelre és az esti sízés kezdetére is szépen le lettek ratrakolva, ráadásul mivel eloszlott a tömeg, a fő pályákat kivéve még buckásak sem voltak a nap végére. Ilyen téren is abszolút hozza a nyugati színvonalat.

A síterep tele van jobbnál jobb éttermekkel, és hüttékkel. Mindenhol budapesti árakkal kell számolni, ami Ausztriához, Svájchoz képest kifejezetten üdítő, ráadásul a minőség is magas volt mindegyik hüttében amit próbáltunk.

Bukovel mellett szól még, hogy rengeteg kiegészítő programon lehet részt venni a síelésen kívül is: szánkózás, kutyaszán, terepjáró túrák, canope pálya, biciklizis egy kábelen a tó felett stb.

Az éjszakai élet is elég aktív, itt nem zárnak be a helyek 6 órakor mint sok helyen nyugatra.

Összességében én mindenképp ajánlom kipróbálásra Bukovelt. Ha valaki olcsóbb szállást választ, nagyon jó áron ki tud jönni egy rövidebb kiruccanás. A síbérletek nevetségesen olcsók, a felszerelés bérlés pedig ugyanannyi mint Budapesten, tehát aki nem tud vinni magával az kint is nyugodtan meg tudja oldani.

Amire érdemes felkészülni, hogy kevesen beszélnek angolul vagy németül, ezért nem árt leporolni az Activity tudásunkat. Az ukrán oldalon katasztrófálisak az utak, terepjáró vagy olyan autó amit nem sajnálsz nagyon ajánlott.

Mi összességében nagyon jól éreztük magunkat, ha a rossz utak miatt nem lenne ilyen hosszú a kijutás gyakrabban mennénk az biztos. A keleti megyékben lakóknak viszont kifejezetten ajánlott, Debrecenből akár 7 óra alatt is kint lehet lenni, úgy pedig már abszolút megfontolandó síterep Ausztriával szemben.
2A pálya
Pihenő a 14-es pálya tetején
Kilátás
Kilátás
7A pálya
2018-03-17-11.19.36.jpg
2018-03-17-11.20.34.jpg
5G pálya
2018-03-17-11.50.43.jpg
2018-03-17-13.22.18.jpg
Étterem az 5-ös pálya tetején
2018-03-17-17.33.31.jpg
Ice Bar és Hotel az 1C pályán
2018-03-17-18.25.44.jpg
2018-03-17-18.27.38.jpg
Mushroom House nevű étterem
2018-03-17-21.46.43.jpg
2018-03-18-12.11.21.jpg
2018-03-18-14.23.40.jpg
2018-03-18-14.55.25.jpg
2018-03-18-15.22.39.jpg
2018-03-18-19.19.29.jpg
emlékmű a Nagybánya utáni szerpentínen
2018-03-19-14.00.21.jpg
2018-03-19-14.20.52.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.