Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ukrajna
Bukovel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Puskás András
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Bukovel
2019.02.11. 14:51
Szia Mindenki!

Három napot síeltem Bukovelben, február 05-06. és 08-án.
Az utazást nem ecsetelném, hisz már annyian leírták, hogy ahhoz nem lehet mit hozzá tenni.
A szállással kapcsolatban is csak annyit, hogy mivel a tervezés szerint egy másik síterep felkeresése is cél volt, így a kettő között, Kőrösmezőn volt egy magyar ajkú családnál.
Végül is elvárásaim csak a sítereppel kapcsolatban voltak, de sajnos azzal kapcsolatban is minimálisra tettem a mércét az indulás előtt bekövetkezett nagy enyhülésnek köszönhetően. Mondhatni mindenre fel voltam készülve, hogy alig lesz hó. Hát valóban ahogy közelítettünk minimális fehérség, locs-pocs, megolvadt jégmaradványok, majd jött a sípálya látványa, ami csodálatos fehérségben tündökölt. Óh, itt tényleg fogok síelni, s valóban a pályán rengeteg hó, műhó, nem számít, csak csússzon.
Szóval február 05-én egész nap olyan érzésem volt mintha április végén síeltem volna, vizes, kásás túrt hóban, ami délutánra már igen sok helyen bucka hegyeket alakított ki.
Aztán másnapra megérkezett a mínusz, és tökéletesen ratrakolt, kifagyott pályák fogadtak, olyan minőségi szinten, hogy még délután is
minimális buckásodás volt tapasztalható. Természetesen néhány fekete tetején jégfoltok voltak, de ilyen időjárási viszonyok mellett hol nem.
Ezek a pálya állapotok voltak jellemzőek a harmadik Bukoveli napomra is.
Meg kellett állapítanom, hogy Bukovelben a hóágyúzott pályák tökéletesen síelhetők egész nap, ami arra enged következtetni, hogy a műhavuk, vagy ratrakolások kifejezetten tartósnak mondható.
Ami nem hóágyúzott pálya, több fekete, illetve bucka pálya, az mind zárva volt, hisz sok helyen kilátszódott a föld, már amit a liftből lehetett látni.
Igen a liftek. Csak beülősök és néhány csákányos. Elég rövidek, ami ha fázik az ember nagyon hosszú, és persze a pályák is rövidek, talán ha összekapcsolunk több pályát a lecsúszáshoz a legaljára, de természetesen ott várakoznak a legtöbben, s akkor 2-3 beülőssel kell vissza jutni.
Konklúzió, sokat kell liftezni, így sorban állni, s a liftek sebessége sem szaggatja az istrángot.
A pályarendszer először kaotikusnak tűnt, de a második nap végére miután körbe jártam oda vissza többször is, leszámítva a párhuzamos pályákat, már elég jól eligazodtam.
Nagyon furcsáltam és nem értettem, hogy bármelyik hüttébe mentem, lent vagy fönt, olcsó vagy drágább, mindenhol csak egyszemélyes wc-t találtam, persze sorban állással.
Aztán felvilágosítottak, hogy vannak több személyes wc helyiségek, épületek, oda kell, menni, soha nincs sorban állás. Ilyennel csak eggyel találkoztam amit véletlenül vettem észre az két lift indulási helyénél az üzletsoron, beékelődve két üzlet közé. Szóval ilyen állítólag van több.
A hütték nagyon színvonalasak, az olcsóbb kategória is, mindenhol tudtam kártyával fizetni.
A pályarendszer közvetlen környezete, infrastruktúrája nagyon látványos, igen jó színvonalú, viszonylag olcsó szolgáltatásokkal, ha elhagyjuk Bukovelt ez az ajtó becsukódik.
Egy gondolat erejéig megemlíteném, hogy rengeteg síoktatót láttam, de szinte mindig csak egy-egy emberrel foglalkoztak, nem csoporttal.
A pályán síelőkkel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy rengetegen vannak kezdeti stádiumban, inkább a hóeke jellemző a pályákon, de ez teljesen kezelhető “probléma”, mert szélesek a pályák, meglepően a szerpentin kék levezetők is kifejezetten szélesek, így nem okozhat gondot a sok hóeke, sem egymásnak, sem a haladóbbaknak.
Szép napot!
IMG-4422.jpg
IMG-4423.jpg
IMG-4425.jpg
IMG-4428.jpg
IMG-4434.jpg
IMG-4436.jpg
IMG-4438.jpg
IMG-4439.jpg
IMG-4453.jpg
IMG-4454.jpg
IMG-4463.jpg
IMG-4467.jpg
IMG-4468.jpg
IMG-4469.jpg
IMG-4484.jpg
IMG-4486.jpg
IMG-4497.jpg
IMG-4498.jpg
IMG-4499.jpg
IMG-4501.jpg
IMG-4512.jpg
IMG-4515.jpg
IMG-4646.jpg
IMG-4647.jpg
IMG-4649.jpg
IMG-4650.jpg
IMG-4652.jpg
IMG-4656.jpg
IMG-4672.jpg
IMG-4673.jpg
IMG-4675.jpg
IMG-4693.jpg
IMG-4694.jpg
IMG-4698.jpg
IMG-4702.jpg
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.