Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkötés-beállítás

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síkötés-beállítás
2013.01.31. 06:59
Gaboca, Gaboca értem én, hogy fogást keresel rajtam.....de ne olyan dolgon, ami megvezethet másokat.

Természetesen szervizben nem lehet pontos értéket beállítani, csak egy közelítőt. A miértekre is 100 válasz van, ha nem egyértelmű szívesen leírom (de már 100x leírtam), mivel sok szerviz közelítő értéket állít nem érdemes minden eset a tybia mérőt elővenni és mutogatni.
A mérő nélkül is lehet olyan értéket beállítani, amit érdemes (kell) a helyszínen után állítani.

A szipcsi-szupcsi Wintersteiger gép tybia mérőstül úgy adott nekem 7,5-es kioldóerőt, mint a pinty, Kaprunban a srác úgy állított értéket egy srácnak, hogy semmit sem kérdezett, Murauban úgy kapott az asszony egy teszt sílécet, hogy 3-ra volt visszahúzva.

Te egy edzett arc vagy sokat mozogsz, nem egy tunya muki, aki egyszer megy el síelni egy szezonban, és ezzel ki is mozogta magát egész évre.
Nos ennek a mukinak nem a térde ellenálló képessége fogja meghatározni a kioldóerőt, ha a tunya muki elolvassa a hozzászólásodat bátran nekiugrik egy 10-es kioldóerővel egy szétkásásodott (napszak/hóminőség-délután-érted?) pályának vagy egy kifagyott kezeletlen pályának (terep-hóminőség-érted?).

A ratrakolt pályán 11-re húzott kötés, nem lesz alkalmas a túrt hóban, gondolom ez egyértelmű (túrt hóban is 8-nálkioldva).

psszt.......megsúgok valamit
én sem állítgatok napközben,
de nem baj, ha rutintalanabb síelő állítgat
Előzmény: (gaboca 153035)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.