Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkötés-beállítás

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síkötés-beállítás
2013.01.31. 12:01
Én nem értem mi ez a csontritkulás pl... szerintem akinek már csontritkulása van, annak a térdizülete se lehet valami fain, nem valószínű hogy élsportolóról beszélünk. nem hiszem hogy a sípcontja törne el. de ki tudja... láttam már képen olyat hogy 100m-es sprinter fékezés közben kettétörte a sípcsontját. Tibia vastagság... én nem tudom miről van szó de gondolom a térdnél lévő "plató" szerű felszín szélességére gondoltok. amúgy szerintem a különböző izületi szalagok azok amik meghatározóak, illetve az izomzat. namost ezek a szalagok lehetnek lazák meg feszesek, de ebből még mindig nem tudjuk kinek milyen erősek. nekem pl elég lazák sajna, de attól még valszeg elég erősek a rengeteg sportnak köszönhetően, meg ugye az izomzat. másik hogy szerintem az se mindegy hogy kinek milyen sportmúltja van. aki csak kerékpározik és akkora combja van mint egy lónak nem biztos, hogy hozzá van szokva a térde minden féle irányból történő erőhatásokhoz, aránytalan így az egész. és minden szerkezet csakanynira erős, ami a leggyengébb pontja. ezzel szemben egy készis, futbalista, vagy akármi meg sokkal fejlettebb stabilizáló " berendezéssel" bír. és akkor még ott van a propriocepció, plusz ki miként tudja lereagálni az eséseket, képes megfelelő gyorsan reflexszerűen megfeszíteni bizonyos izmokat. az se mindegy hogy valakinek eredendően lazák, vagy sérülés miatt van valamelyik megnyúlva. ez túl komlex kérdés szerintem ahhoz ,hogy meg tudjuk mondani olyan könnyedén kinek mit bír el a térde.

az viszont általánosan igaz, hogy kevesen tudnak annyira síelni, hogy úgy meg kelljen húzni a kötést, hogy az nehogy leoldjon kanyar közben.
Előzmény: (AAron 153066)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.