Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkötés-beállítás

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síkötés-beállítás
2006.12.17. 01:57
Jó, hogy bedobtátok a témát. Napok óta próbálok összehozni egy használható leírást a saját fórumomon, pont ebben a témában. :-)

Powee!
Kipróbálgattam a táblázatot, amit belinkeltél. Egészen jó értékeket adott! (Végre egy használható táblázat.)
Bár én a "lazább" kötések híve vagyok, tehát szívem szerint kezdőknél eggyel, haladóknál féllel-eggyel gyengébbre állítanám.
De végülis jó, és ha valaki ebből állítja be a kötését, abból nagy baj valószínű, hogy nem lesz.

Amiről viszont ritkán esik szó,az az, hogy a kötésbeállítás a beszorítóerő beállításával kezdődik. Ha a cipőt nem az előírt erővel "fogja közre" a kötés két része, akkor az egészet megette a fene! A kötés kiszámíthatatlanul fog oldani, vagy éppen nem oldani.Tehát mindig ez legyen az első.
A beszorítóerőt mindig a hátsó kötés mutatja, gyártónként eltérő módon. (sajnos)

Maci-Laci!
A 7.5-es beállítás "korrekt"... Örülj, hogy megúsztad az első napjaidat ép térddel! (Nálam te egy nyugodt 4.5-es beállítással kezdtél volna.)És hogy a sok túlhúzott kötés miért van? Egyszerű: nem értenek hozzá!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.