Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Időjárás - előrejelzés

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Időjárás - előrejelzés
2007.01.09. 18:32
Pár szélsőséget én is megéltem.
pl. 1993 Februárjában a Magas-Tátra nulla volt, 1994 karácsony előtti hétvégén Mönichkirchenben nem lehetett sízni, Hirschenkogelen egy pálya volt nyitva az is köves volt, hóágyzták, természetes hó csak lepel volt. Ugyanekkor ünnepek között még durva olvadás volt, gyászosan néztek ki a pályák, Mönichkirchenben a latyakos fűben csúsztunk pár helyen. 1996-ban mindenhol lehetett sízni Alsó-Ausztriában november utolsó hétvégéjén. 1997 február közepén Donovalyban csak a Nova Hola volt használható, a Zahradistére még nem jutott hóágyú sem, ott kilátszott a fű mindenhol.
2000-ben ugyanekkor hatalmas hó volt ugyanitt. 2001-ben lemondtuk a Donovaly utat, (elbukva foglalót), mert február közepén 60cm hó olvadt el másfél hét alatt, amikor mentünk volna már zöld volt minden, pár hósávval, egy nyitvatartó felvonóval, következő héten három nap alatt esett majd' egy méter hó. Azóta gyakorlatilag jó szezonok voltak pár nehéz kezdéssel, de karácsony előtt mindig lehetett csúszni a közelben (most is, csak OT-ig kellett menni érte:)), ebből a szempontból példátlan a mostani szezon, nem a januári meleg és a hóhiány a meglepő, mert a január gyakran ilyen, hanem a decemberben elmaradt hómenyiség hiányzik, de nagyon a pályákról. Szerintem olyan 20-a felé gyökeresen változik majd a helyzet.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.