Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Csődben a hazai síterepek? Gondolatok egy gyönge síidény után

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2007.04.24. 13:35
Félreértés ne essék, én is jobban szeretek napsütésben sielni, mint keményre fagyott hidegben. Az idei márciusi sielésünk életem egyik legjobb élménye volt (pár kép lent a rövidujú pólos sielésről). Napközben a levegő hőmérséklete 15-20 fok fölé is felment. De! Délutánra már visszahült (2000 m felett voltunk), estére fagyott, éjjel mentek a hóágyuk. Tehát nem beszélhettünk tartós meleg időről, reggelre újra csodálatosak voltak a pályák.
Üdvözölni tudom és teljesen mellette állok az eplényi véleménynek. Megértem Stani-t, aki a sielésből szeretne megélni és számára esetleg katasztrófát jelent egy ilyen szezon itthol, de ezt kell tudomásul venni, ez van. A klimakutatók sem azt mondják, hogy minden energiával próbáljuk meg a megpróbálhatatlant, hanem hogy próbáljunk meg alkalmazkodni a változásokhoz. Azzal kell tisztában lennünk, hogy a környezet védelme nem a természet, hanem az emberi élhető környezet védelmére kell, hogy irányuljon. A sivatag is, meg a kőszikla is a természet része. A természet nem szorul a mi védelmünkre. Ha nem megfelelő módon alakítjuk át, ki fog vetni magából és Neki vannak évmilliói, hogy újra visszaalkuljon élhető formára. Csak akkor lehet, hogy mi már nem leszünk itt.
Kócos! Hol vannak azok a képek? Nem tudom hol kell keresni.
Hutte.jpg
Plose20070314.jpg
Picur-Hutte.jpg
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.