Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Goldeck
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Moserhof - 4*-os szálloda Goldeck közelében
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
pippo99
7 élménybeszámolót írt
7
11 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Goldeck
2015.01.31. 17:01
Sziasztok!
Én január 14-19 között voltam itt iskolai sítábor keretében. Csekély létszámunk miatt egy nagyobb csoporthoz csatlakoztunk ezúton is köszönünk nekik mindent.
Sajnos elég messze van ez síterep ezért kicsit sokat kellett utazni ami némi kényelmetlenséget is jelentett nem megfelelő üléstávolság maitt.
Szállásunk a kabinos lifttől 12 km-re volt.
Korrekt "kis" hely a szezon idejére magyar utazási iroda vette bérbe. Szállás nagyon korrekt volt az étkezésnél inkább a mennyiségi tényezők játszottak szerepet de nem volt amúgy baj vele.
Első síelős napunk 15-én volt idő csodálatos napos
de a pálya meglehetősen bebuckásodott a délutáni órákra akkora számomra nem volt már annyira élvezhető.
Másnap előbb sikerült kiérnünk így délelőtt a pályák kifejezetten jók voltak nap sajnos nem sütött de egész nap lehetett élvezni a síelést.
Harmadik nap kicsit gyászosan indult sípályára kiérve úgy tájékoztattak bennünket hogy fent esik az eső.
Kisebb győzködés ellenére sikerült azért feljutni amit igy utólag kicsit bánok.
fent havazás gondoltuk csodálatos így is lehet egy félnapot síelni, ám mikor kiértünk a nagy pályára akkor olyan helyzet fogadott mintha előző este a havazás tudtán nem csinálták volna meg a pályát így irtózatos nagy buckák voltak mindenfele.
Aznap csak a 3-as ülőszékes illetve a bergstation melletti kis pályák üzemeltek.
az ülőszékes aljánál 1400 méteren már eső fogadott bennünket ami egyáltalán nem volt jó. A sok nedvesség nem tett jót ruházatunknak és ennek estére meg lett az eredménye.
4. síelős napunkra rendbehozták a pályákat és napos idő volt a pályák kifagyva vártak.
Sajnos én nem élveztem aznap már a síelést.
A személyzet tapasztalat alapján nagyon segítőkész illetve a németen kívül beszélnek még angolul is.
Hasznos tippek tanácsok:
hüttéből nekünk a 3-as ülőszékes közepénél lévő hütte vált be illetve még mások mondták hogy a 4-es mellett lévő is jó hely én azt nem próbáltam.
2-es familienbetrieb-et csak az próbálja ki aki szeret sétálni.
Ahogy a sítérképen látható van egy emelkedő ami tényleg emelkedő és kell gyalogolni.
amúgy az 1a jelzésű felvonó üzemel így nem kellett nekünk visszagyalogolni de soha többet nem mentünk arra.
egyéni megjegyzés:
Goldeck körülbelül egy 5 éve esett át jelenetős beruházáson amikor megcsinálták a 8 fős kabinos lifetet illetve a 6 személyes ülőszékeseket.
Sajnos az ülőszékesekre nincsen buborék aminek jelentős hasznát vehettük volna mikor esett az eső/hó illetve nem lett volna havas és nedves az ülőszék sem.
Sajnos nem volt kijelőlve egy hely ahol az ember leülhet és elfogyaszthat egy zsemlét illetve ihat egy kis teát.
Valamint hiányoltam hogy fent nem nagyon találtunk helyet ahol elzárhattuk volna a táskánkat.
kb ennyi ha valakit érdekel valami válaszolok rá.
képek jönnek majd késöbb tőlem is.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.