Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

sielők.normafa által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.16. 22:47
A múlt század óta sok mindenben változtunk...
Jónak tartom javaslatodat, hogy ne sajátítódjon ki a kezdeményezés. Minél többen vesznek benne részt, annál hangsúlyosabban lehet képviselni érdekeinket. Úgy gondolom, hogy a következő hétvége túl közeli lenne. Ki, mint látja, hogy október utolsó hétvégéjének egyik napjára szerveződjön a társadalmi munka? Nekem nincs kapcsolatom a Körte SE-hez, ezt tudnád koordinálni Szab?
Előzmény: (Szab 90890)
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.15. 21:54
A hír: http://index.hu/belfold/2010/10/15/a_jovo_heten_akar_havazhat_is/
És a lehetséges válasz rá:
A következő üzenetet kaptam egyik kedves fórumos társtól:
"Az akkori hozzászólásaim óta vészesen csökkent a szabadidőm, ezért részemről a következőnek látom értelmét: ha létrejönne egy 10-20 fős csapat, akkor alkalmanként összedobhatnánk fejenként x ezer forintokat a különböző feladatokra, amelyeket jogunk lenne elvégezni. Sajnos ezek száma igencsak korlátozott: kaszálás (csak okt. 15. után), gödrök betemetése, gaz eltakarítása. A fő feladatra, azaz a rend fenntartására és a szánkósok kitiltására a téli hétvégéken, nem lenne jogosultságunk.
Azért a kaszálás és a gödrök betemetése is hasznos lenne, ui. a magas fű és a gödrök kis hóban akadályozzák a síelést. Kezdhetnénk a Sigrai pályával. Elég gyakran gyepsíelek ott és le akartam nyíratni a füvet, de a Parkerdő gazdaság illetékese közölte, hogy csak okt. 15-én lehet. Viszont találtam egy embert, aki hajlandó lett volna x Ft-ért lekaszálni (egy 10 m-es sávot)."
A kérdés: Van bennünk annyi, hogy egy nem túl távoli hétvégi napon összegyűljünk és elkezdjünk építeni/szépíteni valamit?
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 15:39
Az én olvasatomban a lepkéknek ez itt a végállomás.
A több ezer ember pedig úgy viselkedne, mint az unoka a nagymama gőzölgő almáspite táljánál: 1 szelet nem lenne elég.
Ezért kellene apró lépésenként, konszenzust keresve haladni.
Előzmény: (klaci 90806)
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 14:16
Ültem már a libegőn, de nem szúrta ki a szemem a lehetséges sípálya nyomvonala. Szívesen látnám a Normafa környéki sípályákat egy ausztriai "dizájnos" térképen megjelenítve. Mint korábban a már hivatkozott szivak 76523-as hozzászólása ("János-hegyi (egy halálos baleset miatt lezárták - gazzal teljesen benőve"), szerintem ezért nem lett a János-hegyi sípálya "népszerű".
A lepkék télen alusznak vagy szakszerűen megfogalmazva: "a hernyók telelnek".
Előzmény: (Agent 90799)
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
2010.10.14. 14:08
Felhozom a topikot a Normafa sípályák végett ...
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 14:07
Birtokomban van egy tanulmány, amely ugyan nem a legfrissebb, de éppen arról értekezik, hogy a tavaszi-nyári kaszálás HELYETT ősszel kell kaszáltatni; továbbá MEG KELL akadályozni a rétek bozótosodását, erdősülését. Ami jó még a tanulmányban, hogy "állami" megrendelésre készült, így kizárható az üzleti szféra befolyásoló hatása. Sajnos az írás egy-két helyen önmagával is ellentmondásba kerül ...
Én is túlzónak találom a 4-6 üléses felvonót, hóágyút, ratrakot, hüttéket. Tudomásul kell venni, hogy a terület egy kipusztulás szélén lévő faj utolsó magyarországi helye. Ennek megfelelően apró lépésekkel kezdenék hozzá. A sípályák már ki vannak "jelölve", csak alkalmassá kellene tenni a vékonyabb hórétegen való sízésre is.
Előzmény: (macska 90801)
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 12:59
Gondolom az Anna-rét messze van szánkóval, ezért használják inkább a sípályát. De ha ismét a síelők "kezébe" kerülhetne a terület, akkor lehetne valamilyen kompromisszumos megoldással előjönni, amely esetében mindenki élvezhetné a havas lejtőket. Mennyire futurisztikus az, hogy más, egykori sípályát gaztalanítani, amely nem esik egybe sem szánkós sem lepke érdekekkel?
A "metálmanagerekre" nincs ötletem, ahogyan az országban senkinek sem.
Előzmény: (Agent 90791)
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 12:48
Miért volt az elutasítás? A felvonók építése vagy a lepkék élőhelyének sízésre alkalmassá tétele (kaszálás) miatt? Feltennél 1-2 képet az akkori látványtervből?
Előzmény: (macska 90792)
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 12:09
Igen, "ülőlift, hóágyúk, világítás, infrastruktúra" ezek mind kívánatosak lennének 1 full-os síhegyhez. De pont ebben látom a dolog rákfenéjét. Eleink (mint szivak 76523-as Síelés és politika - számoljunk! hozzászólásából kitűnik) tökéletesen megvoltak az "infrastruktúra" nélkül is. Sőt, arányaiban többet és jót síeltek az akkori pályákon. Ha csak a negyedét sikerülne az idényre visszaállítani vagy akár csak kettőt a régi sípályákból, már lenne egy alap, amelyre a jövő esztendőben ha nem is ülőliftet hóágyúval, de valamit el lehetne képzelni.
Előzmény: (Agent 90786)
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 10:53
Gondolatébresztő
Nem oly' rég olvasva a sielok.hu fórumait fogalmazódott + bennem, talán itt volna az idő arra, hogy összefogjunk a normafai sípályák újjáélesztésére.
Kinek, milyen ötletei lennének? Hol, hogyan kellene nekilátni? Mit tegyünk ahhoz, hogy ismét sípályákon lehessen síelni a Normafánál? Várom az építő jellegű ötleteket! Üdv. Péter
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.