Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

fulben által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.01.02. 01:57
A következő kérdésem lenne.Mint már az eltelt 3 évben,úgy idén is Gerlitzenre megyek boardozni.Iskolai sítábor.A 100 főből akik úgy megyünk általában,kb 20-an boardoznak,és 80-an sílenek,nagyjából ez az arány általában.Viszont a 20 boardosból,szinte egyedül vagyok aki kacsában boardozik.Rengeteg síző,boardos,oktató piszkál,hogy fordítsam el a kötéseimet,de még a snowboard karrierem elejéről fűződik hozzá egy délutánom,ami nagyon nem volt jó,azthittem kitörik a bokám.Viszont ha érveket mondanátok a kacsa mellett/ellen,vagy hogy miért fordítsam el a kötést,azt megköszönném.Elgondolkodtam az ideális kötészögeken,és hogy biztos szerencsés-e,ha kacsában veretek.Egyelőre nem tervezek parkozni,pályán használom ezt az állást.Szerintetek előnyös a kacsa?
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.16. 23:06
Másik kérdés:

Csak az én combom fárad el egy hét végére?:D A végén már alig bírok állni a boardon.
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.14. 17:49
Köszönöm mindenkinek!
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.13. 20:20
Nah felteszem a kérdést,mert sok témát átolvastam,de lehet rossz helyeken kerestem,de nem láttam sehol.Tehát a kérdés:hogy kanyarodjak rendesen?A problémám az,hogy érzem,hogy erőből rángatom a deszkát,ami nagyon sokszor bejön,de néha nem,is nem is akarom hogy beidegződjön.Tehát leírva siklok lefelé aztán elülső lábamra terhelek,esés irányba engedem (itt kérdés hogy teljesen párhuzamosnak kell lennie a boardnak a pálya síkjával,addig engedjem?) és itt, a kérdés,hogy hogyan tovább?Ha átrakom a hátsó lábra a súlyt,kiszalad alólam.Ha meg nemrakom,akkor meg rángatás lesz belőle,mert nemakar befordulni.Lábujj élről sarokélre általában szépen megy a váltás,azt érzem,de sarokélről lábujjra borzalmas...Megköszönném ha segítenétek.
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.12.02. 22:41
Hát igen,bár az elején estem nagyon sokat így,hogy amikor elkezdett gyorsulni hátradőltem reflexből,és hátsó lábra terhelődött így a súly,és kiszaladt alólam a deszka.Azóta próbálok jobban figyelni,hogy mindig elől legyen.
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.12.02. 22:22
Ausztriában voltam oktatáson,de alapból eléggé nemmegy ez a deszka,meghát az oktató is hát khm namindegy nemenjünk bele a minőségébe.Megkéne tanulnom rendesen.
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.12.02. 21:31
Sziasztok.A kérdésem az,hogy mi az a tempó ahol nem rizikós egy fordulás?Mert nálam a gond,hogy elég kezdő vagyok,és a fordulás megy,de nem az a "simán fordulunk" hanem az erőből indított "akkorisarramész" fordulás,amihez nagyon lekell lassítanom.Pedig a jó boardosok nem is lassítanak szinte,meg tudnak rendesen fordulni,de én valahogy nem érzem,csak így "rángatva,erőből" vagy nem is tudom hogymondjam.Mert sokszor van hogy esésirányba befordul,és hiába terhelek rá az első lábra és fordulok testtel,csak gyorsul lefelé a deszka és elkezd szaladni.Ezután szokott jönni ugye hogy kicsúszik a támaszkodó láb,meg a hátsó,és borulás.Kezdjük ott hogy tudom 3 ezerszer lelett írva a helyes fordulás,és érezni kéne,de azért leírnátok?A másik kérdés pedig a 2. mondatom.Előre is köszönöm!
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.02.14. 22:12
Huha,köszi,hát,a képen látható szinttől nagy-nagyon-nagyon messze vagyok,de egyszer csak meglesz :)
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.01.23. 21:48
Sziasztok,

most szombaton jöttem meg az egy hetes Gerlitzeni kis snowboard "telelésből".Nagyon jó volt,5 napot csúsztunk,minden nap kb reggel 10-től délután 4-ig.Sajnos nemvolt probléma mentes a hetem,csütörtök délelőtt hatalmasat estem,mert egy élváltásnál viszonylag közepes sebességnél,ahogy fordulta, sarokélről lábujjra hirtelen a hátam mögött termett egy hatalmas bucka,és a deszka hátsó éle beleakadt,én meg dobtam egy hátas bukfencet kisebb gurulással lefele :D Hiába estem jól,este bekellett mennem a villachi kórházba röntgeneztetni a jobb csuklóm.Szerencsére nem tört,de kicsit megnyúlt ez-az,meg nem úgy áll egy-két dolog a csuklómban ahogy kéne :) Azt,hogy nem tört,a protektoros kesztyűnek tudom be :D Így hát az utolsó csúszásnapon sajna pénteken nem tudtam csúszni,pedig szerettem volna.Bár sok dologról nem maradtam le,mert a pénteki napon az előző 4 nappal ellentétben teljesen más idő volt.Az első négy napon végig gyenge szél,-6,-8 fok körül,és jeges,kemény pályák voltak.Pénteken meg hatalmas hóviharba torkollott a hét,a hegyről mindenkit lehoztak,és leállították a felvonókat,így nem maradtam le éppen sokról,mert vagy 2 óráig,3-ig álltak a felvonók :)
Előzmény: (minerel 130648)
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.01.14. 12:02
De menni azért lehet vele,nemde?:D
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.01.13. 15:21
Huhh,köszönöm :) Jó,hogy itt ilyen jó a közösség ahogy nézem,válaszolgattok a kérdéseimre.Nah talán már csak egy van..Egy deszka,amit ritkán használnak,általánosságban mennyire strapabíró?Nem olyan könnyű eltörni,nem?
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.01.12. 19:44
Huhát a parkoktól még messze vagyok,egyelőre csak pályán megyek,főként Ausztriában,Gerlitzenben boardozok.Nagyon sokat kell még tanulnom,meg km-eket kell még beletennem a deszkáimba,és gyakorolni.

UI.: a deszkát már kérdeztem,de még nemsokan válasz érkezett,ezért újra megkérdezem.Szerintetek a kezdetekkor egy nitro prime agent deszka jó,nem?
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.01.11. 21:30
Szimmetrikusak a kötések,és tavaly nemszóltak a kézben tartott deszkáért.Bár lehet hogy kéne,mert tényleg gáz,de egyszerűen nem megy.
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.01.11. 18:25
Rendben,köszönöm a válaszokat.Nem a másik ölébe rakom,hanem a kezemben van.Kitudok szállni rendesen is,de inkább nemkockáztatom meg,hogy másnak nekimenjek az elején,vagyhogy ha lecsúszik a lábam,mert béna vagyok,és nincs kilépőm sem,a térdemet is megnyírjam.Bár való igaz hogy így is veszélyeztetek másokat,de nemfog kiesni a kezemből,mert nagyon figyelek rá,erősen,kézzel lábbal,foggal kapaszkodok belé :)
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.01.11. 16:08
Sziasztok,több kérdésem is lenne:

A legfontosabb...Amitől állandóan félek,hogy a nagy,kabinos felvonóban ami felvisz a hegyre,kiesik a deszka a síléc-deszka tartóból,és nézhetem ahogy a magasból ripityára törik,és a sziklák között még a maradványait se találom meg...Ugye ezek nem esnek ki egy könnyen,ha maximálisan belerakom a tartóba?(a kötésig)

Most deszkáról kérdeznélek titeket.Kaptam egy deszkát,Nitro prime a márkájú.Szerintetek ez egy jó márka?

Nah most egy vicces kérdés jön.Szerintetek gáz az,ha vki nemtud normálisan ülős felvonózni,és végig a kezében fogja a deszkát?:) Ha nagyon profi lennék,se vinném húgy,hogy csak az egyik kötés van kicsatolva.Ha vihetem így is kényelmesen,minek vesződjek vele?:)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.