Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

bvonh által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.11.03. 09:38
Na itt a jó kérdés! Ha csak a síelés alatt használom, akkor is káros? Mert én is ezt teszem azzal a térdemmel, ami időnként fájdogálni szokott.
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.10.16. 11:00
Én elvittem a tisztitóba a cuccot, de félve kérdeztem meg, hogy válallják-e. Erre magyarázkodás, és amikor az inpregnációra tereltem a kérdést a válasz: hát veszít. És mint kiderült több problémájuk volt már (tönkre tettek egy-két darabot) szóval nem is vállalják. Csak a saját felelőségedre. Mondanom se kell, hogy nem hagytam ott. Marad a mosás :-)
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.02.15. 15:43
Múlt héten SkiAmadén voltunk!
Részletek itt:
http://www.kanyarsiklub.hu/Flachau_beszamolo.html
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.02.11. 22:04
Én már voltam borklubalapító, vezető stb. És a sípályákon se érzem rosszul magam. Ha gondolod írj!
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
Topik: Visegrád
2006.02.11. 21:50
Pénteken jöttem haza Ski Amade-ról, de ha már megigértem csúsztam egyet így, hogy megy a nagyfelvonó! A felső rész csak jó sítudással ajánlható (nem léckímélő), egyébként még mindig csak pozitív elismerés az üzemeltetőknek. Kérdés: a felsőrészt nem tudjátok eldolgozni?
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.01.31. 20:29
Inkább a völgy lábadat hozd hátra! :-) egyébként ajánlom figyelmedbe az itt is hirdetett Carving mindenkinek dvd-t és a hozzá tartozó könyvet. De az oktatót ez se pótolja!
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
Topik: Dobogókő
2006.01.21. 11:50
Hát nem tudom. Én több mint 20 éve síeltem itt utoljára gyerekfejjel. Gondoltam, annyi minden jót írtok a fórumban, hogy csússzunk egy párat. A mozgás jól esett, hó is van, de sok minden nem változott.
Viszont ma gyerkőccel elmentem a nagyvillámi pálya mellé szánkózni - és bár csak az alsó szakasz - de az kiválóan karbantartott. Itt is kb. ennyi ideje voltam utoljára, de itt látszanak a fejlesztések.
Persze nem akarom leszolni dobogókőt, mert a csapat nagyon lelkes, ez innen a fórumból is látszik. Előbb vagy utóbb, biztos meg lesz az eredménye!
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
Topik: Visegrád
2006.01.21. 11:45
Előbb kint voltam egy kicsit szánkózni a kiasfiammal a pálya mellett, és azt szerettem volna kérdezni, hogy mikor szokott menni a korongos felvono, de közben András megadta a választ. Tegnap Dobogókőn voltunk fent, és ott csatoltam lécet is, hiszen gyermek fejjel síeltem ott utoljára, ugyanúgy, ahogy Nagyvillámon. Hát meg kell állapítanom, hogy a fejlesztések Nagyvillámon látszanak, Dobogókőn semmi. Nagyon szép volt a visegrádi pálya minősége. Tanulóknak, gyerekeknek melegen ajánlom. Szóljatok, ha síelhető a felső rész is, mert kedvet kaptam egy kis nosztalgiázásra! Gratulálok az üzemeltetőknek! Ps.: Megható volt nézni, ahogy a személyzet segített a tolókaros liftnél!
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.01.17. 21:00
24 órán belül megkaptam a dvd-ét! Hát meglepődtem! És csak úgy be volt dobva a postaládába
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
Topik: Hochkar
2006.01.17. 13:16
Mit jelent a nem túl Drága? Én 43 Euróért voltam a fenti helyen, (lassing, falu a hegy lábánál)
3*-os panzió, félpanzióval, szaunával, saját transzferrel a liftekhez. Nekem pont megfelelő volt ennyiért
lassing.jpg
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.01.16. 20:21
az a baj szerintem, hogy sokan meg se nyitják ezt a topicot, csak legyintenek rá! Bár néha esésnél jobban megrázza a fejet, mint az tenné sisak nélkül, de én úgy vagyok vele, hogy inkább ez, mint egy ütközés után egy komoly baj! Sajnos láttam már komoly sérülést. A gyermekem biztos nem mehet bukó nélkül síelni, de már én sem megyek, mert felelőséggel tartozom értük
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
Topik: Hochkar
2006.01.16. 09:55
Szerdától síeltem Hockaron. egyedül vágtam neki egy kis feltöltődés okán. Nem volt kedvem messzebbre menni. Kicsit féltem, hogy unalmas, lesz, és majd szokás szerint állandóan felhőben lesznek a hegyek. No! Bár Hochkar tényleg nem az a hatalmas síközpont, de végül is nem untam halálra magam a 4 nap alatt. Ragyogó napsütés, kiváló hóminőség végig. Jegesedés még a legmeredekebb pályákra se volt elmondható. Hétköznap ráadásul alig voltak. Ennek ellenére feltűnően sokat pörögtek a mentők. Ráadásul pénteken a mentőhelikopter is megérkezett kétszer is. (nem vagyok babonás, de ugyebár péntek 13 ;-)) Szombatra aztán megtelt a hegy, melyre honfitársaink is nagy számmal érkeztek. Ez jelentősen veszélyesebbé tette a pályákat. Láttam is jó néhány ütközést, szerencsére nagyobb baj nélkül!
hochkar2006jan11.jpg
hochkarpanorama.jpg
buckelpiste-hochkar.jpg
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.12.27. 09:14
Mint fentebb említettem nekem eddig mindig sikerült márciusban itt jót síelni. Ezért idén is bevállalom a március 15.-ét.
A tóig nem, csak a faluba lehet lesíelni! :-)
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
Topik: Hochkar
2005.12.13. 11:59
Itt naponta változnak az előrejelzések. Nekem mult hétvégén 3 napból 1,5 volt ködös egyébként sütött a nap, de nem pont ezt jelezték.
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
Topik: Hochkar
2005.11.29. 13:20
Szia! Na milyen volt? Tudsz ajánlani valami szálláshelyet?
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.11.18. 15:19
A hó már esik! :-) Én jövő héten újból kimegyek. azt hiszem mostmár lesz miért!
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.11.17. 12:34
Hello!
ELőször is, ahogy te is mondtad a gelccser tulajdonképpen egész évben síelhető, szemben BKK elég gyakori hó hiányával ellentétben. Jelenleg Kitzsteinhornon a gleccser plató alatt is lehet síelni, a középálllomásnak számító Alpincenterig. HA minden jómegy, akkor napokon belül nyitva lehet az összes pálya. Ami Zell am Seet illeti az utóbbi években március 15-ig a liftek aljáig le lehetett síelni, de ez azért ez eléggé időjárás függő! Én személy szerint most is optimista vagyok, mert a márciusi síelést oda tervezem
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.11.14. 12:32
Szia!

NEm tudom, hogy jól írom-e, de te a schmittehöhebahn-ra gondolsz és a sonennalmbahn-ra
Nem szokott itt se sor állás lenni, se a faluból még két kabinos lifttel lehet felmenni. egy a centrumból indul, egy pedig Zell am See süd-ből.
A nagykabinosok egy kicsit feljebbről indulnak. Egyik a schmittehöhe-re visz fel 2000-re, a másik alacsonyabbra a bal oldali pályákhoz. Átkötés van Schmittenhohe-re. Ezeken a pályákon egyébként kevesebben vannak, pedig egész jók! A nagykabinosokhoz 3 fekete pálya jön le. Én itt szoktam megszállni közvetlenül. Fantasztikus adottságok. A kabinos liftek mellett van van lehetőség a gyerkőcöknek és kezdőknek is a tanulásra. Egy kis korongos felvonó segít egy nagyon lankás részre feljutni. Családoknak ideális.
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.10.26. 19:45
Majd a helyszínről bejelentkezek! De nem röhögni, ha kiderül hogy inkább vizisít kellett volna vinni! :-)
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.10.25. 20:42
Sziasztok!

A legfrissebb adatokat és az előrejelzéseket itt láthatjátok. http://www.kitzsteinhorn.at/en/
Pénteken én is megyek, de megmondom nem sok jóra, csak egy kis napozásra számítok. holnaputánra 3000-en +6 fokot írnak. A leesett 5 cm ho mar elolvad. Ha az Alpincenterig lécen akarunk lejönni a hétvégén, akkor azt hiszem dolgozhatnak a hóágyúk! :-) Síruha helyett elég lesz a széldzseki! :-)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.