Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bukósisak használata

ÜZENETEK (417)Időben csökkenő Időben csökkenő
Holecz Anna
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.02.01. 15:11
Én is 30.. felett vettem magamnak bukósisakot és a kislányom rettentően boldog, hogy anyu is bukóban siel ( lassúsági rekordban ). Előszőr azt hittem kinevetnek, de senki nem nézett rám furcsán, számonra biztonság érzetet ad, hogy legalább a fejem védve van, most aput akarjuk rábeszélni egyre.
tihi
7 élménybeszámolót írt
7
20 éve tag
2005.01.31. 23:46
Én 35 évesen szereztem be a síeléshez bukósisakot. Jól néz ki, kényelmes (kényelmesebb, mint egész nap sapkában lenni!), meleg, és még biztonságos is. 14e Ft-ot szerintem bőven megér, de olcsóbban is lehet már kapni itthoni üzletekben is.
Mellesleg épp két hete jegyezték meg vadidegenek a közelemben, hogy "de qrva jól néz ki az a bukósisak!". Lehettek kb. 22-23 évesek...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.31. 22:53
150 cm alatt mindenképpen kötelezővé kéne tenni, globálisan
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.31. 12:26
Én kötelezővé tenném mindenki számára a bukósisakot, aki síel!!!
Ma az autókban van biztoségi öv, légzsák, ABS, menetstabilizátor, meg miket ki nem találnak a biztoságunkért. A síben mi van? max a jó kötés, de a testet semmi nem védi... Ütközzél 50-70-el autóval vagy síléccel...melyik a rosszabb? Ezt a sebességet pedig már pár pillanat alatt el lehet érni sível, és az új technikák miatt megtartani sem nehéz kanyarodás közben.

Az autók biztonsági felszerelésére 100 ezreket költünk, síeléshez meg nem veszük sisakot,mert drága és nincs "divatban"...
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.01.31. 12:01
Sziasztok! En 28 eves vagyok, de nem szegyenlettem 1 ev sieles utan venni egy sisakot. Igazabol azert is, hogy barataim kisfiat probaljam rabirni, o is konyorogjon a szuleinel egyert, hiszen minden "nagy versenyzo" hord ilyet. Szerintem, ha a felnottek, szulok jo peldat mutatnak, akkor a gyerek is konnyebben raall a sisakviselesre. Artani meg egyaltalan nem art senkinek. Nem nehez, a fulet is melegen tartja, izles kerdese, de en meg "dogosnek" is talalom.
Gergely
7 élménybeszámolót írt
7
21 éve tag
2005.01.30. 19:28
Most voltam kint Ausztriában síelni és ott úgy tűnik kezdik rászoktatni az embereket a bukóviselésre óriásplakátokon a pályákon, nemcsak a gyerekek számára, és láttam elég sok felnőtten is.
Ésszel snowboardozom, de elgondolkoztam rajta, mivel a boardozás közben van rajtam térdvédő, gerincvédő és csuklóvédő, és most már úgy látom a bukókból van választék is. Ami még a bukó felé billenti a mérleget az az hogy kétszer is majdnem lebontottak, ami azért el tudja rontani az örömöt.
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.29. 17:10
"Fejbe vágta őket... "

Ilyenkor a sérülés megelőzésére a bukósisak a legmegfelelőbb védőfelszerelés...:-)

Tényleg kapható mindenféle szín és forma már. Amúgy itthon elég nehezen kaptam magamnak, de Szlovéniában azt csináltam,h bementem a síkölcsönzőbe, és kipróbálásra kértem különböző méreteket és 2-3 csúszással be lehetett lőni a megfelelőt, és ami a legkényelmesebb volt azt megvettem - olcsóbban mintha itthon vettem volna meg.
A boltba az a baj,ha felpróbálod lehet valami nem fog stimelni a pályán és utólag reklamálni...!?!?!?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.29. 13:27
jah, vagy úgy; ilyet már láttam, de komolyabb dolog nem lett belőle. erre csak azt mondom, vigyázni és figyelmesnek lenni. a játszótéren is meglehet sérülni. ez csupán emberi figyelmetlenségek miatt következhet meg, s nem a jó kis csákányosok hibája :)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.01.29. 10:42
Eddig én sem láttam ilyen jellegű balesetet, de hallottam többfelé, hogy volt ilyen. Fejbe vágta őket... Arnoldsteinben voltam
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.29. 10:14
Fazzoletto
bár énsem hordok búkósisakot, de egyre jobban gondolkozok rajta. Szerintem nem néz ki hülyén, s búkósisakból is ezerféle forma&szín létezik már a piacon, van bőven választék. Az alap, hogy a gyerekeknek kell, az, hogy felnőtteknek is, meg mindenki döntse el maga.

csákányos:
csákányos mehet saját nyomvonalán, az erdőben, ekkor nyilvánvalóan nincs baleseti rizikó faktora.
ha pályán van... nos akkor kivan párnázva. így nem igazán értem, hogy miért lenne olyan balesetveszélyes. Én speciel ilyen jellegű balesetet még 1x sem láttam. Te hol tapasztaltad ezeket, és pontosan mik voltak?
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.01.28. 20:58
Véleményem szerint a főfő balesetforrás a gyönyörű fenyőfák mellett a csákányos felvonó... Egyébként ahol voltam minden ki volt párnázva és a csákányos két súlyos balesetet okozott az 5 nap alatt. De nem értem, hogy akkor miért érdemes üzemeltetni?
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.28. 18:41
Én már 20 felett vagyok, megis vettem bukósisakot. Engem nem érdekel mit mondanak rám az emberek, nem divatból sielek, mert a biztosnág mindenek felett áll!
A bukósisak sokat segíthetett volna azokon a gyerekeken, akik Ausztirában síbalesetet szenvedtek.

Lehet nem elég,h mi óvatosak vagyunk, ugyanúgy belénkjöhetnek hátulról is, és akkor nem is számítunk rá...
...persze ezt úgy meg lehet előzni,h mindenkinél nagyobb sebességgel száguldasz lefelé...:-))
Evelin
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.02.25. 19:39
Jó,hogy elolvastam ezeket a sorokat.(13 éves vagyok)Bár már későn!Én elestem síelés közben,és igen nagyon bevágtam a fejem!Lehet,hogy a következő szezonra veszek egy sisakot!
Zsu
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2003.02.27. 20:40
Az Imola Sportnál biztosan van - https://www.imolasport.hu -, de gondolom más kölcsönzők is tartanak.
Melinda
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2003.02.24. 14:48
hol lehet bukósisakot bérelni?
Mennyi időre adják ki és milyen áron kb???
Tild Attila
3 élménybeszámolót írt
3
22 éve tag
2002.01.04. 16:26
ÉS ha napi 200 forintért bérelhetsz???
Tild Attila
3 élménybeszámolót írt
3
22 éve tag
2002.01.04. 11:19
Talán olvastátok a levlistán is, többen javasolták a 14-15 év alatti gyerekeknek a bukósisak hordását. Bár a sisak nem olcsó, de megfontolandó a beszerzése, mert a gyerekeknél a fej sérülése sokkal gyakoribb mint a felnőtteknél. Az ok a súlyeloszlásban van, a gyerek feje a legnehezebb, így először azt veri oda.. sajnos. Ez ellen pedig csak egy sisak véd.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.