Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard bakancsok

ÜZENETEK (150)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.11.25. 19:38
Koszi poisonka! Attol tartok, hogy a burtonok a szo legszorosabb ertelmeben is egy kaptafara keszulnek, igy a magas labfejemhez felejtos...
Ezert kertem kemeny bakit magas labfejhez!

F
Előzmény: (poisonka 74514)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2009.11.25. 18:30
HI,

Ha nagyon patent bakancsot akarsz venni, plane egy eliminatorhoz, akkor v a burton ION v pedig a Burton Driver X a nyero.
Nekem Driver X van, a legkemenyebb Burton baki. Minerel is ezzel tolja. Tribute naon puha, ha sokat hasznalod, akkor erdemesebb egy tartosabbat venni.
En most speciel ION-ra fogok valtani, persze majd szezon vegen, mikor mar olcsobb.
Ha meg nem hasznaltad a bakit, s megteheted, javaslom az ION-t, most ahol voltam minden oktatonak az volt....

let it snow
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.11.25. 16:42
Ajaj...
Akkor megy a piacra.
Mentségemre legyen mondva, hogy szezonvégi áron vettem az e.bay-en, csont új volt, dobozos.
Szóval akkor kemény snowboard baki magas lábfejhez:
op. 1. Nitro Team
op. 2. ???
op. 3. ???

Szeretnék kérni még javaslatokat!
Előzmény: (minerel 74490)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.11.25. 16:01
A tribute egy igen puha freestyle baki. Lehet nem a legszerencsésebb választás volt 95+-hoz és az eliminátorhoz.
Egyszer próbálj ki egy jó kis kemény freeride bakit ha van rá mód. Egész más dimenziókat nyit meg vele az eliminátor:-)
Előzmény: (gyf 74488)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.11.25. 15:39
Csatlakozom a magaslábfejűek klubjához...
Újonnan vettem egy Burton Tribute-ot, de ha meghúzom, beszarás, ha nem húzom meg, nem tart.
Boltban próbálva nekem a Choc Freeride (a Skiboyban) jónak tűnt, de egyenlőre nem merek beleugrani.
Tapasztalatok evvel a cipővel?
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.11.25. 15:19
Nem kezdőként lutris a kölcsönzős bakancs is mert nagyjából mindegyik szét van már taposva. Talán un. VIP termékek lehetnek olyan állapotban ami az adott baki valódi tulajdonságát tudja nyújtani igaz drágábban.
Előzmény: (Rajah975 74479)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.11.25. 14:40
Köszi!

Ha rendelek, akkor csak úgy fogok rendelni, ha itthon előtte fel tudtam próbálni. Nekem is magas a lábfejem, normál cipőknél is az a gáz, hogy vagy nagyobbat kell venni, hogy kényelmes legyen, vagy sokat kell rohangálni.

Elsősorban azért kérdeztem, hogy miket ajánlotok, hogy miket próbáljak ki. Arra gyűjtöm a tippeket.

A régi bakancsommal nekem semmi bajom nincs, csak elbizonytalanítottak az egyik boltban, mikor azt mondták, hogy csak azért vagyok megelégedve a mostanival, mert nem próbáltam még egy komolyat ki. Mondjuk venni csak azért nem akarok, mert azt mondják, hogy sokkal jobb. Azt hiszem, ebből is kölcsönzős próba lesz :-)

Köszi még egyszer!
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.11.25. 14:04
ja még egy megjegyzés:
nálam az új bakancs azt is jelenti, hogy kicsit újra kell tanulni is a snowboardozást. fél nap mire megszokom...
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.11.25. 14:00
helló,

én biztos nem vennék bakancsot úgy, hogy nem próbáltam fel! nekem pl elég magas a lábfejem és vagy 10 féle bakit próbáltam, mire megtaláltam a tutit.. most egy nitro team-et használok.
keményebb sokkal az előzőnél, ami annyiból biztos jó, hogy több hibát enged meg, azaz jobban tartja a bokát. tehát pl széttúrt hóban főleg toside csúszásban (lábujj élen) az egyenetlenségek miatt kevésbé veszi igénybe a bokád.
én úgy gondolom, hogy 30-tól indulnak a normális bakancsok.
nekem a burton annyira nem jön be, forum sem...
ami tetszik: nitro, vans, dc, k2, ride
ha ugrálni akarsz, akkor nem elhanyagolható ha van csillapítás a talpban. a boa valóban nem rossz, egy haver használ ilyet, meg van vele elégedve.
pár éve jöttek ki a "dupla fűzős" cipők, amiknél külön tudod meghúzni a bokádnál illetve a lábfejednél a bakancsot.
vannak nagyon ütős design-ok, az sem utolsó szempont! ;)
addig szerintem ne cseréld le a mostanit amíg nem kezd el mozogni benne a sarkad és nem találod túl puhának.
Előzmény: (Rajah975 74461)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.11.25. 11:32
Sziasztok!

Sokszor, ezerszer olvastam, hogy a legalapvetőbb felszerelés a bakancs. Nekem eddig egy Decathlonos bakancsom volt/van és abszolút meg voltam elégedve vele. Kivehető, külön kötős bélés, aminek a sarka be van recézve, hogy ne mozoghasson, beakasztós fürő, stb. Szal szerintem jó, de most egy kicsit elbizonytalanodtam és nekiláttam bakancsot nézegetni.

Akkor a kérdéseim:

- Tényleg akkora különbség van bakancs és bakancs között? Ha igen, mik a legnagyobb és legfontosabb különbségek?

- Így első blikkre beleszerettem a Flow One Boa típusába. (Mondjuk 2x annyi, mint egy Nitro bakancs, de e-bay-en vehető új 100 dolcsiért, szal elgondolkoztat) Ennél nem szokott elszakadni a feszítődrót? Hol lehet ilyet felpróbálni itthon?

- Milyen bakancsokat ajánlotok? Honnan kezdődnek a "normális" bakancsok? Árban és márkában.

Köszi a válaszokat!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.