Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Sonnhof Rauris - Nyári csomag Félpanzió+
ÜZENETEK (2352)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.12.07. 12:50
A múlt héten Kaprunban oktattam. A hóviszonyok mind a pályákon, mind azokon kívül valóban nagyon jók, porhó a gleccseren és a lentebb fekvő részeken egyaránt.
Ez egyrészt az igazi télies hőmérsékleteknek köszönhető, hét közepén -10 fok fenn a gleccseren, völgyben -5 , -7 fok reggelente.
Az elő napon szinte végig havazott, nagyjából 900-1000 méteres hóhatárral, a kapruni felső völgy is szép fehér ruhát öltött. Utána jött két álomszép nap, a szerda és a csütörtök mélykék éggel és véget nem érő napsütéssel. Ráadásként ezeken a napokon még sokan sem voltak (csodálkoztunk is), így a legtöbb felvonóra nem is kellett várni.
Pénteken újra havazott, ekkor már a völgyek is fehér köntösbe burkolódzottak, igazi téli kulisszát adva a tájnak.
Szombaton és vasárnap száraz időben volt részünk, felhőkkel és némi napsütéssel, jó látási viszonyokkal. A hétvégén érződött az osztrák hosszú hétvége, de 3-4 percnél így sem kellett többet várni. A reggeli és késő délutáni órákban még ennyit sem.
A Schmiedinger és a Kitz felvonók közti Trainingsgeländet (ahol kapuzni, edzeni szoktak) egyes napokon nem tűzték ki, így a több száz méteres széles rész egyik oldaltól a másikig a tiéd volt. Ehhez hozzájött az ratraknyomos sípálya és az alig lézengő síelők (sokan talán nem ismerik ezt a részt?), szóval egyszerűen TOP!

Pályán kívüli részek is rettentően jók voltak, finom kis pihe-puha porhó. A Kristallbahn-tól jobbra (heggyel szemben állva) is teljesen rendbe volt, az egyik helyen combközepéig süllyedt az ember a porhóban.
A Langwiedbodeni off pisték is jól járhatok, igaz a meredek és sokszor szűk átjárok miatt inkább egy kihívás mintsem önfeledt laza "zsupzsup".

Képek:
https://sielok.hu/fotoalbum/kaprun2009dec/galeria/
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.12.06. 13:39
Szeretném mindenkinek felhívni a figyelmét aki Ausztriába látogat, hogy a környéket tegnap este ellepték a krampuszok, és szabadon ütlegelték a járókelőket. De legalább jószándékkal jöttek mert végülis a méggonoszabb teremtmények elűzése a fő céljuk.

Aztán mintha Szent Miklóst is láttuk volna Zell Am See-ben.

A fotóalbumomba feltettem néhány képet, nem tudom hogyan kell ide berakni.

A fotók a bizonyítékok hogy nem képzelődtem.
P1070465m.jpg
P1070473m.jpg
P1070474m.jpg
P1070476m.jpg
P1070482m.jpg
P1070488m.jpg
P1070491m.jpg
P1070493m.jpg
Piroska
17 élménybeszámolót írt
17
16 éve tag
2009.12.05. 10:58
A képhez gratulálunk, ezzel versenyen lehet indulni. Piroska
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.12.05. 00:38
A tegnapi és azelőtti verőfényes napsütést ma, ahogy Vid is írta egész napos hóesés váltotta fel, így az off piste részek ismét felfrissültek. Parkolóban ca. 8 cm friss hó a nap végére, fent a pályáknál több.

Egy tegnapi kép
kitz.jpg
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.12.04. 21:27
Üdv!

Én meg sötétzöld kabát, keki sisak, sötétszüke nadrág, és hátizsák két zöld fényvisszaverő csíkkal a két szélén. Napsütésben meg egy fekete megerösített polár, ugyanúgy keki sisak, meg hátisák.

És én is sok sokszor szedem össze a léceimet, még miközben ti bent isztok, akkor is. :) (Ma 3 látványosabb esést produkáltam.) Holnap is nagy valószínűséggel sokat leszek a Schmiedingerlifte pályáin. (Ma majdnem végig ott voltam) Ott most baromi jó lesz a pálya, de ne mondjátok el senkinek! :)

Akik meg ide készülnek: Ma egész nap esett a hó a gleccseren, úgyhogy a hóviszonyok kiválóak. A völgyben is esett már vagy 5-6 centi. Hogy a kapruni pályákkal mi van pontosan, arról inkább Stanit kérdezzétek.

Én már élveztem a végére ezt a vaksízést, egészen bele lehet lendülni.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.12.04. 08:55
Szia Vid!

Mi szombat-vasárnap-hétfőn nyitástól zárásig fent leszünk a gleccseren! Minden nap 13 órakor az alpincenteben bedobunk egy kis szénhidrátot, aztán toljuk tovább mert drága a bérlet! :)

Onnan ismersz meg, hogy szedem össze a léceimet a pálya közepén...:)

Egyébként szürke/fekete síkabát, fekete nadrág, piros/fehér GS/SL léc, és szanaszéjjel gyötört sárga bukósisak amin egyébként az olvasható hogy HUNGARY.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.12.03. 22:14
Elkéstél. Már lesíeltük, esélyetek sincs. Ki kell nézni egy jó lassú felvonót, hogy lefolytathassuk a nagy vitát. Vagy a legjobb ha majd leálítattunk egyet egy napra :) Holnap szerintem nem fogunk túl sokat látni, bár még mindig inkább ez mint az olvadó hó.

Egyébként mikor merre lesztek, és milyen ruhában?


Ma már egész jó voltak a pályák, hogy egy kicsit bedolgozták a leesett havat. És szűzhavazni is lehet jópár részen. De csak a gleccseren, lent a völgyekben, meg Zell am See-ben még nincs semmi, vagy mint Stani is írta csak műhó. (Hogy konkrétan megnyitotak e már, és ha igen pontosan milyen a helyzet ott azt nem tudom)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.12.03. 09:03
Stani!

Pénteken megyünk addig légyszi ne síeljétek már le az összes havat....előre is köszönöm! :)))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.12.02. 21:31
Helló!

Zellben már a november közepi hidegbetörésnél is ágyúztak vagy két napot.
Ők tegnap kapcsolták be a hóágyúkat, és jelenleg is mennek, nem csak éjszaka, ma pl. nappal is mentek, a kapruni pályákról, ha nagyon figyelt az embert, akkor észre lehetett venni a "fújt havat".
Péntektől újabb havazást mondanak.

A mai nap egy ajándék volt, napsütés, kék ég, friss hó, és amolyan igazi téli idő (fenn -10 fok).
Azt hiszem a tegnap beírt 20 cm friss havat kissé alábecsültem, ugyanis ma a terepen (pályán kívül) nem egy helyen combközépig belesüllyedtünk az elsőosztályú porhóba, de a térd és térdalatti szinte garantált volt.
Várakozási idő nulla, jót lehetett menni.

Néhány friss kép
Előzmény: (borbirol 75134)
Kristall.jpg
gleccs.jpg
arnyak.jpg
zell.jpg
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.12.01. 23:08
Szia Stani!

Zell am See-ben mi a helyzet? Ott is tudnak ágyúzni éjszakánként?

Üdv.: BL
Előzmény: (Stani 75123)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.12.01. 21:35
Helyzetjelentés:
Hóhatár kb. 900-1000 méter, a Kesselfallstrasse völgyében végig lehavazott, szép látvány volt reggel.
Fenn min. 20 cm friss hó, és egész nap havazott. A Sonnenkarbahn, Langwiedbodenen és a felső Alpincenter Abfahrton egész nap dübörögtek a hóágyúk.
Várakozási idő nulla, mindössze néha kellett 2-3 percet sorban állni, azt is elsősorban a Gratbahn-nál.
Schmiedinger Off piste (Ice Age) egész jó, holnapra napsütést mondanak, ami a frissen esett hóval párosítva minden bizonnyal pazar hátteret fog biztosítani.
Péntektől újabb havazás lehet, alacsony hóhatárral.
Amúgy érdekes volt a hőmérséklet különbség, Schladmingnál +5 és szakadó eső, Kaprun völgyállomás (900 m felett) -1 fok és hóesés (reggel).
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.12.01. 12:47
Van már mobil tartalom!

Nagyon jól lehet használni!

mobile.kitzsteinhorn.at
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.12.01. 10:28
Hízik a hó, hízik!!!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.30. 20:06
dec 4567
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.11.30. 18:28
Mármint jövő hétvége? Ma tulajdonképpen zárva volt minden, még a völgyekben is elképesztően viharos szél volt. Úgyhogy fent minden le volt zárva, remélem nem szálltak el a liftek.
Tegnap lehetett síelni, de az ülősök záva voltak, akik feljebb akartak jutni(12 körül nyitottak fent) azoknak sorba kellett állni a kabinosnál. Egy német szerint 1 órát. Én nem próbáltam ki, lent viszont csak egy pálya volt, az is tropáracsúszva.
Mivel fent(a gleccseren) sokat esett a hó, akár holnapra még jó is lehet a terep.
A völgyekben viszont a vihar elenére tavaszias meleg volt 10-13 fokkal, úgy éreztem magam mintha tavasz lenne. Szóval a kapruni részen zöldellnek a hegyoldalak, hónak nyoma sincs.
Szerk:

Most látom, hogy a Kitzsteinhorn.at csak 5cm új ha vat ír. Ezt csak úgy tudom elképzelni, ha az orkán erejű szél elfújta a nagyját.
Előzmény: (huligan 74971)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.30. 17:59
Hétvége + hétfő Kaprun!!!

Remélem nem olyan lesz az idő mint ma!
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2009.11.27. 23:31
Ha már kint leszel, nagyon hálás lennék egy segítségért, hová érdemes indulnunk csütörtök éjszaka? Hóviszonyok, friss infok? Kaprun, Saalbach, esetleg menjünk tovább Zillertalba?
Előzmény: (Stani 74711)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.11.27. 17:35
December 1.-től kinn oktatok. Remélem a hét elején kitombólja magát az idő, aztán utána napsütés lesz :)
Hideg az maradhat, legalább Zell am See-n is tudják folytatni a hóágyúzást.
Előzmény: (huligan 74677)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2009.11.27. 15:34
Dec 4-7ig négy napot, csak még nem dőlt el, hogy Saalbach, Kaprun vagy Zillertal. Majd a jövő heti hóhelyzet alapján választunk.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.27. 12:54
Mikuláskor lesz kint valaki?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.