Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova menjek kezdőként?

ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2015.12.29. 21:10
Jelenleg a legolcsóbb és legjobb tanulási lehetőség egy 0 kilométeres számára a műanyag pálya.(Szépséghibája a dolognak hogy kevés jó minőségű és megfelelő lejtésű van ami ideális a jó oktatáshoz és jó alapok elsajátításához.) 8-10 óra alatt el lehet jutni egy klassz forgatott hóekéig amivel biztonságosan és élvezetesen lehet síelni egy kék pályán.Nincs időkényszer hogy egy talicska pénzen befizetett sítúra miatt már első nap délután a tanuló pályán szeretne a családdal együtt síelni. Szerencsés estben másnap is folytatódik a foglalkozás de fáradt macskás izmokkal amiből normális síelés nem lesz soha. Műanyagon napi egy órával 3 naponként könnyedén és helyesen meg lehet tanulni, szellemileg és testileg is kipihent a tanuló minden alkalommal. 1 óra foglalkozás 4000ft ebben benne van minden, oktatás, pálya, lift, sífelszerelés.
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2015.12.29. 19:01
Sziasztok!
Jelenleg Bellamontén síelünk. Gyönyörű hosszú kék pályák vannak, kezdőknek ideálisak.Könnyen használható ülős felvonókkal. A jelenlegi időjárási viszonyok mellett valami csodát varázsoltak műhóból, ha a pálya melletti csupaszságot nem látnánk el sem hinnénk, hogy műhó! Nagyon jó választás volt, hogy ide jöttünk (velünk is van kezdő síelő)!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2015.12.29. 16:15
Mönichkirhen az idén nem valószínű, hogy kinyit.

(snowboardozni oktatóval kell tanulni, az meg úgyis olyan helyre visz, ahol lehet tanulni!!!!!)
Előzmény: (Matyi72 185190)
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2015.12.29. 16:14
Mönichkirchenbe véletlenül se menjél. Valóban van egy szép hosszú szép kék vízszintes libalegelő, amin lehet hogy síelni jó tanulni, de a kérdező snowboardozni akar, amire teljességgel alkalmatlan. A többi meg délre szétesik.

Nekem az a véleményem, hogy snowboard tanuláshoz jobb a kicsit meredekebb, enyhén piros, mint a nagyon lapos kék pálya. Ha éppen van itthon hó, akkor egy alkalmat el lehet menni bohóckodni itthoni pályán, de többet szerintem idő és pénzkidobás.
Előzmény: (Matyi72 185190)
Matyi72
128 élménybeszámolót írt
128
13 éve tag
2015.12.29. 09:39
Mönichkirchen. Az alsó és középső liftállomás között egy nagyon hosszú, és nagyon kék pálya van. Közel van a magyar határhoz.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2015.12.29. 08:34
Srácok, jelenleg egy deka hó sincs a magyar pályákon, így azokat ajánlgatni a mostani hó és időjárási helyzetben talán nem a legjobb, na meg elő és utószezonban sem, mivel nincs garancia a hóra.

Kérdés, hogy teljesen kezdő vagy már síelt?

Mondok pár jó kis terepet:

Gastein - Angertal sícentrum:

A völgyben 4 fedett szőnyeglift nagyon laza kezdőpályákkal, 4 db és nem 5 méter hosszúságúak ! Plusz utána egy csákányos felvonó szintén laza pályával. Jól lehet gyakorolni, főleg gyerekekkel.

Wagrain-Flachau:

Wagrainban a Rote 8er kabinos középállomásánál két alsóköteles lift s egy rövid varázsszőnyeg, plusz gyereknek játszóház, jégkunyhó, hófánkpálya, fánk-karusszel, Minden csütörtökön grillezés a terep kabala figurájával
Ha ezeken túljotutta, akkor a kék pálya a középállomástól a kabinos irányába, majd utána lehet menni Flachauba

Filzmoos:

lenn a faluban szintén nagyon kezdőbarát sípályák.

Kaprun-Zell:
Zellben az Areitbahn kabinos aljánál két széles kezdőpálya egy nagyon hosszú fedett szőnyeglifttel, ha ez megvan, akkor lehet felmenni a kabinossal és a nyolcüléses mellett egy extraszéles kék tanulópálya (Glocknerwiese)

Kaprunban lenn a faluban a Lechberberg ideális, két viszonylag hosszú nagyon lankás kezdőlejtő, amit 2 tárcsás szolgál ki, igaz ez már akkor jó, amikor eljutottál legalább a hóekéig. Szőnyeglift itt nincs.

Mindegyiknél van külön jegy, egyrészt lehet venni pontos, menetes jegyet, pl Zellben egész napra a kezdő liftre 9,70 eur. De a saalbachi kezdőliftekre is van pontos pl 150 pont 15 euró a felnőtt, 7,50 körül a gyermek.


S még sorolhatnám...
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2015.12.28. 23:18
Mindenkinek van egy csodagyereke...
havasjeges
17 élménybeszámolót írt
17
9 éve tag
2015.12.28. 19:17
A fiam Lachtalon egy nap alatt megtanult!
A második napon bármelyik piros pályán lejött!
Ha elmentünk volna Mátraszentistvánra egy életre megutálta volna a sorbanállást!
Tudom miről beszélek...
én szlovák pályán tanultam meg.........a sorbanállást!
Azóta oda többet nem teszem a lécemet:-)
Előzmény: (Dentcraft 185141)
Dentcraft
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2015.12.28. 00:14
Szerintem Lachtal egyáltalán nem kezdőknek való. Nincs 1 normális kék pálya amin nyugodtan le tud jönni egy kezdő az elejétől a végéig. Év elején voltunk. Persze tudom h van 1-2 nagyon rövid kezdő pálya, de ha fel megy a két ülős közül valamelyikkel, akkor lehet esni kelni lefelé a pirosokon..
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2015.12.27. 22:28
Nem értek veled egyet ! Szerintem ez hatalmas butaság ! Véleményem szerint
semmi szüksége az osztrákokhoz mennie ! Én veled ellentétben a magyar pályákat javasolnám minden szempontot figyelembe véve !! Valamint ha a szlovák határ közelében lakik a kérdező akkor a szlovákiai Donovaly igazi kezdő paradicsom !
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2015.12.27. 17:54
Visegrádon nagy élmény az esti sízés is a tökéletesen kivilágított pályán!
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2015.12.27. 17:25
Ha hétköznap is tudsz menni, maradj itthon, nincs sor sehol. Válassz a lakóhelyedhez közeli pályát. Aztán merészkedj minél messzebb. Én pl. ha pesti lennék visegrádra mennék.
havasjeges
17 élménybeszámolót írt
17
9 éve tag
2015.12.27. 16:23
Ha a sorbanállást akarod gyakorolni akkor mindenképpen magyar pályát javaslok! Ha sielni akarsz akkor menj el pl. LACHTAL-ra ott hamar megtanulsz normális pályákon sorbanállás nélkül jó tanulópályán. (De jó lackenhof vagy murau is)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2015.12.27. 16:07
Egyetértek!!!!!!!!!!!!!
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2015.12.15. 23:23
Magyar sípályán, oktató mellett tanulj, mindegyik megfelel a célnak. Gyorsabb, hasznosabb, olcsóbb. Ha már tudsz, utána menj külföldre, sokkal több élvezetet kapsz a pénzedért, ha már biztos tudással felvértezve karcolod az Alpok lejtőit.

Robi
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2015.12.15. 21:03
Nekem Lackenhof volt az első.
Nem jött be(biztos a sok esés;)
Semmering annnál inkább.
A hosszú 1-es pályán jól lehet gyakorolni(talán 1 letörés van benne.
Van több kellemes piros, nem nehezek.
Beülős felvonók, könnyű kicsúszni belőlük.
Hétközben jobb, kevesebben vannak.
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2015.12.15. 20:48
Részemről Gerlitzen volt az első hely. Tökéletes hely tanulásra, ahova mész, beülős felvonóval találkozol, jó hely.
Tanulni (is) tökéletes hely Chopok is.
Viktórialelkes
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2015.12.15. 19:23
Sziasztok

Szeretnék megtanulni snowboardozni és olyan pályát keresek ami valóban széles és akár teljes hosszában nem túl meredek.Tavaly Brixental környékén voltam és a néhány méteres gyerek tanuló részen kívül nem nagyon találtam olyat amin le mertem csúszni.
Kérlek Titeket, hogy osszátok meg velem, hogy hol van olyan pálya ami inkább kezdőknek való.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.