Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Niederalpl
síterep infó oldal
ÜZENETEK (75)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2013.12.25. 13:03
Csak egy kis kiegészítés a pálya adatairól.
Magasság: 1155-1400 (GPS alapú mérés). A 783 m a síterep alatti Mürzsteg tengerszint feletti magassága. Oda csak túrasível lehet lejutni, ha vaqy elég bátor.

Videók: https://sielok.hu/videok/user/1211558894/ (szerk.)
zsuri
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2013.03.25. 11:28
Niederalpl nagyon szép természeti környezetben fekszik, ez elvitathatatlan, az erdei pálya pedig kifejezetten hangulatos. Aki komoly carving-ban gondolkodik vagy hosszú széles pályákra vágyik az felejtse el ezt a helyet: amelyik pályának megfelelő meredeksége lenne az túl rövid, a hosszú pályák pedig nagyon lankásak. Freeride-ra (nagy hó esetén) szerintem egész jó, számtalan lehetőség nyílik rá az erdőben. Egy pár egyszerűbb ugrató is van, de mondjuk aki park-ra vágyik az se ide jöjjön.

Amire ez a hely alkalmas az szerintem a cross típusú síelés/boardozás, azaz amikor mindenből van egy kicsi: az ember elindul, ráfut az ugratóra és kicsit repül (trükközik ha tud), utána a meredekebb szélesebb részen csinál pár szép ívet, aztán bemegy a fák közé a mélyhóba, aztán vissza a pályára és szlalomozik kicsit, majd kerülgeti a buckákat, aztán fel a falra a pálya szélén, majd esetleg megint egy kis mélyhó. Egyikből sem ez a legjobb hely, de összességében nagyon élvezetes csúszásokat lehet produkálni. Nekem mint alpin boardosnak az első óra kicsit csalódás volt, de ahogy ráéreztem a hely ízére azt kell mondjam a szezon egyik legjobb napját töltöttem itt. A gyerekek is nagyon élvezik az erdei pályát. Tanulni is jó, mert van hosszú, lankás pálya. Nincsenek sokan és olcsóbb a bérlet, mint a környék nagynevű pályáin. A hosszú csákányos kevés hó esetén elég fárasztó boarddal, mert folyamatosan dől oldalra. Nagyobb hó esetén már jobban ki tudták egyenlíteni a dőlést.

Indulás előtt érdemes skihappyhour-on szétnézni, mert 20-40%-al olcsóbban lehet ide jegyet venni, mint helyben.

Ebben az évben kétszer voltunk itt: a decemberi elég felejtős volt, a kevés hó miatt nagyon kövezősre sikerült. Most egy hete viszont több mint egy méter hóban nagyon élveztük. Nem ez a hely lesz a fő célpontom, ha Ausztriába megyek, de változatosságnak egy napra érdemes kipróbálni. Szerintem a szokásos Stuhleck látogatások mellé egy szezonban egy napra felvesszük a naptárba Niederalpl-t, de csakis akkor, ha nagy a hó. Kevés hó esetén inkább csak a negatívumait érzi az ember.
nagygyula
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2013.02.24. 16:34
Február 13.-tól négy napig voltunk ezen a síterepen egy tíz fős társasággal, a Holzbox nevű szálláson. A síterep és a szállás, ami tényleg pályaszállás nagyon szuper volt. A négy nap alatt, amit ott töltöttünk a téli időjárás minden arcát megmutatta. Szerdán szakadó hóesésben érkeztünk a hágóra, a szálláshoz, hólánccal (az utolsó 3 km-re fel kellett tenni). Csütörtök még hóeséssel kezdődött, a pályákon friss porhó, ami a csekély számú síző ellenére bizonyos helyeken összeállt kis buckákká. Ez egyáltalán nem volt zavaró, mivel könnyű volt, mint a toll, érdemes volt átcsapatni rajta. Később a felhők oszlani kezdtek ki-ki kandikált a nap. Lehetett róni a köröket változatos pályákon, a felvonóknál semmi sor. Az volt a meglepetés, ha várt valaki előttünk a felvonóra. Többen indultak a pályán kívüli területekre élvezni a hatalmas porhavat, amiben reggel még egyetlen nyom sem látszott, olyan volt mint egy hatalmas porcukordomb. Látványnak is gyönyörű volt.
Zárás után mindjárt elindultak a ratrakok és simává varázsolták a pályákat. Péntek reggelre ez kifagyott, kikeményedett (-8 fok) és csodálatos tempós pályasízést lehetett rajta végezni. 9-kor már a pályán voltunk, és olyan kevés síző volt, hogy még délután is találtunk a széles részeken nyommentes területeket. Egyik kedvencünk volt a nagy körút, ami úgy néz ki, hogy a négyülésessel fel a csúcsra, onnan le a fennsíkra a tárcsáshoz, azzal fel a másik hegytetőre, onnan jobbra el először egy jó kis meredek részen le, azután tovább a már sokkal enyhébb síúton, át az alagúton a műút alatt, egészen a hosszú csákányos végállomásáig. Onnan a csákányossal vissza a négyüléseshez. Ezt kb. 15-20 perc alatt lehet abszolválni.
Szombaton már reggel megjelentek diákcsoportok, kezdődött a síszünet, így nagyobb társaságokkal is meg kellett osztanunk a pályákat, de még így sem volt zavaró tömeg. Maximum a felvonóknál voltak előttünk is beszállók. Több snowboard-os csoport tartott edzést a kijelölt pályákon, mentek mint a szél, de mi nem arra mint ők, így nem zavartak bennünket. Az időjárás szuper volt sütött a nap, vagy elborult és szállingózott a hó, igazi téli idő.
Először voltunk ezen a terepen pályaszálláson, és úgy gondolom, hogy a tapasztalatok alapján nem is utoljára.
Mindenkinek jó sízést, szép téli élményeket.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.02.07. 12:12
Mindkettő remek. Csak irigykedni lehet.
Előzmény: (AAron 154097)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2013.02.07. 11:45
Ez az én verzióm:)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Koty 153584)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2013.02.04. 14:20
A múlt hétvégén szikrázó napsütésben, túrasível felmértem az északi oldali freeride lehetőségeket.
Most a havazás és a köd ellenére 3-an visszatértünk a tett helyszínére:
https://vimeo.com/58843844
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2013.01.30. 22:57
Meseszép:-) köszi
Előzmény: (Koty 152558)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2013.01.27. 22:58
Kaptál sok tízpontosat...némelyik kép gyerekkorom karácsonyi képeslapjait idézik...mert akkor csak képeslapokon láttam ilyen tájat. Csodásak, grt.
Előzmény: (Koty 152558)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2013.01.27. 21:32
Szép képek!
Előzmény: (Koty 152558)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2013.01.27. 21:27
Tegnap itt jártunk és felfedeztem a felvonókon túli területeket is:
https://sielok.hu/fotoalbum/594965/galeria/
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.13. 19:16
Január 12.-én voltunk itt. 1 nap, de nagyon jó volt.
6-kor indulás Budapestről, 3,5 óra után érkezés. 3 cm havat írtak szombatra, gondoltuk az még vállalható. Legalább 10 cm esett. De nagyon élveztük, mert a pályán porhó volt és ki bánja, hogy -8 fok van, ha a léc alatt friss porhó van. Délutánra kissé buckásodott, de nem zavart, pont azért mert porhó volt.
A fák roskadoztak a sok hó alatt. Gyönyörű látványt nyújtottak. Én nagyon szeretem ezt a terepet, mert a pályák gyönyörűek, imádom az erdei utat. Még a hátrányai ellenére is nagyon szeretem. Sajnos a csákányos nagyon hosszú, nem szerencsés, hogy az úttesten kell átkelni és sajnos a hüttének is valószínűleg új üzemeltetője van, mert tavaly nagyon jó volt, most viszont kritikán aluli az amit a jegypénztár mellett találunk.
Biztos hogy fogunk még menni az idén.
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.02. 11:06
Hétvégén mennénk Niederelp-ra, 1 napos síelésre. Milyen most a hóviszony? Járt arra valaki a napokban?
Elsősorban az érdekel a meleg miatt nem lett-e nagyon jeges a pálya. Vagy várjunk a következő friss hóig?
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2012.03.25. 14:52
Gyertek az utolso hetvegen märcius 31-en es äprilis 1-jen Niederalpl-ra. 31-en Waterslide verseny, elsejen pedig autokereses lesz a fö program. Egy Seat Ibiza Sport Coupe Chili szemelyautot lehet nyerni, valamint mäs ertekes nyeremenyeket (szezonberlet, ajändekok). Szezonzäräskent nem utolso program. A Snowsports 121 siiskoläban, kölcsönzöben es szervizben magyar nyelvü oktato is talälhato.
(Bocsänat az ekezetekert, de sajnos nemet a billentyüzet)
Göri
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2012.03.10. 11:45
Február 24-26-án Niederalpon voltam az egész családdal (3-58 év:)) síelni. Véleményem szerint Niederalp kevésbé ismert a többi, környéken lévő pályákhoz képest, pedig nagyon sok előnyös tulajdonsággal rendelkezik. Győrből két és fél óra alatt elérhető, a pálya könnyen megközelíthető, hiányoznak az általam nagyon nem kedvelt hajtűkanyarok szakadékkal tarkítva. Pályaszállásunk volt a Plodererhofban, ami igazi (ellentétben a mellette lévő Holzbox-al)ausztriai berggasthof (remek reggelivel, kb 26eu/fő, magyarul is beszélnek). A 8-as tipikus tanuló pálya, mire leérsz elsajátítod az alapokat. Következő fokozat a 6, 9-es korongos pálya. Az 1-es pálya alsó szakasza inkább nagyon piros,(az odaérkezéskor meg is rémített, én lankásabbra emlékeztem)de végül nem okozott gondot a bátrabb, fiatalabb kezdőknek sem. A kevésbé bátrakkal:) kikerülve ezt a részt, nagyon jókat síeltünk az inkább kék (egy egész kis szakaszt leszámítva), mint piros hosszú 5-ös erdei pályán. A 2-es egy új edei pálya, viszonylag rövid, keskeny,az 5-ös kistestvére. Mi inkább választottuk az 5-öst, vállalva a valóban unalmas csákányos felvonót, mert a siklás az erdőben mindenért kárpótolt.A pályák nagyon rendben voltak. Vasárnap erősen havazott, de a ratrakok folyamatosan jártak. Az évben annyi hó esett, hogy még kitart pár hétig. Nagyon szép három nap volt! Ja és a sorbanállás itt ismeretlen fogalom:))))
Göri
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2012.01.28. 16:05
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Február 25-én mennék a családdal sízni Niederalpra. Normális árban kellene szállás 10 fő részére, egy éjszakára.Tökéletesen megfelelne magán háznál is. Hálás vagyok minden javaslatért:Göri
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2012.01.16. 14:02
1,5 hónap punnyadás és semmittevés után ( 2011.dec. 3: jobb kéz sajkacsont törés ) tegnap hóközelbe kerültem végre Niederalpl síterepén, illetve már az odavezető úton is. Éppen, hogy fel tudtunk menni hólánc nélkül, bő gázzal, az első nyomot fektetve az utolsó hókotrás óta az útra esett kb. 5-10 cm-es hóba. Szakadó hóban érkeztünk meg 3 autóval, megelőzve az ismerősökkel tele iskolai síbuszt, aki nem úszta meg hólánc szerelés nélkül.
Mivel a jobb csuklóm még alig – alig mozog, és fogni is csak igen gyengén tudok vele, az volt a terv, hogy egy bottal, óvatosan elcsúszkálok a sok gyerek közt, és majd osztom nekik az észt, hogy hogyan is kell síelni. ( Még ha nem is teljesen hiteles ezt tennem befáslizott, sínbe rakott kézzel ) Egy darabig bírtam is, de miután a 125 cm-es botomat könnyedén tövig nyomtam a rossz kezemmel az erdőszéli hóba – és még nem ért kemény talajt az alja – nem bírtam tovább. Ekkora friss hóban még nem volt részem sípályafutásom során - irány az erdő! Szárnyaszegett madárként, DE „repültem” pár kört a fák közt, aztán mielőtt túlzottan felbátorodnék visszatértem a többiekhez.
A ratrakolt pályán is 5-10 cm friss hó volt, így a pályasíelők is belekóstolhattak a "szűzhavazásba"
A metsző szél és az egésznapos hóesés ellenére a gyerekeket (is) úgy kellet meggyőzni, hogy záróra van, le fognak állni a liftek, haza KELL menni – sajnos.
Ui: most sajog minden porcikám.
Koty
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2011.12.18. 12:46
Mivel nem írták, hogy melyik pályákat nyitják, nem vállaltuk be, nem gondoltuk, hogy az összes pálya megy az ingyensíeléskor... Persze a Schneetelefont lsták voltunk hívni, így vessünk magunkra! :-)
Előzmény: (Kovati 127393)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.12.17. 21:05
Fellelkesülve azon, hogy 16-án pénteken a szezonnyitó napon ingyenes felvonóhasználattal kecsegtetett a síterep honlapja, no meg autótesztelő unokaöcsém téli körülmények közt is ki akarta próbálni az aktuális próbaautót, pénteken hajnalban 4 fős férficsapattal (2 síelő, 2 snowboardos) a lovak közé csaptunk. Bp-ről kb 3 óra 50 perc alatt (Eisenstadt felé, Bécset elkerülve) értünk nyitásra a pályákhoz. Kb. 10 autó volt csak a parkolóban. Valóban ingyenes volt a felvonó, csak 3 Euro kauciót kellett a bérletért fizetni, amit a végén visszakaptunk. Szép fekvésű, hangulatos kis hely. Nincs sok pálya, és fekete nehézségűvel mi nem is találkoztunk. Jó sok hó volt, és noha helyenként látszottak ratraknyomok, alapvetően kezeletlenek voltak a pályák, 8-10 cm friss hóval, délutánra buckás, túrt. Ember alig-alig, dél körül kicsit többen , de várakozás akkor sem volt sehol. A pályák elég rövidek, kivéve az 5-öst (nekünk ez tetszett legjobban),és a 8-ast, de az nagyon enyhe lejtésű. Az időjárás télies volt, a déli órákban komoly hóvihar, erős szél, de délutánra csitult, és néha a nap is kikukucskált.
A hütte az ülőszékes felvonó aljánál barátságos, ha iszik az ember egy teát, a hátizsákból táplálkozót sem nézik ki.
Összességében jó kis szezonnyitó sínapot töltöttünk itt benzinárban, egynapos síelésre érdemes változatosságként kipróbálni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.12.13. 19:58
Sajnos ez a síterep mankója, bár mi még akkor jártunk sokat ide, amikor még négyüléses helyett is csáklyás rótta a köröket :) Sopronban 20 fok, felhívtuk a Schneetelefont; hölgy "gute Schneeverhältnisse, 40 cm Schnee" . Semmeringen már a kankalinok tépték át a pályát, itt meg vígan síeltünk, azt, hogy mennyire volt gut, már egy másik történet :)
Előzmény: (minerel 126980)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.12.13. 19:30
Hát, kettő kör és kiolvasok rajta egy könyvet is:-)
Előzmény: (Stani 126974)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.