Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bulgária

ÜZENETEK (91)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.10. 13:41
Nekem speciel, közelebb van a pozsonyi, mint a pesti :) de szerintem a fővárosból is sokan inkább a skyt választanák, minthogy a Transbalkán expreszen zötykölödjenek egy napot Szófiáig! Itt az egy napot tényleg szó szerint értsd. Ha sky-al mész Szófiából kérsz egy transzfert Banskoig (70 euró/autó)
CsabaBence
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.11.05. 22:54
A SkyEurope valóban jár Szófiába, csak Pozsonyból :) A síterepekig így időben már kb. szinte ugyanannyi, mint a vonat, de érdemes megpróbálni. Képek hamarosan.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.04. 12:47
Végre valami bővebb (magyar) beszámoló Bulgáriából. Annyival egészíteném ki, hogy a skyeurope továbbra is megy Szófiába, és olcsóbb, mint a vonat (a kényelemről ill. gyorsaságról nem is beszélve).
Képek esetleg?
CsabaBence
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.11.04. 12:10
Annyit még, hogy Borovec helyett inkább Banszkot vagy Pamporovot ajánlanám, mivel Borovec inkább a hétvégi szófiai sielők kedvenc helye, kurvákkal, tömeggel :)
CsabaBence
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.11.04. 12:09
Nos szerintem a pályák kitűnően karbantartottak. Mi Pamporovoban voltunk idén márciusban. Kb. 2 méteres hó volt, a pályák kitűnőek (ez is, és minden egyéb sokkal jobb, mint Szlovákiában), éjszaka kivilágítottak, valamennyi felvonó teljesen új vagy felújított. Ami a Lajtától keletre ritkaság: minden egyes ember perfekt angol és többé-kevésbbé beszél németül is. A kiszolgálás, az üzleti korraktség a németországi szinttel vetekszik. Az viszont nem igaz, hogy kifejezetten olcsó, inkább úgy mondanám, hogy nem drága (Pamporovo Bulgárián belül a legdrágább téli üdülőhely). Az éjszakai szórakozóhelyeken kb. budapesti árak vannak. Rengeteg és igen jó minőségű szálloda, apartman van - ezek viszont egész jó áron, főleg márciusban (5*-os szállodában 90 EUR/szoba áron voltunk félpanzióval). Az éjszakai szórakozásról annyit, hogy még melegbár is van, szóval igazán nem lehet ok panaszra :)
Magyarokkal nem találkoztam, szinte mindenki dán, svéd és angol.
Az eljutásról: mi WizzAirrel mentünk Szófiáig (oda-visza illetékkel együtt 10 ezer Ft), de sajnos a Wizz idén téltől már nem jár Szófiába. Szófiából Pamporovo 3 óra mentrendszerinti busszal - 16 Leváért, ami 8 EUR (150 km autópálya Plovdivig, onnan csodás hegyi szerpentin egészen Pamporovóig - tsz. felett 1650m). Viszont ha 4 ember fog egy taxit, akkor a szófiai reptérről fejenként 25-30 EUR-ból kijön az út. Szerintem idéntől a legjobb megoldás a vonat: 2 főre 47.000 Ft oda-vissza, hálókocsijegyekkel együtt. Előnye, hogy akár egészen Plovdivig visz, onnan meg 80 km Pamporovo.
Eni
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.01.04. 16:03
Sziasztok,mi tavaly január végén töltöttünk 1 hetet Borovets pályáin, abban az időszakban,amikor Európa fő síterepein hóhiánnyal küszködtek, a Balkánon viszont minden éjjel ömlött,falvakat zárt el a hó,de a pályákra vhogy épp nem jutott..komolyan,mintha éjjel azon dolgoztak volna,hogy csak kő és jó nagy jéggombócok borítsanak minden pályát.Én Szlovákiához vagyok szokva,de ez messze alulmúlta,síelésélmény 0.0.A táj, az óriásfenyvesek gyönyörűek,szuper adottságok, de mintha a maffia üzemeltetné,drága síbérlet,néha nem mennek liftek szó szerint KARBANTARTÁS miatt, de erről nem tájékoztatnak,a pályák egy része több100 méterre egymástól végződik, átsíelés lehetetlen,mert az út emelkedik néha...Az árak sem olyanok, mint a tengerparton, az angolok elözönlése miatt tisztára európai.Kritikán aluli,ne menjetek Bulgiba síelni!!! (a tengerpart viszont szuper,de ez most nem a nyaralók fóruma...)
Jakócs Áron
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.11.29. 17:59
Sziasztok!
Már töbször is sieltem Banszkoban és Borovecen és gyakorletilag nem kell várakozni a felvonóknál. Olcsó a pia és a kaja. Kb. 200 Ft egy korsó csapolt sőr étteremben. Most ösztől a Wizz Airrel kb. 20.000 forintért repjegyhez is lehet jútni. Végre magyar utazási irodánál is lehet kedvezően szállást foglalni és nézni a https://www.robinsontours.hu oldalán.
"Bolgárosan": Csáó!
Judit Kovacs
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.11.23. 08:04
Szia!

Mi idén márciusban voltunk Pamporovában. 2m hó, napsütés. A pályák változatosak, de a karbantartásuk nem a legjobb. A síóktatók viszont nagyon ügyesek. Viszonylag olcsó.

Üdv
Judit
cszoli00
28 élménybeszámolót írt
28
18 éve tag
2005.11.21. 18:19
aki járt itt plíz írjon valamit,úgy hallottam jövőre budapestről is indulnak fapadosok.
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2005.09.01. 10:08
téma áthozva:

Feladó: malmöi
Dátum: 2005.03.20.18:15
Tárgy: Bulgaria

Egy hete jöttünk haza Bulgariaból, Pamporovoban voltunk sélni. Jól éreztük magunkat. Az oktatók igazán nagyon jók. Nemzetközi hangulat, sok angol síelövel. Jóval olcsóbb mint Ausztria. Hallottam, hogy a rendszerváltás elött népszrü volt a magyar síelök között. Járt valaki ott az utóbbi idöben?

Feladó: kerek
Dátum: 2005.03.20.22:45
Tárgy: Re: Bulgaria

Bulgáriát megszállták az angolok. Ez köszönhetö annak, hogy az ország erején felül reklámozza és sikeresen adja el magát, föleg Angliában. Borovets, Pamporovo, és föleg Bansko nagyon népszerü lett. A nyugati újságok szerint itt van Kelet-Európa legjobb síközpontjai. Az angolok szállodákat nyitnak és apartmanokat vásárolnak, amelyeket kiadnak. Az utóbbi egy évben csak Banskoban 400 apartmant és szállodát építettek. Nagyon népszerű, mert a liftek és egyéb infrastruktúra színvonala közelít az Alpokhoz, és mindent jóval olcsóbban lehet kapni.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2005.08.31. 09:47
Közkívánatra megnyitottam a Bulgária topikot. Várjuk az élménybeszámolókat.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.