Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Libanon

ÜZENETEK (83)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.03. 21:35
KLM és Lufthansa visz 40ért is Beirutba, de sajna ez is illetékek nélküli ár.
Egyébként célszerű lenne legalább 20 embert valahogy összeszedni,mert akkor jelentősen kedvezőbb opciókat lehet "kialkudni" (bérlet, szállás stb). Ha ez sikerülne esetlegesen benne lennék a partiban és meg is szervezném, bár nálam csak a márc. 2. fele játszik,mivel a többi időpontban már foglalt vagyok. Április meg már késő lenne Farayában (tavaly ápr 9-10 körül zártak).
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.12.03. 21:23
Drágáim! Én egy kellemes, kulturált, jó színvolnalú síelést menedzzselek :O))
Temészetesen Damaszkuszt is megnéztem, és elléggé unfer módón kb. 30000 Ft-al olcsóbb. De diplomáciai helyzetre tekintettel, nem biztos hogy szerencsés. Sőt néztem, isztambuli, atheni, larnacai járatokat is, az a helyzet hogy "amit a vámon, azt a réven" tipikus esetének tűnik. De ha ráleltek valami konkrét kedvező ajánlatra, mindenre nyitott vagyok. :o))
A vonatozást, kompolást, hosszú taxizást nem preferálom, nem csak azért mert lehet hogy kisgyerekek is jönnének és számukra elég megeröltető, de én is szeretném a szabadidő maximális részét síeléssel, pihenéssel tölteni. :o))
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.03. 20:05
A malév foglalási rendszere most valamiért nem megy, de van egy jó linkoldal több légitársasághoz http://fapados.lap.hu/
Akár azt is meglehet csinálni, hogy ankarába repülni, az még talán damaszkusznál is olcsóbb, homsig van vonat, ami libanonhoz közel van. Bár ez a bulmlizás nem biztos h bejön mert közbe szállás is kell, bár ha össze lehet úgy hozni h aludni lehessen a vonaton, tehát éjszakai járat legyen, akkor nem olyan gáz, és reggelre homsba ér, onnan meg csak libanonba kell vhogy átbumlizni.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.03. 12:42
És úgy nem lehet hogy szíriából átmenni? Oda is szoktak olcsó repjegyek lenni, sőt valószínűbb hogy lesznek is mert ott nem bombáztak. Szerintem a tisztázatlan helyzet a rossz állapotok miatt lehet nem is lesz egy darabig olcsó jegy libanonba.
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.12.02. 21:12
Az infrastruktúra miatt én sem aggodóm egyáltalán. Viszont bosszantóan drága a Malev repjegy, 50000 Ft + rept.illeték körül van. És sajnos AirFrance/Alitali/Lufthansa összeköttetésű városokból sem olcsóbb. Sőt a CSA is száz fölött van Prágából.
De lelkesen várjuk a Malev akciót :o))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.01. 18:08
Szeptember vége óta újra van légi közlekedés/összeköttetés, ugyanis a déli "szomszéd" már rég visszavonta a légi blokádot
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.01. 16:11
A szétbombázott reptér is teljes kapacitással fog működni? Mivan az utakkal? Valahogy el is kell jutni a pályákig.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.30. 21:44
Kora ősszel váltottam pár emailt a Skileb egyik munkatársával, a síterepek üzemelni fognak, és teljesen épségben vannak. Brezovicát azért Libanonnal nem említeném egy napon, már csak azért sem, mert pl. Farayában több mint 80 km pálya van, illetve a szállások is sokkal elegánsabbak. Szóval olyan a különbség köztük,mint egy alföldi bányató és a Garda-tó között
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.11.30. 19:49
Itt nem az a kérdés hogy béke lesz e addig, elvileg már most is az van, hanem hogy a szétlőtt infrastruktúrával mi lesz, mert valahol azt olvastam hogy évek kellenek a helyreállításához. Lehet hogy a sípályák üzemképesek de gondoljatok bele abba mi van akkor ha az odavezető utat szétbombázták jónéhány völgyhíddal eggyütt, a konfliktusnak alig pár hónapja lett vége, és mivel a pénz sem veti fel őket túlzottan, a helyreállítás évekig elhúzódhat. Ezenkívül elektromos erőműveket is lebombáztak, egyáltalán nem biztos hogy a pályák működni fognak ebben a szezonban. A következőben talán. Ja és a repülőtér! Arra is azt mondták hogy több év az újjáépítése míg újra teljes kapacitással fog működni.
Nem lenne inkább kedvetek koszovóba, brezovicába menni? Az is ugyanilyen extrém, igaz csak egyetlen resort, de ahogy a térképet és a képeket nézem a pályarendszerre és a pályák hosszára nem lehet kifogás. Linanonban is kb ilyen kaliberű pályák vannak.
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.11.23. 22:52
Varázslatosan szép ez a hely a képek alapján! Csak legyen béke addig. Szóval néhány embert én is tudnék mozgósítani. Most dec közepéig vizsgaidőszakom van, aztán megyünk Grossglocknerre de a kettő között megpróbálok a dolgoknak utána nézni, járni, áraknak stb. Malévnál Beirut nagyon drága. De nem tudom BP-ről megy -e más gép oda, de majd nézelődöm. Ezek szerint reptért-taxi-sípálya...ott nincs szükség autóra? Ha annyira jó a kaja, akkor tényleg nem érdemes apartmanban főzöcskézéssel elszúni az időt, meg gondolom étteremben sem drága. Ezért szállodát keresek inkább majd.
Pici baba addig hét/nyolc hónapos lesz...már majdnem fog tudni síelni :o))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.23. 21:21
Fenn azért van jó pár szállás, azt hiszem Mzaarnak nevezik azt a részt (lásd csatolt képek). A skileb valóban nagyon jó oldal, de az áraikon látszik, hogy inkább a dúsgazdag araboknak/európaiaknak találták ki, mert nagyon elvannak szállva. Most néztem kiváncsiságból egy három csillagos chaletet (appartman,tehát ellátás nélkül). Nem azt mondom, nem néz ki rosszul, főleg a kandallós megoldás tetszik. http://www.skimzaar.com/hotel/stone-chalets/ De egy hétre 600 "usadollár" az ára... A síbérlet piszok olcsó ez tény, alkalmanként az utazás is, na de a szállás része...
Lulu, ha a skileben vagy a skimaaron foglalod, akkor reptérről transzfert is lehet kérni,bár biztos lehet magánúton is valahogyan megoldani (esetleg olcsóbban).
palyaszallasok.jpg
Intercontinental-terasza.jpg
palyasz2.jpg
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.11.23. 20:58
Skioutlet köszönöm az infókat. Én február környékére tervezném az utat...meglátjuk a nemzetközi helyzet mennyire fokozódik...annak függvényében. Remélem nem fokozódik :o) Lehet csatlakozni :o))
Még annyit szeretnék megtudni, hogy Beirutig mentetek repülővel és onnan autót béreltetek? Vagy hogy érdemes?
Köszi! :o))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.23. 13:41
Nem kösz, idén nem igazán játszik Libanon, de a jövőben majd valamikor elszeretnék ide jutni, ha törik, ha szakad:)
Ha szabad megtudni a szállás mennyiből jött ki, s hol szálltatok meg ?
Mellesleg, pár jó kis kép libanoni sízésről:
http://www.babasurf.com/liban03.htm
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.11.21. 23:40
Meséljetek már egy kicsit bővebben a libanoni sítapasztalatokról, aki járt ott. Mert innen nézve elég jónak/másfajta élménynek tűnik mint egy Salzburgi síelés mondjuk. :o)) Milyenek a pályák, pl mennyire kezeltek, vagy inkább a kezeletlen hó a jellemző? Mennyire van tömeg, milyen a közönség? Szállás milyen? Stb! Köszi:o))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.19. 13:07
A skileben keresztül foglaltatok?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.23. 13:21
nos a skileben nézegettem szállásokat, s ami feltűnt, hogy az "accomodations" (szállások) menüpontra kattintva, pl Mzaarnál kilistáz viszonylag sok szállást, direkt a pálya mellett, ill. lentebb a faluban. Viszont a bookingnál (foglalás) nem adja ki a szállások menüpontban kilistázott összes szállást. Mellesleg egy háromcsillagos hotel reggelivel, pálya mellett 1 hétre 360 USD, bár gyanítom, hogy ennél olcsóbbak is vannak...
Kár,hogy csak francia és/vagy arab nyelvtudás mellet vesznek fel staffot a síterepekre. Ha ez a kritérium nem lenne, azt hiszem már beadtam volna a pályázásomat Farayára :)
ildiqe
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.11.22. 18:03
Tudok egy lehetőséget a libanoni síelésre:
Byblos - szállás + félpanzió (7000 éves város) - a tengerparton, ahonnan kb 20 perc alatt Laklouk-ban lehet lenni, de bármelyik sípálya elérhető onnan. a szállás ára: 51 000.- 1 hétre.
szlls-george-5-004-kicsi.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.11.10. 18:20
s mikor mentek, most decemberben?
Laqlouq mondjuk egy kisebb hely, de a 9 (!) dolláros napijegy nevetségesen olcsó!
ahogy látom Cedars feletti hegyek már szép havasak a webcam alapján
ildiqe
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.11.10. 15:32
az illeték 20000 kb / fő, most néztem kint, a szállás Byblosban van, nagyon tiszta, rendes, tengerparti városban, ahonnan 25 perc Laklouk.
Félpanzióval, repülőjeggyel, transferral 200 000 alatt lenne 1 fő, ráadásul most még lehetett fürdeni a tengerben Byblosnál, és fent volt hó.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.09.30. 15:24
igen a tengert is simán lehetne látni Faraya-Mzaarról, az, hogy mi a helyzet a többinél nem tudom, Cedarsnál még eltudom képelni, hogy lehet látni..
ez a 29 tényleg nem sok, és ez odavissza 2 főre ennyi?? kérdés,hogy az illeték mennyi...
cedars2.jpg
Faraya-Mzaar-middle-lift.jpg
mzaar.jpg
normal-3younlSimain2.JPG
normal-40052224.DSC-3070Medium-2.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.