Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Boardos kérdések

ÜZENETEK (936)Időben csökkenő Időben csökkenő
exe
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.02.25. 20:17
Sziasztok,


Mi a véleményetek az f2 prime deszka + kötésről? az 60-ban megállna. Másik választásom egy hammer lenne niedecker kötéssel. A hammeres bolt eladója szerint felejtsem el az f2-t mert könnyen szétmegy és merev az eleje, dehát ő nyilván így gondolja. Valakinek van f2-vel tapasztalata? Esetleg tanácsok 60-80 között deszka plusz kötés kombóra.

Üdv,

János
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.02.19. 11:48
Ez a snowboard-csoda szerintem is max. kemény, frissen ratrakolt pályán lehet jó, ahol még véletlenül sincs egy kő, vagy faág. A deszkás legtöbbször azért esik, mert leakad a lap éle. Ennél a lyuk miatt másfélszer annyi él van, mint a hagyományos boardnál. Persze a kísérleti darabokra szükség van, hátha vmit tudnak belőle hasznosítani a jövő snowboardjainál.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.02.19. 08:14
gyorgyferenc egyetértek veled s mondok még egy márkát: Apo, Apo, Apo (és ez vonatkozik a kötésre is!!!!!!)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.02.19. 07:58
Szerintem aki a "pazar cuccok" cikket írta életében nem ment borddal főleg nem fekete pályán!!!Azért kipróbálnám. Jó lenne tudni mire jó, free-re biztos nem a lyuk miatt. Szerintem ugráláshoz túl merev. Marad a lesiklás akkor nem zavar a lyuk!?
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.14. 12:51
Hello KK,

én a fiamnak már két snowboard-ot vettem az ebay-en, mindkettő alig használt - jó minőségű (rossignol, head) board. 25-50 ajró volt és mivel a gyerkőcök csak egy évig használják igazán megérte. (nincsenek anyira lelakva, mint amiket itthon láttam) Fekete escape cipő (nem burton minőség, de a célnak megfelel) az intersport-nál 40 ajró, de van fennt az ebay-en is egy csomó. Szerencsés helyzet, hogy a fiúk örökölhetik egymástól :)
nálunk is így van, úgyhogy a bérlés nem lenne kifizetődő...
Védőfelszerélés: először fenékvédő nélkül nagyon kényelmetlen volt, utána használtuk, most megint nem, később, ha fun park-ba megy megint kell. Csuklóvédőt ajánlom (nekem benne van a kesztyűben nagyon jó) térdvédő mindig van rajtunk, jól felveszi az ütést. Később mindenképpen beruházok gerincvédőre, mert rohamosan nő a sebességünk :)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.02.12. 21:39
Bocsi!

Talán majd ez!

http://www.wind-surf.hu/

F
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2009.02.12. 15:22
GYF: a befűzött link nem működik!
A Skiboy üzlet neve megváltozott, itt van róluk infó + link:
https://sielok.hu/szaknevsor/szakuzlet/snowboardshop/
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.02.12. 14:16
KK!

Minerel kollégát abban egészíteném ki, hogy a BURTON cuccok nagyon népszerűek az ifjak körében, mert hangos a merketingjük. Szerintem nem rosszabbak és nem jobbak, mint más márkák.
Minden deszkagyártó 4x4-es felfogatást alkalmaz a kötés deszkához rögzítéséhez, de a burton 3 csavart használ.
Azaz, ha Burton deszkához a hasonló márkájú kötés passzol automatikusan, a többi kötéshez átalakító tárcsa kell, ami macera...
Mivel már 3x leírtam a .... nevét, ezért jöjjön 3x a többi jó márka is: F2, Atomic, Fanatic, Wild Duck, Hammer, Niedecker,F2, Atomic, Fanatic, Wild Duck, Hammer, Niedecker,F2, Atomic, Fanatic, Wild Duck, Hammer, Niedecker...
Csak az esélyegyenlőség miatt...
És még annyi, hogy javaslom a SKIBOY-t (BP, csiky u. 2, snowboardshop.hu) és a FREETIME 2000-t a Mrgit híd budai oldalán ( http://www.wind-surf.hu/termekek/snowboard_si/s_deszka/snowboard )
Segítenek!

F
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.02.11. 18:23
A kötés méretek sajnos szinte minden márkánál változók. Ezt a belinkelt táblázat is érzékelteti.
Ezért előbb mindenképpen cipőt vegyetek aztán hozzá a kötést.
Az, hogy milyen kötés milyen deszkára, nagyjából mindegy (most a puha kötésekről beszélünk ugye a kétpántos hagyományos) Fontosabb a cipő és kötés passzolása.

Használt cuucal kapcsolatban tudom ajánlani a Si-ker boltját 1139 Budapest, Petneházi u. 44.-ben. Nekem is segítettek jó párszor a dilis kéréseim teljesítésében.
kotes-meret-tablazat.jpg
egyszeru-alap-puhakotes.jpg
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.11. 17:47
Köszönöm.
Még az érdekelne, hogy a kötésnek milyennek kell lennie, illve, ha egy használt deszkát veszünk, akkor azon a kötés iránya változtatható-e,és a cipő méretéhez mennyire igazítható. Tudna-e valaki konkrét helyet javasolni, hogy hol nézzük meg, mert legtöbbször csak azt olvasom, hogy kis üzlet...
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.02.11. 16:28
A cipőkre itt is ugyanaz a szabály vonatkozik mint a síelésnél. Akkorát szabad venni, hogy max a sarkad tudjon mozogni benne kicsit és azért kényelmes legyen. Nem árt ebben sem sokáig álldogálni, járkálni a próba során. Nem szabad nagyobbat venni.

Deszka minőségnél a famagos legyen előny mert az un. hab deszkák hamar felpuhúlnak. Használtnál elég nehéz megállapítani, hogy famagos vagy sem de ha konkrétan beazonosítható a márka és típus akkor azért utána lehet keresni a neten.

Deszka méretnél általános elv, hogy a kulcscsont és az áll közé érjen. Kezdőknél a rövidebb a jobb mert könnyeb irányítani a lapot. Ez a hosszúság változhat később attól függően milyen irányba akar fejlődni az emberke. A széleségénél ügyelni kell arra, hogy lehetőleg ne lógkon le a cipőnek sem az orra sem a sarka a deszkáról. Az elején még nem lenne probléma de később már gondot fog okozni egy leakadó cipőorr.

Kezdőként nem kell túlspirázni a védőfelszerelést. A bukó ok. ezen kívűl az elején hasznos egy görkoris védőszett(csukló, könyök, térd)mert ilyenkor még könnyen elakadnak az élek és ezeket a részeket csapják oda először. Fenék védő, gerincvédő inkább haladóknak kell de ha van akkor a használata nem árt.

Röviden ennyi de ha kihagytam volna valamit remélhetőleg boardos fórum társaim kisegítenek/kijavítanak.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.11. 13:07
Fiaim snowboardot szeretnének!!! Elsősorban használt felszerelésben gondolkodunk, de fogalmunk sincs, hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni. A főbb paraméterek:
-128 cm 30 kg 8 éves,
-150 cm 35 kg 10 éves,
-188 cm 75 kg 17 éves.
Mindhárman síelnek, közepesen. Eddig kétszer kölcsönöztünk boardot, ügyesek voltak, de abban kezdők. Bukósisakon kívül milyen védőfelszerelés ajánlott?
Sok infóra van szükségünk, mert mi szülők csak síelni tudunk! Azt sem tudjuk, hogy mennyivel nagyobb cipőt szabad venni, hogy jövőre is jó legyen. Szabad-e egyáltalán? Köszi!
(Ugyan egy másik rovatban is feltettem ugyanezeket a kérdéseket, de azt remélem, hogy itt talán többen olvassák...)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2008.12.25. 18:36
Sziasztok!

Tavaly kezdtem boardozni, kb. kezdő haladó szinten vagyok kinéztem egyet, vki hozzáértő légyszi véleményezné!!
(mert én inkább csak a színét, és a mintáját tudnám :)

Ár-minőség???

Köszi:

SALOMON Lotus Damen inkl. Bindung
Das Lotus gibt dir das Gefühl, dass du schon dein ganzes Leben lang ridest. Der frauenspezifische Shape und die leichte Struktur in Verbindung mit einem stabilen Flex sorgen für sicheres und zugängliches Ridevergnügen.
Board Typ: Der erste Schritt zur Performance
Technologie/Material: Aspen Holzkern, ABS Sidewalls, BI Axial Low Density, Radial Sidecut, Standard Steinschliff, Critical Edge Bevel
Bindung: Grace
Längen: 142/147/151 cm

Hervis Verkaufspreis:

2er Set EUR 299,99 statt 349,98
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.12.15. 08:51
Azért a kisbolt-szupermarket kérdéshez hozzászólnék! Jó pár kisboltot ismerek, ahol az eladó megszállott snowboardos - esetleg versenyző - és nem a pénz miatt dolgozik az üzletben! Ök igazán jó tanácsot tudnak adni kezdőknek is és haladóknak is mind új, mind használt cucc esetében. Ez nem mondható el még a szak-áruházláncokra sem. Árban - tekintettel a minőségre - nincs nagy differencia (Ha van, a kisbolt javára!) Azért arra felhívnám a figyelmet, hogy kisbolt alatt nem a plázákban lévő sportboltokat értem, melyek szintén egy üzletlánc részét képezik. Akik 12-15 napnál többet töltenek havon többnyire kisboltban vásárolnak s ha a környezetedben ilyen embert kérdezel, megmondja hova érdemes menni, Ö tudja hogy hol értenek hozzá, és nem a %-ért hajtanak.
snowpuma005
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2008.12.12. 16:20
nem rossznak szántam, amit írtam :)
valószínűleg eladni nem fogod tudni, de szerintem dísznek is jó, miután megtette az elvárt szolgálatot :)
bakos1987
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2008.12.12. 08:29
Köszi a választ!

Hát a sportot most kezdtem, amúgy nem szülők tartanak el, de egy évben max 2-3 alkalmam nyílik hogy snowboardozzak, meg sajnálnék egy vagon pénzt kiadni erre így, úgyhogy akkor L4Y lesz, igazából csak 2-3 évre tervezem az egészet.
Nem ugrabugrálni akarok (még). Remélem addig kihúzza majd.

Köszi a sok választ!
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2008.12.11. 23:28
Kezdőnek 2-3 évig a mondo is tökéletes, lehet hogy sose fogsz kickerre+slidera menni, a pályán csúszkálni lefelé nem hiszem hogy tönkremenne a mondo.
snowpuma005
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2008.12.11. 21:49
Ha még a "tojáshéj a popsidon" van - értheted úgy h most kezdted ezt a sportot/szülők tartanak el -, akkor is azt mondom: elégedj meg azzal, amit megvehetsz; ameddig nem teheted meg, addig álmodozz inkább a jobbról és tanuld meg értékelni azt, amid van. Sokan irigykednek ránk, mert egyáltalán nem olcsó mulatság!

Ha neki mész egy fának, ne a rossz hírnevű deszkádat szidd; ne hidd, hogy a Hummer nem megy tönkre. Ameddig nem tudsz vigyázni az "olcsóra", nem érdemled meg a drágát. ;)

Én, mint már írtam, L4Y-t vettem, a teljes felszerelésem az. Kipróbáltam és nekem tökéletesen megfelel. A bérlés egy hétre nekem 16 ezer HUF. Minden évben 1 max 2x megyek. Ha kihúzok ezzel a boarddal, kötéssel és bakanccsal 2-3 évet (vagy többet), akkor én nagyon boldog leszek. Nem mindegy, hogy veszel egy 60e Ft-os deszkát plusz még a kiegészítők, és használod egy évben 2x, az év többi napján pedig a szobád falán porosodik (mint az enyém). Igaz... kinek hogy engedi a pénztárcája...
Ha majd nekem is lesz pénzem, úgy h ne kelljen nélkülöznöm mást, akkor végre vehetek én is egy nevesebb, megbízhatóbb márkájú boardot, addig pedig élvezem a telet így, L4Y deszkával kötéssel és bakanccsal. A pályán nem a boardot figyelik (max a felvonónál), hanem hogyan tudsz lejönni... :)
Gondold meg, mit teszel!
bakos1987
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2008.12.11. 09:33
Sziasztok!

Köszi a válaszokat, a hervis-es deszkáról már letettem :).

Sajna 50kg-nál nehezebb vagyok egész pontosan olyan 58-59 körül vagyok,úgyhogy akkor az f2 is kimarad.

Használtat nem igazán szeretnék venni úgyhogy akkor még egy kis spórolás jön aztán meglátjuk.

Mondanátok nekem valami olyat ami egy kezdőnek 2-3 évig jó lenne és nem is olyan nagyon drága? Vagy ilyen nincs is?:)

Védőfelszerelésből a sisak és csuklóvédő már megvan, még térdvédőt mindenképpen szeretnék, mivel eddig mindig a térdemre estem amikor boardoztam.

Köszi a válaszokat
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2008.12.11. 06:03
Bakos....nak:
MinereL-lel teljesen egyetértek, ConClark-kal részben.
Ha valami éveket állt egy raktárban, az csak az eszmei értékéből vesztett, használati értékéből nem. És ez főleg a díszítésre vonatkozik. A technológiában olyan nagy ugrás nincs évről évre. Csak hangzatos marketing duma. A bicajpiacról kölcsönvett hasonlattal élve a "Hi-Ten" hangzatos vázanyag kb I. osztályú vízvezetékcsövet takar.
A nagy áruházak nagyvonalúbbak a garanciális kérdésekkel. A kisboltban beoltott emberek dolgoznak.
Első a cipő és a védőfelszerelés.
Nagy lelkesedésemben térdvédő (1500Ft) nélkül rátérdeltem egy hóbuckára, ami jég volt. Később térdműtét lett belőle.

Ha a bérlést macerásnak érzed ajánlom figyelmedbe az aprók között hírdetett deszkámat. (x)

A saját deszka előnye, hogy ki tudsz szaladni meló vagy suli után is a városszéli dombra is csúszkálni, gyakorolni.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.