Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Parang és Straja

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
Anna12
14 élménybeszámolót írt
14
12 éve tag
2013.01.08. 10:43
Kedves Bettney!
Mi holnap hajnalban indulunk Strajara, Székelyföldről. Van foglalt szállásunk, 3 napig maradunk. Nagy izgalommal várjuk, remélem csupa jó dologról fogok tudni Neked beszámolni. Előzetes kalkulációnk szerint nem fog sokba kerülni, sem a szállásunk, sem a felvonók. Minden esetre kb. egyharmada a Brassó melletti Poiana-i áraknak.
Hétvégén jelentkezem,
üdvözlettel Anna
Előzmény: (Bettney 149095)
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2013.01.03. 17:48
Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha valaki járt mostanába Straján, megírná a véleményét. Szeretnénk menni február környékén, de nem sok infó van róla. Mennyire modernizált a pálya és milyen jegyárak vannak mostanság? Pár éve már akartunk menni, de sajnos nem jött össze. Szegedi vagyok így nincs sokkal meszebb, mint pl. Eplény, de Straja nagyobb. Vagy menjek inkább magyar pályára, nem érdemes ezért Romániába menni? Köszönöm
Hitoride
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2012.12.20. 16:45
Ezek szerint járt arrafelé. :) Engem az árak érdekelnének, mert arról nem sok információt találtam. Érdemes kimenni, ha csak egy napot töltünk ott családdal?
stuntranch
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2012.10.24. 20:13
ujabb sifelvonok es sipalyak jottek letre ! szuper hely kezd lenni ! erdemes el latogatni:) !
Előzmény: (csabax 89181)
csabax
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2010.05.29. 09:14
Sziasztok!
Én ott születtem, a Zsíl völgyében, Petrozsényban, és ott is éltem le életem első húsz évét. Így nem csoda, hogy rengetegszer kirándultam a Párengra és Strázsára is. Bár érdekes, nekem a Straja jobban tetszett nyáron, mint télen. (Igaz, aki síelni szándékozik, annak nem ajánlatos nyáron menni.)
:-)
atomkukacz
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.11.22. 12:42
Hali Bikeman! En a tavaly voltam Strajan snowboardozni, nekem nagyon tetszett. Ha joltudom nem lehet vasarolni berletet a felvonohoz. Jegyeket kell valts. minden jeggyel 1szer mehetsz fel(1 jegy ara 2007-2008 telen 3 lej volt- ami kb 200FT). Ha jolemlekszem 5 vagy 6 palya van, amibol 2 van kivilagitva, az egyik egy kisebb kezdopalya, a masik pedig a 3-as palya az ha joltudom piros. Autoval is fellehet menni, szoktak tisztitani az utat felig. Bar nem a legjobban, en interneten kerestem valakit aki avval foglalkozik, hogy a sieloket viszi fel jeep-el, vele garantaltan nem akadsz el a hoba..(jo kis kocsija van, meselte, hogy 1szer felment telen az 5os sipalya legtetejebe az autoval)- szallas a legolcsobb, ha kis fahazikoba laksz, en is abba laktam, 45 lejt fizettem 1 ejszakara, volt 1 kis konyha furdoszoba 1 kis eloszoba ahova lecuccolhatsz mikor jossz a palyarol, futes faval, melegviz..
-menyibe kerül egy egésznapos jegy felnőteknek és gyerekeknek (van-e lehetőség félnapos vagy "pontos" jegyek vásárlására?
-ha nem érek oda péntek 16-ig (és kocsival sem lehet felmenni?) akkor hogyan jutok fel?
-tud-e valaki itt pálya szállást ajánlani?
Bikeman
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2008.01.21. 12:50
Staja! Ide tervezem a következő utat. Ha valaki tudna segíteni?!
-melyik pálya van kivilágítva?
-menyibe kerül egy egésznapos jegy felnőteknek és gyerekeknek (van-e lehetőség félnapos vagy "pontos" jegyek vásárlására?
-ha nem érek oda péntek 16-ig (és kocsival sem lehet felmenni?) akkor hogyan jutok fel?
-tud-e valaki itt pálya szállást ajánlani?
Snowboy
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.14. 08:28
Parangon a pályák kék és piros szintűek, lehet gyakorolni a buckasízést. Nincs nagy tömeg, nem kell sorbaállni. 140 Ft egy felvonó, (bérlet nincs), a völgyből 400 Ft-ért tudsz egy ülőfelvonóval feljutni a hegyre, de csak napközben! Télen tilos és szinte lehetetlen autóval felmenni a hegyre, de bérelhetsz snowmobilt is (14e Ft/óra). Lefele a hegyről "toronyiránt" jöhetsz léccel vagy szánkóval is, óriási élmény mindkettő.
A szállások, "cabana"-k olcsók, de érdemes többször rákérdezni a fűtésre és a melegvízszolgáltatásra, mert hallottunk fagyoskodó csoportokról. Itt egy főre már 2000 Ft-ért kapsz szállást. Ezenkívül magasabb szinvonalat képvisel egy panzió (Vila Parang) és egy vadiúj szálloda (Hotel Rusu). Érdemes előre foglalni szállást, mert hétvégén telt ház van.
Strajára Lupény városából vezet felfele egy erdei út, ezen csak terepjárók tudnak felmenni, de itt is üzemel ülőfelvonó (500 Ft). ítt szélesebb, hosszabb lankásabb pályákat találhatunk, több a fiatal és a gyerek. Sajnos itt nem tudtuk kipróbálni az összes pályát.
Összességében elmondható, hogy ha egy alacsony költségvetésű síhétvégére vágysz érdemes kipróbálni.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.02.13. 21:24
Na de akkor mi a jó része?
Snowboy
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.13. 15:31
A Zsil-völgyében, Petrozsény mellett található a két síközpont, a magyar határtól, Nagylaktól csupán 300 km-re. A hét végén néztük meg a két helyet 1-1 napra. és megállapítottuk, hogy hétvégét megér. Igaz nem egy családi síközpont egyik sem. Sok a kezeletlen pálya, a felvonók is kívánnivalót hagynak maguk után, csakúgy mint a szálláslehetőségek.
Címek: https://www.paring.ro ill. https://www.instraja.ro valamint a román sípályákról szóló https://www.ski-in-romania.com ill. https://www.skiresorts.ro
Ha valakit érdekel ez a két olcsó és egyre fejlődő siterep, szívesen válaszolok a kérdésekre.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.