Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Cortina D'Ampezzo
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Residence Civetta - modern apartmanok Alleghe-Civetta lábánál
ÜZENETEK (106)Időben csökkenő Időben csökkenő
grillmester
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.09.23. 22:10
Cortinába készülünk, szállodánk a Grand Hotel Misurina lesz. Nem ismerjük, tud valaki értékelést adni? Előre is köszönöm!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2013.06.30. 12:32
Cortinia 12-13 év szünet után idén újra nyári síelést kínál , ameddig a hó kitart!
Sanyi52
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.01.25. 23:35
Múlt héten voltunk Cortinában. Valóban csodás hely. Egy valamit nem értettünk: megdöbbentően kevesen voltak. Mikor láttuk a tv-ben, hogy Miklós Edit is csúszik, összekaptuk magunkat és felmentünk. A hangulat nagyon jó volt, de arra nem számítottunk, hogy alig pár száz ember lézeng egy VK-futamon. Egyébként Edit jót futott, 37-es rajtszámmal 32. lett - épphogy nem pontszerző. Az esti díjkiosztón valami miatt kétszer is mutatták a csúszását - nem tudjuk miért, de jó volt. Kár, hogy a vasárnapi futamot nem tudtuk megnézni, mert lejárt az időnk. Cortina a "visszamenős" helyek közé kapott besorolást.
P1040355.JPG
P1040382.JPG
P1040386.JPG
P1040392.JPG
P1040413.JPG
P1040377.JPG
DSC00018.JPG
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2012.02.13. 11:42
Többször jártam már a Dolomitokban, de Cortina eddig kimaradt. Most bepótoltam ezt a hiányosságot: február 4-11 között egy kb. 25 fős csapattal (lakhely: HU, DE, SE, RO) tartózkodtunk ott. Benyomásaimat csoportosítom:
-szállás: Borca di Cadoréban (15 km Cortinától). Kissé szocreál apartmanház, első éjszaka 14° a szobában, aztán, némi reklamáció után, folyamatosan 27° :))
-közlekedés: a csapat egy része elhatározta, hogy nem autózik, hanem a Dolomitibus-szal közlekedik. Ez egy adott alkalommal azzal járt, hogy az 5 embert szállító sofőr meg sem állt a Socrepes megállónal, hiába hadonásztunk neki (a következő járat csak 1,5 óra múlva volt esedékes). Egy másik busszal bementünk a központba, félórát hőzöngtünk a cég irodájánál, a panaszkönyv felemlítésére kaptunk egy különjáratot. Egyszer meg 3 perc késés miatt ugyanazt a másfél órát a restiben töltöttük, de némi grappa+sör mellett hamar eltelt az idő...
-recesszió: a boltok nyitvatartásáról nem beszélek... Nyomasztó volt, hogy ez egyik legelitebb olasz sívárosban a szállodák 2/3-a üresen, zárt spalettákkal állt, este alig lézengtek a népek az utcán. Ennek meg volt az az előnye, hogy a pályákon sokszor csak mi voltunk:)
-infrastruktúra: szembetűnő, hogy a liftek kb. 20 évesek, az egész 140 km-nyi pályarendszeren 1 (egy) buborékos felvonó van... Viszont: a pályák gondozása kifogástalan, az első napokban jóformán csak műhó volt, de kiválóan kezelve. Aztán megjött az áldás 20 cm mennyiségben, végre fehérré vált a világ.
-időjárás: 7 napig átlag -10°, de volt -22 is. Hóesés 1 napig, meg "természetesen" a hazautazás napján (Cortinától Öskűig végig havazott)
Értékelésként mégis 5* adok a jól kezelt pályák és azok kiváló vonalvezetése miatt (még a kevésbé jól sizők is nyugodtan mehettek a piros, de némely fekete pályán is). Én személy szerint rég nem talpon/élen sieltem ennyit és ilyen élvezettel, amit csak fokozott a gyönyörű táj.
(képi dokumentáció később.)
cicalány
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2011.12.04. 20:23
Sziasztok,

Tudna valaki ajánlani szállást februárra a Dolomitokban, ami nem túl drága? Például ne legyen több, mint 30 euro/fő/éj. Köszi.
petruska
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2011.12.03. 14:33
Olaszország szerelmeseinek figyelmébe ajánlom, hogy Cortina nem csak az Olimpia és szuper felszereltsége miatt híres, hanem a minden évben vászonra kerülő Vacanze di Natale karácsonyi vígjáték egyik része is itt játszódik. Tényleg gyönyörű, hangulatos hely, amit a film is jól érzékeltet.
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2011.02.13. 16:09
A héten a közelben síeltünk és egy napra átugrottunk ide is.
Az idő már túl jó volt, ragyogó napsütés, ami persze a hónak már nem annyira jó, de azért a felső pályákon még semmi probléma. Az osztrák pályák után itt kicsit furcsa volt, hogy nincs minden olyan precízen táblázva/jelölve, de hát ez már Olaszország :-). A Tofana csúcs alatti részen kellemes pályákat találtunk amit kevesen használtak, ezért a pályák minősége is nagyon kellemes volt, az itt lévő hüttében sem kellett várakozni, a capuccino is olaszos volt :-)
Délután lementünk a Pomedes alatti részre, itt már nagyobb volt a forgalom és a pályák is ennek megfelelően, buckásabb, jegesebb. A nap végén érdemes egy kis erőt tartalékolni a völgycsúszásra, kellemes kis erdei pálya, és a panoráma is nagyon szép.
Cortina
IMG-5807.JPG
IMG-5823.JPG
IMG-5846.JPG
IMG-5852.JPG
panorama-cortina.jpg
Liv77
54 élménybeszámolót írt
54
13 éve tag
2011.02.06. 23:21
Sziasztok!

A héten egy napot síeltem Cortinán, friss hó nincs, de jók a pályák, a fekete is csak egy-két helyen volt jeges. Viszont itt a piros pályák is erősek, kezdőknek nem ajánlanám ezt a terepet.
Val-di-Fiemme-2011-099.JPG
Val-di-Fiemme-2011-107.JPG
Val-di-Fiemme-2011-118.JPG
Val-di-Fiemme-2011-127.JPG
zenox
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2011.01.24. 18:01
Feb 12-en tervezek 1 napot sielni a terepen. Ha valaki kint lesz, akkor szivesen 1 napra hozzajuk szegodnek, csak hogy ne egyedul kelljen egesz nap csuszkalni :)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.10.27. 20:01
A jó hír, hogy 90 cm hó esett az elmúlt napokban, a rossz, hogy csak november 27-én nyitnak.
Snooowgirl
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.02. 21:01
Szia Bungee,
Köszönöm szépen a részletes beszámolót,
Jó havat:)
Snowgirl
bungee
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2010.02.01. 13:49
@Snowgirl
Tavaly februarban voltam Cortinaban, a szallasunk Borca-ban volt.
Borca di Cadore (az olaszok csak szimplan Borca-nak nevezik) egy apro kis telepules ami este teljesen elneptelenedik. A faluban van 1-2 elelmiszer bolt, posta meg nehany etterem. Az egyik etteremben miutan kiderult, hogy a pincerlany ugyanabba a varosba valo ahova en (Temesvar), a szakacs pedig felig franicia, akarcsak a haverom akivel betertunk oda, vegigkostoltattak velunk az osszes grappajukat es kb 100ml-t adtak 50 araba :D
A mi szallasunk egy 8 szemelyes apartman volt mindennel felszerelve, beleertve vagy 6 fele szemetes zsakot amibe szelektalva kellett raknunk a szemetet.
Borca-rol kb ennyi.
Mivel mi busszal mentunk, reggelente sibuszt hasznaltunk, hogy eljussunk Cortinaba. A buszok kb 30 percenkent jarnak reggel es delutan palyazaras utan, az ut 15-20 perc. Sajnos este 8 utan mar nem igazan van buszjarat, igy a Cortina-i ejszakai eletbol kimaradtunk, ha ilyesmi jar a fejedben mindenkepp autoval menjetek.
A palyak nagyon jol karban vannak tartva, 3 kulonallo siterep van, a buszallomason el kell dontened melyikre akarsz aznap menni, mert nincsenek osszekotve felvonokkal, napkozben buszozni a palyak kozt meg idopocsekolas szerintem.
Amellett, hogy sok palya van, nagyon valtozatosak is, aki off-piste sielesre vagyik az is talal erre alkalmas terepet. Talan parkot nem lattam, de nem is kerestem.
A mi berletunk 4 napos Cortina + 2 nap San Vito volt, San vito 1 falu Borca es Cortina kozott, eleinte aggodtunk, hogy keves palya lesz es gyenge minosegu, de hiaba paraztunk.
Ami a kajat illeti, a palyamenti pizzakat inkabb kihagytam (kinezetuk alapjan) de nagyon jo lasagnet es spagettiket lehetett kapni (spegetti gombas ozraguval 8 euro). A sor (leginkabb paulaner vagy becks volt, ennyit az olasz sorokrol) 4 euro volt, es fel liter, nem mint a franciak 2,5 decis bebi kiszerelese. A pizzazast inkabb a varosban ajanlom, 7-9 euro kozott mozog.
A varos elso ranezesre csalodast okozott, mindenhol azt hallottam, hogy Cortina Olaszorszag elso szami siterepe, a dolomitok gyongyszeme, stb-stb, ehez kepest regi,elhanyagolt epuleteket lattam. Aztan jobban megnezve rajottem, hogy valoszinuleg a varos muemlek vedelem alatt all, es csak tatarozzak a hazakat de ujakat nem nagyon epitenek. massal nem tudom magyarazni a tenyt, hogy egy apro ablakos kis fahazikoban talalhato pl a Prada uzlete.
A barataim akikkel voltam eddig Ausztribana sieltek csak, egy reszuknek nagyon tetszett itt, mondvan, hogy a sogoreknal minden olyan steril, ami reginek tunik arrol is kiderul, hogy uj epitesu utanzat, a masik felet meg epp az olaszok lazasaga, hanyagsaga zavart. Ennek is megvan az elonye, en pl elvittem 1 silecet tesztelni, 1 ora ingyenes volt elmeletileg, majd mikor 40 perc keses utan visszavittem, csak annyit mondtak mosolyogva, hogy latjuk tetszett a lec, penzt nem kertek.
Osszessegeben en csak ajanlani tudom Cortinat, fantasztikusak a palyak es ha nem akarsz a setaloutcan vasarolni/enni akkor semmivel sem dragabb mint mas kevesbe hires siterep.
Ha egyeb kerdesed van, szivesen valaszolok,
Sok havat, jo sielest!
Wyzsu
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2010.02.01. 10:11
Hahó Mindenki!

Kedves Sporttársak megy valaki síelni Cortinába 02.13.-án?
Ha az utóbbi idők tapasztalatait megosztanátok szívesen venném. Volt-e valaki a Residence Cortéban /Borca di Cadore/?

Jó havat
Snowgirl
Gabor2010
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2010.01.13. 11:53
FIGYELEM! Lovas balesetem miatt 1 hét 4 fős appartmant jan.23-30-ig eladnék! Fantasztikus helyen, Dél-Tirol, Alta Badia régió, La Villa (Stern)! 7 éve idejárok, garantáltan a legjobb síterep Európában! 30 Eur/fő/éj! címem: preveli66@yahoo.com tel.: 30 9438-153
domi.12
42 élménybeszámolót írt
42
17 éve tag
2010.01.10. 17:44
Van.
Előzmény: (Mariann 79148)
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2010.01.09. 10:08
Kedves Cortina rajongók!
Megint megyünk jan 24-én, de most tervbe vettük, hogy átmegyünk a Sella Rondát végigsíelni, van valakinek kedve csatlakozni?
Mariann
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2009.12.10. 22:50
Péntektől hétfőig voltunk síelni Cortina környékén. Péntek reggel érkeztünk, és mivel nem volt szállásunk előre foglalva, apartman kereséssel kezdtük a hétvégét. Gondoltuk, ez nem lesz probléma, Ausztriában sosem volt gond előszezonban helyet találni. Biztos mi nem készültünk fel eléggé, de talán másnak is tanulságul szolgálhat.
1. meglepetés: apartmant minimum hét éjszakára lehet bérelni Veneto tartományban!!! Maradtak a szállodák.
2. meglepetés: ez a hétvége négynapos ünnep volt. A szállodák egy része még nem nyitott ki, ami meg nyitva volt, már hetek óta foglalt.
Végül San Vito di Cadoreban találtunk egy szállodát félpanzióval 55 Eur/fő/éj, de már ennek is tudtunk örülni.

Péntek délután végül is már tudtunk síelni Falorián. Kicsit csalódás volt a lift "arzenál", a csúcsra egy fapados 3 személyes, utána egy buborék nélküli 4 személyes, végül egy fapados 4 személyes vagy 2 db 2 személyessel lehet feljutni. Mivel esett a hó, illetve fent süvített a szél, annyira nem élveztük, az utolsó órákban már fel sem mentünk a csúcsra, maradtunk a fák között. A pályák a körülményekhez képest rendben voltak, néha még ratrakoltak is napközben. Kedvencünk a második 4-es lifttől balra induló piros pálya volt, nem túl meredek és széles.
Szombaton Col Gallina és 5 Torri volt tervben. Sajnos az összekötés és a Lagazuoira menő kabinos nem működött, így Col Gallinán voltunk. Az itteni fapados 3 személyesbe a lábam nem fért be (190 centi vagyok), így azt lógatnom kellett. A pályák főleg gyerekeseknek, illetve a széles de nem meredek lejtőket kedvelőknek jönnek be, én nagyon élveztem. Kár, hogy nem volt összesíelhető a 5 Torrival.
Vasárnap Marmolada gleccser és Arabba. Na ez nagyon bejött. Délelőtt szép idő, pazar panoráma. Azért aki kezdőkkel síelne át a Marmoladáról Arabbába, készüljön fel, hogy egy idő után csak piros-fekete pályák vannak, de elég szélesek. Viszont fent a hágón nagyon kellemes széles kék pályákon lehet gyakorolni. A gleccserről a nagykabinoshoz a völgyben a 4 személyes lifttől egy nagyon hangulatos erdei kék pálya vezet, mesebeli környezetben.
Hétfő délelőtt Cristallo. Nagyon jó!!! Egy hosszú bubissal lehet felmeni. Onnan nem túl hosszú piros és kék pályák vezetnek balra egy másik négyszemélyeshez, nagyon kellemes pályák. A völgybe vissza egy-két letöréstől eltekintve egy lendületes pálya visz le, nekem ez volt a kedvencem. Délután újra Faloria. Mivel a péneteken lezárt feketék is meg voltak nyitva, és az idő sem volt olyan cudar, mint pénteken, nagyon élvezets volt.
Összegezve jó volt, de én egy kicsit többre számítottam Cortinától. A pályarendszer nem síelhető egybe (tudom, hogy egy jó része még nem is nyitott meg, pedig volt rajta hó bőven), és a liftek is hagynak kívánni valót maguk után. A környezet viszont pazar!
Javaslat a hazafelé vacsorázni szándékozóknak: Lienzből kifelé az Interspar önkiszolgáló éttermében 17.00 után minden féláron van. Gulyás és rántott hús sültkrumplival 3,4 Euro!!!
Többi kép a fotoalbumban.
DSC02494.JPG
DSC02499.JPG
DSC02501.JPG
peferenc
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2009.09.15. 21:23
Amennyiben valakit a részletes útibeszámoló érdekel
a peferenc@t-online címről kérhető.
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.03.01. 11:30
Üdv,

tegnap meg is jöttünk, király volt a hó és a pályák!

Egyedül a borcai szállás hagyott kívánni valót (kicsi, és minden áthallatszik a szomszédoktól)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.