Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc gyerekeknek

ÜZENETEK (43)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2016.03.03. 11:12
Nálunk három gyerek: fiú - 9, lány - 6 és 4 vannak. Így a lécarzenál: 70cm, 90cm, 100cm, 110cm, (120 cm), 130cm, 140cm. :-)

Alapvetően osztrák kölcsönzőben szeretek lécet venni, nagyon rosszat nem adnak (azért kantnit, talpat megnézem), tuti könnyen állítható kölcsönzős kötés van rajtuk. Én csak a hosszra szoktam figyelni. 50-70 EU-ért egész rendes léceket lehet kifogni.

Itthon a Rokon Sport állt rá a csere-berére. Elég nagy náluk a választék, de kicsit talán drágábbak is emiatt. (Mondjuk legalább nem kell elmenni több helyre, náluk 99%, hogy lehet találni valamit.) Én még a Budai Sportba szoktam bemenni, náluk nagyon jó áron lehet kifogni időnként jó állapotú cuccokat, de a kínálat lényegesen kisebb használt cuccok terén mint a Rokon Soportban.

A kölcsönzős léc előnyei:
- általában leszervizelve adják oda
- a kölcsönzős kötés nagyon könnyen állítható, így kölcsönadni, testvérnek odaadni, ... nem probléma.
- amikor a kiserdőben, pályamellet ... vagánykodnak, kevésbé fáj a szívem nap végén amikor megnézem a léc talpát, mintha új léc lenne.
- amikor átveszed, grátisz ráállítja szakember a gyerek aktuális paramétereire

///

Mi műanyagon és havon is ugyanazokat a léceket használjuk. Műanyag után alkohol ronggyal szoktam letisztítani majd melegwaxolom. Nem waxolok szépen, de így legalább csúszik utána a léc. (Előfordult már, hogy műanyagról átmentünk hóra mindenféle waxolás, tisztítás nélkül és egyszerűen nem csúsztak a lécek. "Megállt" a gyerek a lejtőn. Kb. 4-5 kör után kezdett csak csúszni a léc ...)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.03.03. 10:04
"Mit is hajlít meg azokon a léceken?"

Gyerek és síiskola válogatja

;)
Előzmény: (minerel 188217)
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2016.03.03. 09:18
Lehet, hogy amit írtam, úgy hat, mintha ez tudatos lett volna, az igazság viszont az, hogy a történelem folyamán ez magától kurbinálódott ilyenné. Teljesen egyetértek Hogwash által leírtakkal. Aztán azon belül, éppen ami szembejön és megtetszik. Eddig mikor kérdeztem hogy - Na, milyen a léc? mindig az - Apa, nagyon jó! - volt a válasz, bármilyen léc is volt.
Mostanában néha mondogatja, milyen jó lenne térdig érő hóban síelni! Ahogy nézem, jövőre belenő a nejem Tip Rocker lécébe, szerintem azt fogja megkapni, aztán mehet. Kíváncsi leszek mit szól hozzá. És talán ez az első tudatos választása, de most már elmúlt 11 éves és több mint 140 cm magas.
Előzmény: (minerel 188208)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2016.03.03. 08:45
Póki, te ezt honnan tudod? Nincs is lyányod :D
Előzmény: (pokmalac1 188216)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2016.03.03. 07:43
Csatlakozom Mini véleményéhez (no nem a hellokittyt illetően, az nálunk játszik): a 70 centis, 3 éveseknek való léc is "Race", szóval ezzel nem nagyon kell foglalkozni (ezzel azt akarom mondani, hogy mindegy mi van ráírva, "race" vagy nem "race"). Ok, láttunk már olyan háromévest, aki verseny stílusban síelt - jútúbon legalábbis - de azért nem ez a jellemző, továbbá a hatévesek sem mind szőllősi gyerekek. A léc hossza és geometriája legyen a gyerek magasságához és sítudásához illő, a talp és a kantni legyen ép, a kötés legyen megbízható és megfelelően beállítva. Én ehhez tartom magam. Jelenleg négy pár gyerek léc van a családban (70-90-117-140), a legkisebb éppen eladó :)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.03.02. 21:13
Hellokittys sose lesz az tiltólistás nálunk :-)
Viszont alább egy 6 éves gyerekről van szó. Mit is hajlít meg azokon a léceken?
Előzmény: (pokmalac1 188216)
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2016.03.02. 20:57
Majd ha a lyányod 10 éves lesz és csak hellokittys deszkával lesz hajlandó csúszni, meglátod kurbinációt. :-)
Előzmény: (minerel 188208)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.03.02. 18:57
nem kicsit túlkurbináljátok ezt a kérdést :-)
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2016.03.02. 15:26
Szerintem ez közel sem ilyen egyszerű. Ezeknél a több éves, sűrűn gazdát cserélő gyerekléceknél a race is lehet, hogy egy agyonhasznált, kitaposott idejétmúlt darab.
Aztán úgy mint a felnőttnél, jó ha illeszkedik a cipőhöz. Ne felejtsük el, hogy a gyerekcipők komfortosabbak (néha csak egy csatos), a használt itt is lehet kitágult, elnyűtt.
De nem ez a legfontosabb, hanem, hogy mit mond a gyerek. Az oktató persze, hogy azt mondja, amilyen módon a legjobb tanítani. Aztán a gyerek meg folyton buckázni akar, vagy éppen a buckák miatt nyavajog és csak a biliárd asztal a jó. Vagy állandóan a pályán kívül akar csámborogni.
Régen egyszerű volt. Nézd fiam, Itt a lécem, még nagyapád is csúszott ezzel! Menj, próbáld ki!
Ma is majdnem ugyanez van, csak a kipróbálás egy kicsit szélesebb skálán mozog. Mi már kipróbáltunk minden "szembejövőt". Volt 80 cm-es párhuzamos, Volt 110-es GS Völkl racetiger, 120 cm-es SL race emelt platnival (akkor épen egy nagyon jó állapotú, a lábát jól tartó 4 csatos cipője volt), most inkább a divatnak megfelelően szélesebb csőrű all mountain van (ugyanolyan jó cipővel). De már megvettem a jövőre kelleni fog 10-cmrel nagyobb lécet, ami inkább kezelt pályára való keményebb léc. Kicsit kisérletezően hat, de mikor, ha nem most. 2-3 hónap, aztán úgy is másik lesz. Mire több éves léce lesz, meg már drágább is lesz, addigra legalább lesz saját értékítélete.
Előzmény: (Dave 188198)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.02. 13:13
Kicsit feléleszteném a topicot.

Olvasgattam mindenfelé a cikkeket, hogy milyen lécet vegyek a gyereknek. A válasz mindenhol arra redukálódik, hogy MEKKORA hosszúságú lécet kapjon a gyerek. Mindenhol írják, hogy áll és váll közé érjen. Több oktató is mondta, hogy teljesen kezdőket mellközépig érő Carving léccel oktat, egyébként meg ha már síel legalább fél éve és érzi a bugit, nyugodtan érjen állig. Eddig sikerült a témát lekövetni.

Nézegettem a használt gyerek síléceket és szembejött pár szimpatikus példány, ami árban ugyanannyi mint a többi, viszont racing kategóriás, amit nem tudok hova tenni. Találtam roppant szimpatikus Völkl Junior P60-at, illetve Atomic Race síléceket is.
Egy síszemeszteres(3-4 hónap, ezalatt 25-35 óra oktatóval műpályán) kékpályás tudás után érdemes(szabad?) ráállni ilyen race kategóriába sorolt lécre a gyereknek? Völkl például a P60-at a profi és verseny szintre sorolja be a honlapja szerint, ami egy 6 éves gyereknél mosolyogtató.
Mit érdemes venni? Vagy nyugodtan rakjam alá a race lécet? Nem fog a versenyléc problémát okozni?
Én felnőttként kezdtem és egy famagos sílécet kaptam magam alá, amit nem bántam meg. Tanulásnál nem éreztem keménynek, később viszont carving-nál klasz volt, hogy terhelhető. Gyereknél viszont nem biztos, hogy ez célravezető. Ki mit tapasztalt?

"Ne vegyél, bérelj!" témakört előre kilőném: kiszámoltam, hogy a mi használati szokásaink mellett rentábilis használtat venni.
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.12.07. 10:55
Szerintem ennyiért max kötés nélkül lehet lécet venni.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.12.07. 10:40
A százezer forint azért erős túlzás!10-15ezer forinttól lehet új gyereklécet venni.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2006.12.07. 08:55
Van több is Bécsben, ha nem tévedek.
De rokonaim Schwechatnál szoktak nézelődni, vásárolgatni. Még honlapja is van :)
https://www.flohmarkt-schwechat.at/

Ami az új léceket illeti gyerekeknek, hát eléggé el kell, hogy legyen eresztve az illető, aki 100ezres lécet vesz kb. 1 év használatra.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2006.12.06. 10:55
Ha még is új, akkor itt találtam 80-90 cm-es jó léceket:

http://www.skiing.hu/shop/category_9_s%25E3%25ADl%25E3%25B9cek%2Bszettek.html
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2006.12.05. 17:00
OFF

Tobbszor dolgozom kint Becsben, ezert meg szeretnem kerdezni, hogy hol esetleg mikor vannak ezek a bolhapiacok? Lehetoleg pontos cimet mondj!

Elore is kossz

ON
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2006.12.05. 13:05
Sziasztok, köszönöm a tanácsokat!!

Amint azt említettem, a használt léceket nem biztos, hogy magyar kereskedőktől próbálnám megvenni, hanem mondjuk a bécsi bolhapiacon. Ha esetleg erről a lehetőségről még nem hallottatok, akkor bizonyos termékek esetén (nem csak sí), esetleg kíváncsiságból is, ha arra jártok, akkor merem ajánlani. Ott ugyanis brahiból, és nem haszonszerzés céljából a családok kiárusítják az alig használt dolgaikat potom pénzekért. Nem hiszem, hogy nagyot tévedek, amikor azt gondolom, hogy a szemfüles kereskedők 500-600%-os haszonnal itthon ezeket a termékeket árusítják. Személyes tapasztalat: hibátlan Palm Top 5000 Ft-ért.

Szóval mindezt figyelembe véve, ha 1-2 ezer forintért talál az ember léceket az esetleges 3-4-szeri hétvégi síelésekhez, akkor már jól jártam. Persze kell még sisak, meg bakancs, de ha ezekkel is olcsón megúszom, akkor mondjuk bevállalhatok egy karácsonyi-szülinapi síeletetést az unokaöccseim részére:) mondjuk Eplényben:) vagy Közeli osztrák terepeken:) Hajrá Eplény!

Ciao
apalermoi
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2006.12.05. 12:46
Pont erről beszélek... http://gportal.hu/portal/sibizi/image/gallery/1158696987.JPG
ennél a lécnél 1 évvel fiatalabb de új lécet vettem, új kötéssel, platnival 16 eFt/db...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.12.05. 07:11
A tavalyin Én is kint voltam és való igaz amit írtál avval a kiegészítéssel,hogy a bakancsokért még merészebb árakat szerettek volna kérni.Olyan bakit amit itt a fórumon 3 rugó körül adnak ott 7-8-ért akarták.Nem volt ez másképp a felnőtt szerelésekkel sem de azért kilehetett fogni egy két jó dolgot is.
Visszatérve a használt kontra új támához szerintem egy olyan kisgyereknek akinek most lesz először a lábán léc vagy csak épp csak csúszkálgat tökéletesen megfelel egy hagyományos léc is,amit 3-5 ezer körül lehet venni.Kár ezen rágódni mert ezt úgy is mindenkinek a pénztárcája dönti el.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.12.04. 22:40
Hát ha ezek a használt árak akkor az új léc olcsóbb!Egyébként én a tavalyi Hó-show-n néztem és szerintem is pofátlanul drágán adták a több éves leharcolt gyerek léceket.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.12.04. 20:58
Nem igazán osztom az előttem szóló véleményét.Szerintem a gyerekek kevésbé gyalázzák le a léceket, perszesze a léc felső részét rendesen összekarcolják, de ez csak esztétikai hiba .Ami az árakat illeti figyelmedbe ajánlom a következő linket és döntsd el magad érdemes-e használtat venni http://www.gportal.hu/portal/sibizi/
Még valami mivel 4 illetve 6 éves gyermekről tettél említést így könnyebben vagy mert amit kinő a nagyobb azt megörökölheti a kicsi.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.