Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

laca85 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (20)Időben csökkenő Időben csökkenő
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2009.02.13. 14:58
Sziasztok!

Egy hete voltunk velük La Plagne-ban.
Összeségében ez a mostani szervezés éppen csak okéra sikerűlt.

Az egy dolog, hogy 48 másik busszal együtt a Felvonulási téren gyülekeztünk, mert ez még viszonylag simán le is ment, kis késésel elindultunk.
Amit nem igazán értettem, hogy a travellines 3 busza miért kellett, hogy mindig ugyan annál a benzinkútnál álljon ki. Gondolom nem kell részleteznem, hogy ez mit jelent a WC-knél (főleg a nőinél).

Odafele egész jól kiértünk (talán 18 óra).
Megérkeztünk meg állt a busz centerben, majd mondták, hogy nekik kell egy óra a papírmunkákat elintézni stb... és ott találkozunk egy óra múlva.
Szobánként velük ment egy ember akik viszonylag gyorsan megkapták a kulcsokat, aztán a szervezők eltüntek. Majd visszamentünk a találkozó helyre a megbeszélt időben, se busz, se szervező.
Felhívom a fönököt közli, hogy a buszokat leküldték, majd ha kész vannak visszahívják, ok, mondom, mikor lesz az, majd ha kész vannak, és rámrakja a telót. Aztán még egy óra eltelt mire előkerültek.

Végül is ezen túl tettük magunkat, szervezők meg meghívtak egy kör rumos teára mindenkit egyik nap a síelés után.

Kijelentkezés elég simán ment, mondjuk reggel fél tiz fele már kellett pakolni a buszba, de csak délben indultunk (?).

Hazafele sajnos nagy dugó volt a Frejus alagút előtt, meg Velence környékén is, de ez természetes nem az ő hibájauk, így viszont hazafelé kb 22 óra volt az út.

Összegezve a nagy mennyiségű emberhez képest kisebb zökkenökkel bár, de összehozták. Jövőre azért ha tehetjük már autóval szeretnénk menni.
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2009.01.18. 22:36
Sziasztok!

mi is most jöttünk haza. Valóban erőteljesen fogyóban a hó, de a pályákon nagyjából kitartott a hét végéig, és a legtöbb nyitva volt.
A Sarenne ugyan hivatalosan be volt zárva, azért nagyjából mindenhol volt rajta hó és le lehetett síelni, két letörés volt nagyon köves.
A Tunnel-t aki jól síel érdemes kipróbálni, bár szerintem egyáltalán nem olyan horrorisztikus mint amilyennek több beszámolóban olvastam, a nagy, és (friss hó hiányában) kemény, jeges buckák jelenthetnek problémát leginkább, szerintem. Itt egy kis videó magáról az alagútról:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


további jó síelést a szezon második felére!
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2009.01.07. 22:54
Mi a Melezes nevű apartmanházban laktunk ami, hogyha a falu térképét nézzük jobbra fent van, közvetlen a pályák alatt ( http://www.risoul.com/hiver/planrisoul.asp?vrmode=html&vrlg=2 )
A disco meg ott volt a földszinten La Grota de Jeti (vagy valami ilyesmi a neve), a pályák felől van a bejárat, belépőre nem nagyom emlékszem, hogy lett volna. A benti árakra meg pláne nem, mert eléggé beszűrtünk a szobában mire odajutottunk :)
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2009.01.06. 23:36
Sziasztok!

mi 2007 februárjában voltunk itt.
a parkokkal kapcsolatban: akkor volt egy kis park a Risouli részen, 3 vagy négy egyre nagyobb ugrató egymás mellett és néhány kisebb korlát. A Vars-i részen volt egy nagyobb park, egy cross pálya, 2 big air, illetve két kisebb "gap", tényleg elég jó mulatság volt.
nem volt túl sok hó azon a télen, mégis jól elszorakoztunk a pályák változatosak, ám nem túl hosszúak, a felvonó rendszerre is inkább a tárcsás illetve libegős/beülős lift jellemző. Van egy két kifejezetten fárasztó és meredek tárcsás.

Amit viszont érdemes kipróbálni (azoknak akik biztosan síelnek már fekete pályán is) az a "szakasz" amit a térkép KL-el jelől. Pályának nem nevezném inkább valami szakadék szerű, amin épphogy megáll még a hó, és csak akkor ratrakolják amikor gyorsasági sí versenyt rendeznek rajta. Egyébként szerintem állandóan be is van zárva elvileg. Persze nem vagyunk profik, de nem síelünk rosszul és elég jó kondiban vagyunk, de azért mindenkiben igen csak felment az adrenalin szint amikor elindultunk lefelé és elfáradtunk mire leértünk.

A síterepet nagyon sok fiatal egyetemista/főiskolás látogatja, ezért minden este tele van a diszkó és remek a hangulat(ez a Risoul-i részre vonatkozik, mi ott laktunk, Vars-ba nem tudom mi a helyzet).
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2009.01.04. 21:45
de. Bourg d'Oisons-ból Oz volt 45 euró a taxi
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2009.01.04. 20:51
Sziasztok!

Mi az előző szezonban voltunk velük Valmeinierben, busszal. Teljesen korrekt volt a szervezés, busz is kényelmes volt, a nagy tömeghez képest hamar át tudtuk venni a szállást. Idén is velük megyünk La Plagne-ba
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2009.01.01. 16:00
Sziasztok!

Attila: mi legelső nap elrontottuk, és Alpe d'Huez-ben ragadtunk. Sí busz levitt minket a az Alpe d'Huezi szerpentin alján található faluba, talán Bourg d'Oison-ba, onnan viszont vissza kellett taxiznunk. Egyébként egyik este az Olmet pálya ki volt világítva (ha sítérképet nézzük Oz jobb szélén lévőpálya), igaz zöld pálya és csak a varázsszönyeg ment, szóval nem volt valami nagy szám, de lehet mindennel csúszni amit találtál
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2008.11.26. 18:45
jóska63
ha még megvan a Salomon Gun léc légyszíves keress meg a sisal@t-online.hu címen, bocs de nem tudlak elérni máshogy, nem lehet ezen a fórumon pm-et küldeni.
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2008.11.26. 00:47
köszi a képeket, gyönyörű táj és nagyon jó minőségű képek:)
szerencsére már láttam élőben, és fogom is (ha minden jól megy), megyünk megint januárban.
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2008.11.26. 00:33
de beindult itt a "gerilla marketing" :), nincs ezzel baj, csak tényleg kicsit feltűnő a sok friss reg. egyetlen hozzáoszlással.
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2008.01.29. 15:49
Szia!

Mi Valmeinier-be megyünk, de hol találtál ilyen sok napra szóló előrejelzést?
Amiket én ismerek (snow-forecast.com, skifrance.fr) ott mindig csak 2-3 napot lehet előre látni ingyenesen.
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2008.01.21. 14:29
Szia Móni!

Köszönjük az élménybeszámolót, ha pár képet fel tudnál tölteni szuper lenne!

üdv Laca
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2008.01.18. 11:28
Sziasztok!

2007 februárjában voltunk itt. Nekem nagyon tetszett. Készítettünk egy kis videót a túráról, itt meg lehet nézni:
1. rész:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

2. rész:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Üdv, Laca
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.12.10. 17:13
Szia Nahar!

Köszönöm a gyors választ és a hasznos információkat. Elolvasva a dél részről a beszámolókat, én is azt hiszem, hogy inkább északra megyünk. Bár felkeltette érdeklődésemet a déli oldal a freeride miatt :)
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.12.10. 01:01
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Szlovákiában a piros és kék jelzésű pályák kb. hasonló nehézségüek mint Ausztriában vagy Franciaországban? Még nem voltam síelni Szlovákiában, és szüleimmel készülnénk egy hosszú hétvégére menni. Ők még nem annyira tapasztalt sízők, ezért azt mondták, hogy elég nekik ha Chopok-dél-re megyünk, mert, ugyan kevesebb a pálya, de a olcsóbb a bérlet. Igen ám, csak láttam, hogy délen inkább piros és fekete pályák vannak. Mi a véleményetetk?
Válaszotokat előre is köszönöm.
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.11.13. 23:57
Sziasztok!
kozga: http://sports.webshots.com/album/557370513bQmcPf
itt találsz egy sorozatot Alpe d'Huez-ről és van néhány kép Oz-ról is. Saját képeim, idén januárban voltunk és nagyon jól éreztük magunkat, nagyon jó a terep.
Üdv.
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.01.19. 12:02
megvan, 05/06-os szenzonból való ezek szerint a lécem. Köszi szépen!
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.01.18. 20:41
Sziasztok!

Agent látom nagyon értesz a Salomon lécekhez, nem tudod véletlenűl, hogy honnan tudom kideríteni, hogy a streetracer-em mikori?
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2006.11.27. 16:39
Köszi szépen az infókat Tobi. Azt mondjuk én is kitaláltam, hogy nem lesz meleg. Heli-ket símaszkot természetesen viszek, csak modnom az izgatott, hogy valaki mondta, hogy hidegben nincs nyitva a csúcs. De most már értem, hogy max. szél és a látásiviszonyok miatt lehet zárva. Köszi mégegyszer
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2006.10.29. 22:17
Sziasztok!

Mi januárban szeretnénk ide menni síelni. Akik voltak már itt december, január környékén, meg tudja mondani, hogy mennyire van hideg a csúcs körűl. Valakitől halottam olyasmit, hogy amikor nagyon hideg van nem is engedik fől a sízőket ilyen magasra.
köszi
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.