Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Johnnie által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (41)Időben csökkenő Időben csökkenő
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.05. 14:43
Szerencséd van. Én is örülnék annak, ha oda menne.

Mindenesetre én is elgondolkoztam már azon, hogy nyitok ott számlát úgy is sokat járunk ki. Horvátországban is nyitottam, igaz céges számlát, de az nem sokkal jobb mint itthon, sőt....

Neked melyik banknál van? Csak a kondiciók miatt érdekel. A bankot Te választottad vagy adott volt? Voltak szempontok vagy egyszerűen csak bementél az első fiókba?
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.05. 14:35
Szia,

nekem hasonló tapasztalatom van Hirschenkogel-vel. Mi egy céges buli keretében szánkóztunk ott. Bár óvatosak lévén mi előző nap kipróbáltuk milyen. Hááát a bulin nem mertünk sokat inni, mert igencsak figyelni kellett az ugratóknál. Ráadásul ez már éjszakai lecsúszás volt. Bár voltak helyek, ahol hajtani kellett magunkat, de azok akik kicsit többet ittak a kelleténél igencsak elrepültek helyenként.

Szóval azt gondolom ez inkább felnőteknek mint gyerekeknek való pálya.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.05. 08:39
Nem szükséges bűncselekmény. Elég egy szimpla vagyonosodási vizsgálat is.

Egyébként az EU bankoknak jelentési kötelezettsége van az anyaország felé.
Még Svájc is kénytelen nyilatkozni arról, hogy mennyi külfödi állampolgár által nyitott számlája van. Sőt az EU-nak, a svájci bankok kötelesek fizetni bizonyos "adót" ezen állampolgárok után, amennyiben azok állampapírokba/kötvényekbe fektették be a pénzüket. Bár ők nem adnak ki neveket.
De ne felejtsük el mi történt Lihctenstein-ben, amikor a német titkosszolgálat szerezte meg a német állampolgárok listáját egy korrupt banki dolgozótól.
Az EU-s bankok azonban névszerint jelentenek.
Szóval ha nyitsz számlát ne azért nyisd, hogy a pénzed elrejtsd, hanem mert ott olcsóbbak a banki szolgáltatások.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.05. 08:26
Szia

Nem tudom melyik pályára gondolsz a Hirschenkoleg-i-re vagy a Stuchleck-ire? Én anno a Hirschenkoleg-it próbáltam ki. De árak részletesen itt találhatók:
* Hirschenkogel: http://www.zauberberg.at/hu/zauberberg/ van magyar nyelvű oldala is, illetve

* Stuhleck:
http://www.stuhleck.com/ szintén van magyar oldala is.

Jó csúszkálást.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.04. 15:57
Csak tanácsként. Ne azért nyiss bankszámlát Ausztriában, mert az APEH nem látja, mert akkor nagyot tévedsz. Ha az APEH látni akarja, akkor látni is fogja. Csak kérnie kell.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
Topik: Obertauern
2009.02.04. 15:49
Off:

RM nem egyáltalán nem gondolom, hogy A4 alatt vannak a parasztok. Elég sok olyan embert ismerek, akinek A4 feletti autója van, és inkább mondanám Őt "parasztnak".
Csak azt akartam érzékeltetni, hogy nagy valószínüséggel azok akik olyan színvonalon vannak, mint akikkel tegnap Semmeringben találkoztam, nem engedhetik meg maguknak, hogy OT-ba menjenek.
Sajnos lassan már olyan szempont alapján választok síterületet, hogy oda kevés hazánkfia jusson el, mert egyesek viselkedése rettenetesen visszatetsző, és már én szégyelem magam helyettük. Persze ez a dolog olyan messzire mutat, amiről nem ezen az oldalon kell véleményt formálnunk.
On: Sisak márpedig szerintem kell. Én két dolgon nem spóroltam a sisakon és a bakkancson.
Persze a magasságából és a mikro-klimájából adódóan OT-nak is vannak rossz és jó napjai. Eddig lehet, hogy csak szerencsém volt, de mindig jó napokat fogtam ki.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.04. 08:58
Hali,

mi tegnap kiugrottunk 1 napra síelni. A hó kellemes volt, de köd/felhő a felső részen, így a legtetejére nem is tudtunk felmenni. Néha a látótávolság 20m sem volt. És ehhez időnként kellemetlen erős szél is társult.

Tömeg is volt, mintha hétvégén lettem volna kinn.

Arról nem is beszélve, hogy hazánkfiai ismét csak "öregbítették" hazánk jóhírét kulturálatlan viselkedésükkel. Dohányoztak , ittak a felvonokon, szóval mindent, csináltak, amit szerintem itthon nem biztos, hogy megtennének. Szégyeltem magam helyettük is.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
Topik: Obertauern
2009.02.04. 08:49
Á igen a bukosisak.
Amikor a lányomnak béreltük a lécet a helyi Intersportban, a bukosisakot felajánlották, mondván, hogy nem számolnak fel külön bérleti díjat érte. Az más kérdés, hogy nálunk a családban midenkinek van, így nem éltünk vele.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
Topik: Obertauern
2009.02.04. 08:47
Szia,

én más megfontolásból megyek OT-be. Pont azért mert drágább mint a környező részek, és ezért ez valamiféle szűrőt is jelent azok számára, akik oda mennek.
Csak, hogy megvilágosítsam ezt egy kicsit. Tegnap egy napra kiugrottunk Semmeringbe síelni. Katasztrofális volt, szégyelnem kellett magam, hogy magyar vagyok. A felvonon magyarok dohányoztak, bár ki van táblázva, hogy tilos, ittak és közben hangoskodtak, aztán papírzsebkendő hiányában krágoktak és nyeltek, gondolom nem kell kifejtenem, hogy mit. Amikor rájuk szóltunk, hogy viselkedjenek egy kicsit, még ők voltak felháborodva... És ez nem volt egyedi eset.
Ilyenekkel nem fogsz ott találkozni. Lehet, hogy ezzel a beírással többek nem fognak egyetérteni, de mint azt már egy tavalyi hozzászólásomban is jeleztem OT hangulata van, amiben örömöd lehet, persze csak akkor, ha nincsennek anyagi gondjaid. Ha az, hogy mi mennyibe kerül gondot okoz, akkor OT nem az a hely, ahova ajánlatos elmenned, főleg nem főszezonban.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
Topik: Obertauern
2009.01.26. 10:21
Sziasztok,
bocs, hogy csak most írok ide, de az elmúlt két hetem azzal telt, hogy bepótoltam a síeléssel töltött hetem lemaradását. Szóval január 10-től 16-ig voltunk kint. A Lungau hotelben szálltunk meg, egy 4-6 fős apartman-ban, szerintem egész kedvező, 158EU / nap árért. A hotel, mint minden hotel Obertauernben, közel van a sípályákhoz, max 200m. az idő klassz volt egy napot leszámítva, amikor havazott, és ettől szinte semmit nem lehetett látni a pályán. Feleségem délelőt, én meg a lányom (7 és fél éves) du-n síeltünk. A lányom, Tihanyi Zsoltival (Kalandbázis) tanult. Zsolti, itt is megragadom az alkalmat, hogy megköszönjem a síoktatás a lányomnak. Vasárnap még azért könyörgöt, hogy ne küldjem síelni, hétfőtől kezdve viszont már azért, hogy mehessen Veled síelni:)Szóval köszönöm, sikerült felkeltened 100%-ig a kedvet a síeléshez a kiscsajban. Ja és bármit is állított, kétszer is vacsizott:)minden nap.
Nagyon élveztük a síelést. Nem ez volt az első alkalom, hogy ide jöttünk, de Obertauern eddig soha nem okozott csalódást. Most sem.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.07. 19:35
Kedves Agatha,

most beszéltünk telefonon, írtam email-t Neked Leukotheadoo@gmail.com-ról
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.05. 09:43
Hali,

tegnap voltunk Stuhleck-ben. Nagyon jó volt! A hó is kellemes volt csak a tetőn volt egy kis jegesedés, de azt ki lehetett bírni. délútánra felerősödött a szél, emiatt a tetőre már nem nagyon mentünk, de a többi részen jó volt a pálya. Alig voltak a hüttében is simán lehetett asztalt találni.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.03. 10:20
Én is nagyon kíváncsi vagyok rá. Ahogy nézem a WEB kamerákat, van amelyik teljesen be van havazva, síelnek, és a korábbi fekete foltok eltűntek:) Szóval remélem marad a hó és nem lesz eső belőle napközben.

Mész Te is valamikor?
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.03. 10:01
Hali
persze írj Agatha-nak. Ő tud/az:) de ha elolvastad volna a beírásokat, akkor erre Te is rájöttél volna...:)
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.03. 09:14
Hali,

ha holnap nem megyünk, akkor valószínüleg a jövő héten én is megyek újra, de szólok.

Már csak az a kérdés változott e a helyzet a mai nappal? Merjünk elindulni holnap? A WB kamerán úgy tűnik mintha esne valami, csak nem tudom eldönteni hó vagy eső.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.02. 15:20
Hali,

a Hirschenkogel WEB kamera itt van: http://hu.bergfex.com/semmering-hirschenkogel/webcams/

Ami a havat illeti arról nincs megbizható infó. Csak jelzem a Stuhleck hó szempontjából hóbiztosabb, szóval ha ott gáz van akkor Hirschenkogel ebből a szempontból még rosszabb. Bár a WEB kamera szerint síelnek:)
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.02. 13:34
Köszönöm Agatha,

hát nem tudom, lehet, hogy ebből nem lesz csütörtöki csúszás:(
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.02. 08:58
A száguldozást képletesen értem. Tudom, hogy az osztrák rendőrök előszeretettel utaznak ránk, szóval 145-nél többel nem szoktam közlekedni a sógoréknál:)
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.01. 15:59
Kedves Agatha,

előre is köszönöm. Ha esetleg olvastad a korábbi beírásaim, akkor láthattad, hogy többen mennénk. Már úgy tűnik 3-4 tele kocsi száguldozna arra felétek....

Vidám társaság, de azért most síelnénk nem csak kirándulnánk:)
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2008.12.01. 15:19
Király....

akkor ha csak a csoda nem segít lőttek a csütörtöki síelésnek:(
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.