Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

babeneba által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Planneralm
2024.01.15. 09:53
Tényleg nagyon jó volt!
Talán csak annyit tennék hozzá, hogy ez olyan terep, ahol a pályákon kevesebb az ember, mint az erdőben. Jellemzően a pályákak keresztben átcsúszásra használják :)
Gyakori látvány, hogy teljes családok jönnek le a felvonó alatt a meredek, buckás terepen. A hütték előtt szinte több a pines kötés...
Előzmény: (bouquetk 220157)
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2022.11.16. 14:43
Bélapó, ha érdekel a BCA-s, elhozom Emmihez, nekem 2 pár porosodik a padláson. Én azzal kezdtem :)
Előzmény: (Bélapó 216405)
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2022.11.09. 16:00
A Stöckli az egyetlen olyan gyártó, amely a verseny léceit halandó számára is árulja. Ez sokkal drágább, mint a +40-50%, onnan tudod megismerni, hogy a neve után ott van, hogy FIS.
Atomic csak a versenyzőknek árusítja, teljesen mások azok a lécek, mint az aktuális kommersz változataik (amiket a kezükbe adnak a pódiumon).
Én kb 15 éve vettem egy Stöckli Laser SL-t (nem FIS-t). Atomkemény, de nagyon jó léc. Most már nem használom, mert inkább pályán kívül szeretek síelni...
Előzmény: (bouquetk 216375)
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2021.09.04. 21:47
Hasznos infó a Szputnyikal oltottaknak: A legolcsóbb és legkényelmesebb eljárás, hogy csináltatsz egy antitest tesztet (11eFt), és, ha védett vagy, akkor 90 napig tudod használni Ausztriában. Ugyanarra jogosít, mint bármelyik EU által elismert oltás. A jogszabályi hátterét itt találod meg: (https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011574 ) A 2.§ (1) 3. pont második mondatában van benne.
Most jöttem Ausztriából, kérték és elfogadták a határon és a hotelekben is. Fontos, hogy angolul vagy németül legyen - én lefordítottam, és lepecsételtettem a háziorvosommal.
Előzmény: (Sörapu. 212575)
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Visegrád
2021.04.21. 10:04
A google Maps-en látszódik a visegrádi mini glecser :)
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Visegrád
2017.02.03. 14:07
Estére a hó alulról visszafagy és fincsi gyors lesz a pálya :)
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Visegrád
2017.01.14. 08:54
Tényleg nagy, és sajnos kivételes élmény a nagypálya. Ritkán megy, de akkor Magyarország egyik legmeredekebb és legtechnikásabb pályája (talán Eplényben van még egy ilyen meredekségű - nem is értem miért nem fekete).
Remélem előbb-utóbb valami "nagyvad" is erre fog járni, és megtapasztalja, hogy évek óta erőn felül, megbízhatóan működik a pálya, és valami elindul a támogatások terén is. Csak önerőből még Ausztriában sem lehet új lifteket, pályákat kialakítani.
Nagyvillám-Visegrádon minden adott: Bp-től egy órára van, főútról könnyen megközelthető a pálya, víz van a hóágyúzáshoz, csodálatos panoráma, és egy őrült üzemeltető, aki a legmelegebb teleken is kitartott. Ha ide el akarsz jönni, tudod, hogy nincs lyukra futás, a felvonó 1 emberrel is elindul.
Előzmény: (bokaresz 192605)
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Planneralm
2012.04.25. 11:28
2012.04.17-én jártam a síterepen. Sítúrázni voltam, egy nappal a hivatalos szezonzárás után. Fantasztikus élményben volt részem, nem gondoltam vona, hogy itt ennyire tél van még. 1.5 méteres hó, szinte mindenhol engedélyesett a pályán kívüli síelés, viszonylag könnyen megmászható csúcsok és meghökkentően változatos csúszási lehetőségek. Jövőre biztos visszajövök az idényben is. Aki kikapcsolódásra vágyik, annak nagyon tudom ajánlani.
IMG-3542.JPG
IMG-3549.JPG
IMG-3543.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.