Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tájbi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
Topik: Les Orres
2013.01.21. 22:21
Sziasztok, ezen a héten pénteken indulunk jópáran Győrből.
Lesz még kint más magyar sporttárs? Sok helyen jártam már, de itt még nem. Sí-Hó! :)
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2012.02.06. 15:02
Szia Bélapó!

Én is megérkeztem tegnap.
Sajnálom, hogy csak az utolsó nap futottunk össze a liftben, pakolás közben, de talán majd jövőre :).

Nagyon jól éreztük magunkat negyedszer is Puy-ben, az első napok rosszabb időjárása ellenére. A magyar kocsmában nagyon jó raclette vacsit ettünk, ajánlom. Az alkoholfogyasztás hazaiból oldottuk meg, épp elég lett... Vettünk azért dobozos francia bort, nem egy vellányi, de iható, talán a Cote de Rhone a legjobb. Sörben a Kronenburg 0,25-öst ajánlom, 24 üveges, Brianconban a Geantban 9,5 euro. Érdemes itt bevásárolni, ha nem hozol hazait.

Egy negatívum: ellopták a folyosóról, az ajtóm elől az új síbakancsomat (Jézuska hozta) :(((. 13 éve járok a franciákhoz, de ilyen még nem történt velem. Magamnak köszönhetem, mivel kint hagytam, de azért...
Szóval bakancsokat be a szobába!!!

Jó csúszást a most indulóknak, Sí-Hó!!!
Előzmény: (Bélapó 133274)
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2012.01.23. 12:23
Szia, várjuk a visszajelzéseket, de gondolom, minden ok a pályákkal, esett múlt hét pénteken, ill. 27-re is mond 6 cm-t. E hét pénteken indulunk, múlt heti osztrák besízés megvolt, felkészültek vagyunk. :) Hali
Előzmény: (Bélapó 131334)
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2012.01.05. 16:08
Yeti akkor sokan leszünk azon a héten, mi a Mona Lisa-ban leszünk kb. 50-60-an. :) Addig is két hét múlva egy jó kis besízés az osztrákoknál, már alig várom. Sí-Hó!!!
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2011.12.13. 15:58
Sziasztok!

Január 27-február 4 között megyün Puy-be, immár negyedszer. Jön valaki ebben az időszakban?

Hali: Tájbi
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.23. 08:49
Jó utat mindenkinek és balesetmentes sportolást! :)
Köszi a képeket, mintha egy kést forgatnának... (jól van csak vicceltem, tényleg nagyon szépek!:)

ipip a nagyon akciós 60e volt, ezzel a neox-kötéssel, egyébként - talán még ma - lehet venni a Torma Sportnál (Bp. Tűzoltó u.) 70-ért gyári FN-kötéssel. Én jobban bíztam a neoxban, és szinte új a léc.

palbu én is sajnálom, hogy kevesen voltunk, valószínűleg a marketinggel volt a gond, látszik, h ezzel foglalkozom...:)))
Mesi, ha mész, csatlakoznék én is, vegyél fel Győrben! Köszi!

T.
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.21. 12:28
Hát, igen elég unalmas volt a hét Mesi, bár mi még palbuval is találkoztunk... :)
Ipip - megvettem az SL 10-est, elég akciósan adták :)
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.21. 12:16
Hali!

A felvonók 9-kor nyitnak, előtte 15-20 perc próbamenet van, lehet, hogy ekkor is fel lehet ülni rá, láttam rajta emberkéket néha (igaz, csak egyszer sikerült ilyen korán kimenni a pályára...:)
Zárás: 1400 - 16.40, 2000-en 16.30, a többi is ilyentájt, de majd kitapasztaljátok, hogy lehet 5-ig kihúzni. :)
Hát, jó utat, vár Titeket egy kis friss hó is. Már alig várom a február végét, irány Stuhleck, 5 nap. :) Igaz, Puy után kicsit más lesz, de sebaj, lesz ott is hó, remélem...
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.20. 08:37
Sziasztok!

Üdv minden múlt heti sítársnak és a most indulóknak (kicsit, na jó, nagyon irigykedem:).
Érezzétek jól magatokat, nem lesz nehéz. A pályákról annyit, hogy jegesedésre csak délután lehet számítani, kb 3 körül, de ez sem vészes. Én a Draille-t ajánlom, elég hosszú és változatos pálya, de a többit is érdemes kipróbálni, lesz rá idő (pl. Bergerie). Ha jó hosszút akartok csúszni: csúcsról (2700) 1400-re, elég szépen beéget... :)))
Ipip örülök, hogy elfogyott az olaj, nálunk pedig a kakaós csiga tűnt el hamar...:) Jövőre csatlakozhatnál egy napra, de majd megbeszéljük.
Mesi, remélem, jobban vagy, vigyázz a kuplungozással, a síelést pedig max. hétvégén kezdd el! ;)
Nyuszuli kint eltűnt az erdőben, nem találtuk, palbu pályinkája viszont isteni volt! :)))
T.
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.09. 16:17
Köszi cool, az élménybeszámoló meglesz, reméljük, csupa pozitív előjellel. :))
A hellyel nem lesz gond, és úgy látom az emberekkel sem!

Hali!
T.
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.09. 08:45
Így van, Fázós jól értelmezett, rezsó van,kakashere-pörkölt mehet... :)
Meska tőled kaptam levelet, de nem volt benne semmi. Nyuszuli Tőled meg sem jött. :)Ipiptől kaptam kontaktot, köszi.
Nyuszuli én is láttalak az iwiw-en, most már megismerlek, ha látlak... :)

Mi hajnal 4 körül indulunk holnap, Ausztrián át sztem 14 órába belefér, Nyuszuli, kb. egyidőben érkezünk sztem. Hacsi, majd benézünk abba a zárt medencébe, ha kint lefagy a... :)))

Viszünk gitárt!!!! (és lehet, hogy karaoke-t is)

Ma du-án még benézek 1 órára a mhelyre, addig küldhetitek a kontaktokat, vagy a mobilomra, ugye.

Jó készülődést, sziasztok!

Ja, érdemes takaró-huzatot hozni, ha befér, mert az ott kapott műszálas pokrócot (szikrázik kegyetlenül!) két lepedő közé kell elhelyezni, ami 2 nap után már eléggé kaotikusan szokott kinézni. :D

T.
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.08. 14:35
Szia Guliver!

Beszéltem a cimborával, jól emlékeztem, 1600-on van egy faház, az információval szemben és ott lehet átvenni a bérleteket, nyitvatartási időt ő sem tud, de gondolom a 8-17 valószínűsíthető.
A kulcsokat a Dame Blanche (1800 m-en található) recepcióján vehetitek át du-án 5-8-ig.

A sörözés jó ötlet, de én itt Győrben egyelőre táppénzen nyomom... Az indulásra viszont kigyógyulok, az tuti. :)

T.

ui.: lányok, a konyhában nincs sütő, csak mikro, ha esetleg bármilyen, ilyen irányú terveitek lettek volna... (hazai, bábolnai csirkeszárny-sütögetés kilőve:)) (egyszer már érkeztünk pácolt-husi hegyekkel...)
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.08. 10:38
Meska/ex Hacsi, igen elírtam, az hőtermelő akar lenni :))), hó lesz elég...

A sörhabot nem szeretem, csak ami alatta van...:)
Bulihely tekintetében Puy elég gyenge, pár kanyarral a szállás alatt van egy kocsma, ahol néha elkaptunk még élő latin zenét is, de még az is lehet, hogy ilyen korán nem is lesz nyitva. Briancon sem sokkal jobb, de majd csinálunk mi bulit!!! :D Az egyik barátom jól penget, ha befér a gitár, visszük! Zenedoboz?

Ipip köszi a kontaktot, a többiektől még várom. :)

T.
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.07. 15:39
Én már lebuktam... :))))
Majd vigyázok, h ne legyen a kezemben az üdítős pohár.:D
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.07. 14:20
Szia Gulliver!

A szállás kulcsa a Dame Blanche recepción vehető át este 5-8 óráig, a síbérletet én eddig mindig a csoportvezetőtől kaptam meg, mivel most megyek először nem szervezett úton, de úgy tudom, h a pályák alatt egy faházban vehetők át, ez gondolom 5-6 óráig nyitva van, vagy reggel itt lehet kezdeni.
Holnap meg tudom kérdezni a cimborámat, ha gondolod, lehet, hogy ő jobban emlékszik és megírom.

T.
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.07. 13:16
Elnézést palbut kihagytam... :)
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.07. 12:48
Szió!

Akkor eddig Hacsi, Nyuszuli, Kari38, ipip és én megyünk 10-én? (már akit láttam eddig írogatni) Valaki még?

Ja, Nyuszuli, a vizsgáiddal kapcsolatban, ha minden kötél szakad jó ismerősöm a rektor... :)))
Bulizás közben nehéz tanulni...

Ma megyek veszek maszkot és hótermelő lapocskát a bakiba, jó hideget mond.
Most viszont szakad a hó Puyben!!! :)
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.07. 11:25
Igen Hacsi, Ausztrián át megyünk, ez egyszerűbb, de majd holnap a srácokkal megbeszéljük bevásárlás közben. A mosogatógép tablettát megveszem én, majd adok Nektek, én fel tudom használni a maradékot itthon (nálunk a kerekes kútba is kell tabi...:)))

Jelenlegi időjárási, ill. útviszonok alapján az út 13 óra 54 perc 34 mp lesz, de egy-két percet tévedhetek, amit közbeiktatott sörözéssel meg lehet majd oldani. :))

Én egyszer mentem busszal (23 óra), egyszer kocsival (14 óra). Nyilván Szlovénia felé gyorsabb lesz az út. A lényeg, hogy 5 és 8 között érjünk oda, igaz jobb az 5 óra a biztos szállás miatt... Szóval igyekezzetek, mert lenyúljuk a jobb appartmanokat! :)
A pályák nagggyon jók, ha nem jegesek persze, (bár az léc élén kell síjjelni, ugyebár...)

A szállás is korrekt, csak - a franciáknál megszokottak szerint - elég szűkös. Mi is egy 6-os appartmant bérlünk négyen, így elviselhető.
Activity is jó ötlet!!! Így mi már nem is viszünk csak két pakli kártyát.

Már csak 2 nap, ujjjjjééééé! :)


Tájbi!
Ti Ausztrián keresztül mentek le Olaszba? Gondolom, Győrből úgy célszerűbb. Ha nem, akkor ütközhetnénk valahol a 6árnál, hogy együtt haladjunk.
Na, te veterán Puy-is! Mennyi idő lesz szerinted az út (jelenlegi időj. viszonyok alapján)?
Sokat kell majd várni az apartmanra (átadás, átvétel)?
És jóóóóóóó lesz????:)
ja, pókerkészlet mellé visszük az activity-t is.
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.01.06. 08:08
Sziasztok!

Látom alakul a 10-ei csapat. :) Mi Győrből indulunk hajnalban 3 cimborámmal, ez lesz a 3. puy-i utunk, király a hely!

Sztem piát nagyon nem érdemes venni, csak ha otthon van elfekvőben, szilveszter utáni maradékként..., mert útközben hasonló árfekvésben be lehet szerezni. Esetleg a Jaeger necces, azt nem kaptunk.
Ismerkedős party, póker party, medence party (nem olyan nagy, de a magyaroknak elég :))) jó ötlet! :)))

Tipp: mosogatógépbe tablettát hozzatok!
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2008.12.09. 12:31
Nyuszuli, Hacsi!

Mi is 10-11-én érkezünk, úgyhogy lesz társaság, mármint magyar is. :)), szintén Dame Blanche
A póker jó ötlet, de van egy jófajta kocsma is az 1600-as szinten, kérdés ilyen korán nyitva lesz-e. Esetleg bulizni be lehet menni Brianconban.

Sziasztok!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.