Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

zozóka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
Topik: Cerkno
2009.02.04. 10:42
Anetta!

Fájdítod itt a szíveket!:-)
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.24. 10:23
Hütte ügyben:

Elkerülni egyiket sem kell!
Vannak a jók meg a jobbak.Sítudástól is függ a hütték látogatási lehetősége,mert sok olyan helyen van,amit kezdő csak 3-4 nap után tud meglátogatni.Illetve a mi időszakunkba a köd is nagy mértékben befolyásolta a kiválasztott hüttét.Azért csak jobb szikrázó napsütésben ücsörögni,mint tejködben és ez 500 m-en belül változik.Egyébként ha a Kanzelbahnnal mentek fel a kicsúszóval rögtön szemben van egy hütte,lépcsön lehet felmenni az emeleti nyitott részre és nagyon jól belehet látni a pálya legforgalmassabb pontajai,tehát ez azért jó,mert központi helyen van.A tetőn lévő Gipfelhausban isteni sütik vannak.Nálam a Huaba Hütte vitte a prímet a Klösterle(kellemes 4 km-es piros pálya)fenti harmadának végén.Gyönyörű napfényes környezet és ami fontos saját gazdaságukban előállított alapanyagokból dolgoznak!Kaja kiváló!
Szintén ezen a pályán,de már az alsó részén van egy Boxingstop? nevű hütte,ahol 4-től Apres Ski party a legújabb zenékkel és 4-5-ig Happy Hour(azt hiszem egyet fizet kettőt kap).
Árakban nagy különbség nincs.Pohár sör 2,3-2,7ig
bécsiszelet,hasábburgonya,saláta 7-8 euro-ig.
FONTOS DOLOG!
Már akartam írni csak elmaradt mindig.A jegypénztárnál ingyenes pálya és hütte-térkép van kihelyezve.Ránézésre egyformák,de mindegyik más nyelven és vegyesen pakolva.
Első nap mikor zsebbenyúltan és ránéztem,mert kerestem valamit,hát nagyon örültem a lengyel nyelvű eligazításnak.Jobb felső sarok magyar zászló az a tuti!
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.21. 12:43
Az igazság az,hogy a Kanzelhofot csak sejtem melyik lehet,az kb 80-100m.Csapolt sör egyébként 3 euro körül/korsó.
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.21. 10:59
Szia wenneszp!

Vacsi után az étterem rész használható ilyen célokra.Mivel nem csak a saját vendégek étkeztetése folyik az Aichelberghoffban,hanem más szállások lakói is itt kapják a kaját,ezért kb este 6-9-ig foglalt a terem.Utána ok.
Amiért kicsit letoltam őket,hogy nem volt csapolt sör.0,5-ös dobozos Puntigamert kínáltak 1,8 euroért.Mi vacsi után 1-2 korira átmentünk Bernadett kocsmájába(igazi kocsma),amit egy lépcsősor választ el a panziótól.A krimó egyébként a vasútállomás restije tulajdonképpen:-)
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.21. 09:27
Szia 2009

Kaja témában:
Mivel jó kapcsolatot alakítottunk ki a személyzettel,elmondták,hogy turnusváltással ismétlődik a menű.Gondolhatod ők ,hogy unhatják?:-))
Minden nap leves:csontleves,paradicsomleves,zöldségleves,babgulyás stb. csészében.
Másodikként volt milánói,pörkölt nokedlivel,sült-tarja burgonypüré,gombás szelet rizzsel,gőzgombóc stb.
Minőség beli probléma nem volt.Repetával se volt gondjuk.
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.20. 12:22
wenneszp!

Mire gondolsz?
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.20. 12:02
Sziasztok!

Tegnap este értünk haza Gerliről,szállásunk az Acheilberghoff volt.Írok pár infót:

14-én indultunk.A médiák felszólítása ellenére
1 órás csúszással elindultunk.Az 550 km-t 11 óra alatt tettük meg,egy kb 1/2 órás ebéddel ill.2x5 perces pihivel.Nálunk az ónos eső,odaát a hóesés
jelentősen lassította a tempót.
A panzió,igazából jugendhotel teljesen barátságos.
Nem dúskál a szolgáltatásokban,de meleg,tiszta és
nagyon közel van a felvonó(Kanzelbahn tényleg 150m!)
Kérdés volt itt a fel-le menet.Megkérdeztem a kezelőt.A bérlet igazából valóban napi 1 menetre jogosít fel.Ám az úriember elmondása szerint,ha egyéb dolog miatt meg kell szakítanod a síelést,de tudod,hogy még visszamennél,akkor ezt lejövetelnél közölni kell és megoldható a még egy út.A bérleten bügykölnek valamit azt mondta.
Pályákról már sokat írtak,ezért nem írom le még egyszer csak pár szó.Szerintem mindenki megtalálja a tudásszintjének megfelelő pályákat.
Egy kicsit több napsütés elkelt volna.Az időjárás csalóka,mert a panzió ködben volt,fent viszott szikrázott a napsütés,de volt fordítva is.
Egyébként a szobánk ablakából etettük az Ossiacher-Seeben úszó hattyúkat,úgyhogy az adottságok kitűnőek.
Mi szobánk egy 3 ágyas, emeletes ágy nélküli volt tv-vel,nagy erkéllyel,tóra néző panorámával.
Külön léctároló ill.fűtött bakancstároló helyiség is volt.Kaja reggelire:friss zsemle,felvágott,dzsem,vaj,méz,tea tehát a szokásos.Vacsi leves+főétel.Egy pályán töltött ebédet elbírt azért.
Fontos infó:Nagy előszeretettel hírdetik,hogy a Villach-i termálfürdőbe a síbérlet 50% kedvezményt biztosít.Nos csak az érvényesség ideje alatt.Ez még semmi!Elmentünk és technikai okok miatt az egész fürdő zárva bizonytalan időre,ez persze sehol se volt hírdetve.
Tehát minden képpen telefonon érdeklődjetek,ha mennétek!

Röviden ennyi,ha tudok segíteni kérdezzetek!
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.10. 09:37
DonTomasso!
Bystra után Myto pod Dumberiomban van egy nagyon hangulatos panzió jó áron.Apartmanos és panziós szobákkal is.A Myto-I PÁLYÁKTÓL 2-300 m-re.
2 éves kisgyerekkel jártunk ott és frankó volt.
Nézz körül a rojas.sk oldalon.Ha nem felel meg a limba.sk-n is fogsz találni.Tale,Myto,Certovica,Chopok-dél kb 10 km-es körzetben.
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.09. 08:59
Panyes és Mindenki!

Természetesen amint megjöttünkmegosztom a tapasztalatokat mindenkivel.Nekem is sok hasznos infót hozott a fórum.Ja és ügyesek az admin-ok is!:-)
Egyébként kifelé megállunk Klagenfurtban jegyet venni a meccsre és az a biztos.
Ha valaki lát a Gerli síterepen egy kb 2m-es fickót esni-kelni sárga Colombia kabátban,nos az én leszek.Jan 14-19
Belső zsebem rejteni fog egy lapos üveget háztáji árúval!:-)Keressetek bátran!
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.08. 10:00
Sziasztok!
Mint már korábban írtam jan14-19-ig megyünk az Aichelberghoffba.
Jan 16 pénteken este szeretnénk bemenni Klagenfurtba a KAC EBEL liga jégkorongmeccsét megnézni.Volt már valaki hokimeccsen ott?Illetve tippek,tapasztalatok a jegy beszerzésével kapcsolatban.Nagy segítség lenne!
Köszi előre is!
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.06. 13:03
Agent !
Még egy dolog:
A forgáspont-ami körül billen a szára-szóval ott van egy inbuszos csavar.Ha azon szorítok?Mintha túl könnyen dőlne.Ezeken meg nincs az a kapcsoló.
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.06. 13:00
Igen pont ilyen a baki.
Na a betét jó ötlet,kipróbálom,csak nehogy így meg szorítson:-)
Köszi
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.06. 11:29
Agent!
Asszem így lesz valahogy.
Mikor vettem,hozzáértő társaim azt javasolták sétáljak benne a boltban egy órát és ha frankó csak akkor vegyem meg.A típusát alább leírtam,de hogy miből derül ki puha-e??
Ha az idén is görcsöl bérlek egy napra bakancsot egy másik bakit és majd kiderül a különbség.
Egyébként olyan érzés,mintha a lábfelyem külső része a kisulytól hátrafelé alá akarna tekeredni a talpam alá.
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.06. 09:59
apalermoi!

Elgondolkodtattál.Kölcsönzös által kiadott Salamon bakancsban síeltem először és ok volt minden.Majd vettem tavaly előtt a Hervisben egy
Nordica BRX-et(állítom seni se hallott róla:-))
Méretre oké,de folyton begörcsöl benne a lábam.
Lehet,hogy nagyon lágy és tekeredik?
Már most parázok,hogy ne legyen vele problémám.
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.06. 09:53
Köszi mindenkinek!
Egyébként tavaly egy 163cm-es Elan ....léccel síeltem,és komolyan mondom jól éreztem rajta magam.Volt egy 170-es Atomic Beta Carv 8.18-om,de
az valamiért nem tetszett.Az okát a mai napig nem tudom megmondani.
Egy léc keménységét hogyan jelölik egyébként?
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.01.05. 16:16
Sziasztok!
Hasonló segítség kéne léc ügcben:
188 magas és 108 kg vagyok.3x1 hetet síeltem.
Mekkora lécet vegyek?
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2008.12.12. 10:09
Panyas köszi az infót megnyutattál.Csak tudod túl jó árnak tűnik:-)Azt hiszem mi is a 8-as szobában leszünk.
Soma várjuk a beszámolót!
Hütte árak,hol finom a sör stb:-))
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2008.12.11. 13:05
Sziasztok!
jan.14-19 között megyünk Gerlire.Sok hasznos infót olvastam már itt ill. többen írtátok,hogy az
Achelberghof-ban szálltatok meg.Mi is ott vettünk ki egy 3 ágyas szobát fp-val.
Vélemények a szállásról?Kaja?Fűtés?Esetleg képek valakinek?
És még egy dolog:3an mennénk Bajáról az említett
időpontban.Egy főt az üzemanyag arányos részéért szívesen viszünk-hozunk.Utközben bár hol fel tudjuk venni!
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
Topik: Cerkno
2008.01.24. 13:52
Anettának:

Most jót nevettem!:-)))))
A 20-25 évvel ezelőttön.Meg nekünk itt az "alföldi nagy nagy rónaságban"!
Max sífutás!:-))
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
Topik: Cerkno
2008.01.24. 09:16
Szia Anetta!
Háááát!
Én nem tudom hol volt Neked az a bizonyos első,de ez tutti naon okés!
Talán...talán annyi a hiba,hogy -feltételezvén,hogy a Hotel Cerknoban laktok-kell egy 15-20 percet utazni a pályáig.Természetesen ingyenes síbuszt a szálloda biztosít.
Este érdemes egyébként körülnézni a településen is.Nagyon hangulatos helyek vannak...:-)
Ha kérdésed van bátran tedd fel!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.