Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Head Supershape Magnum

ÜZENETEK (42)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2012.04.10. 00:19
Bolti vagy gyári?
Előzmény: (Soma 138427)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2012.04.09. 22:47
Nem tudom miért, de nekem nagyon nem jött be a Head. A Pinzoloi edzőtáborba Atesz kihozott 3 különböző fajtát és méretet, jóformán nem tudtam az élére dönteni és teljesen egyetértve Vancival, nem volt éltartása, csúszott le az ívről, kenődött a sí.
Most vettem egy Fischer RC4 Word Cup-ot, 6.-án megyünk Hintretuxra, már alig várom, hogy kipróbáljam.
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2012.04.09. 11:17
Nem azon múlt, mármint a tesztléc használtságán, alapból egy puhább modell.
Előzmény: (Brillante 138421)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2012.04.09. 09:20
Mentem a léccel 1 hetet, tesztléc volt, lehet amiatt is, mert már sokan használhatták, de nekem nagyon puha volt (74kg vagyok). Nem jött be. Ha vennék mindenképp vmi nagyobb testvérét. Azért is volt fura, mert a súlya megvolt hozzá, hogy kemény legyen.
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2012.04.08. 16:26
Na meg Faházi Janika zsíroskenyérrel is pingpongozott! Mit is tudnak ezek a lécek a használójuk nélkül?
WFeri
Előzmény: (gaboca 138413)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2012.04.08. 11:29
Azért el ne higgy minden marketing baromságot amit a kreatív szobában kiötölnek... Nagy kamu az egész.
Előzmény: (horgasz66 138412)
horgasz66
9 élménybeszámolót írt
9
12 éve tag
2012.04.08. 10:26
http://www.mozgasvilag.hu/hir/head-kers-technologia---a-sebesseg-buvoleteben
Ez lehet a magyarázat ! Én is néztem ezt a lécet, és tetszett, csak nem tudtam mire vélni a gyorsaságát az ívek végén.
Előzmény: (AAron 134502)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2012.02.15. 22:40
ez kezd egyre viccesebb lenni :D

elmondom, hogy újonnan vettem a lecet, és ahogy a mostaniakat is, azt is én éleztem saját kezűleg, az élével sosem volt baj. a visszarúgást nyilván jobban fogod érezni a kanyar végén mert a rádiusza sokkal kisebb mint az elannak. egyébként ebben a szegmensben pont, hogy gyengén teljesített a head, eléggé lomha léc. egyébként nem csak én mondom ezt, hanem egy nagyon jól síelő ismerősöm is.

nem azt mondom hogy rossz léc, mert jó kiegyensúlyozott, csak durvulásra nem annyira alkalmas kemény havon.
Előzmény: (Ludó 134498)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.02.15. 13:36
Ludó !

Te nem értesz minket, fekete ikonnal írsz nyilvánvaló dolgokat illetve nyilvánvaló butaságokat.

pl.: "teljes terhelésnél megfeszült, mint egy íj és az ív kivezetésénél, amikor csökkent a lécre a terhelés, szinte kilőtte magát"

Igen ?
Ezzel változatlanul nem értem, hogy mit akarsz kihozni.
Arról nem is beszélve, hogy GS és SL lécet összehasonlítani ??? ( Gaboca: "Azért ez nem olyan meglepő, lévén az egyik GS a másik meg mondjuk SL kategória... :-)")
Előzmény: (Ludó 134498)
Ludó
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2012.02.15. 13:26
Válaszolva AAronnak, a léc úgy viselkedett karcolt lendületben, hogy teljes terhelésnél megfeszült, mint egy íj és az ív kivezetésénél, amikor csökkent a lécre a terhelés, szinte kilőtte magát. Vanczi felvetésén gondolkodva, nem tudom, hogy mi okoz ekkora különbséget, de annyit tudok és bizonyára te is, hogy ha nincs megélezve rendesen a léc akkor hiába jó. Vagy még a nem megfelelő méret is befolyásolhatja az ívtartást. Én a lécemmel, a gyári élezéssel olyan ívet húztam a jégen, hogy akár egy szeletet is kivághattam volna belőle. Persze ez csak az első napon ment, amikor megvettem. Utána már csuszikált oldalra.
Előzmény: (AAron 134228)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2012.02.13. 19:15
Elég érdekes dolgokat írtok :D

én 2 szezon síeltem a supershape speeddel ami 1-gyel jobb mint a magnum, de miután ráálltam egy normális síre, azt gondoltam hogy az kezdőknek való... relatíve semmi éltartása nincs, olyan szépen csúszik le az ívről kicsit nagyobb tempónál, hogy adott sebességnél a 3 méterrel nagyobb rádiuszú léccel rövidebb ívet tudtam húzni... a head olyan volt mint a takony. én tuti az elan gsx-et választanám látatlanban is.
Előzmény: (Ludó 134220)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2012.02.13. 17:57
,,Onnantól az Elánnal egyszerűen már nem tudtam úgy síelni, mint előtte, olyan nagy volt a különbség a két léc között."

Azért ez nem olyan meglepő, lévén az egyik GS a másik meg mondjuk SL kategória... :-)
Előzmény: (Ludó 134220)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.02.13. 16:30
"pluszba jöt hozzá az hogy ha íven vezettem a lécet, akkor érzésre nem lassult a sí, hanem gyorsult."
Ezt fejtsd ki bővebben kérlek, biztos azt olvasom, amit írsz ?



"Ezt három-négy íven tudtam tartani, utána kénytelen voltam fékezni, mert már nem bírtam tartani a ritmust."
:D
Ludó
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2012.02.13. 14:49
Nagyjából ugyan az a véleményem a lécről, mint az előttem szólónak. Egy Elan gsx race lécem volt előtte és egyik alkalommal kölcsön kaptam egy barátomtól a Head Supershape Magnumot. Onnantól az Elánnal egyszerűen már nem tudtam úgy síelni, mint előtte, olyan nagy volt a különbség a két léc között. Annyira pontosan lehetett vezetni íven a lécet és annyira úgy siklott, ahogy én akartam, hogy beleszerettem. Azt a lécet megvettem használtan a barátomtól, amely kitartott 3 évet, mostanáig. Nem szerettem volna más lécet vásárolni, ezért néztem szintén Headet ugyanezekkel a paraméterekkel. De sajnos változtattak az idei modelljük paraméterein és ezt már féltem megvenni. Amikor sielni voltunk Ausztriában, véletlenül betévedtem a síboltba és ott megláttam a tavalyi modellt(Head IMagnum) leértékelve. Ugyanazokkal a paraméterekkel volt, mint az enyém, csak még benne volt a Kers. Ennek nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget addig, míg ki nem próbáltam. Az élmény ugyan olyan jó volt, mint az előző lécemmel, pluszba jöt hozzá az, hogy ha íven vezettem a lécet, akkor érzésre nem lassult a sí, hanem gyorsult. Ezt három-négy íven tudtam tartani, utána kénytelen voltam fékezni, mert már nem bírtam tartani a ritmust.
loanshark
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.12.15. 23:00
Üdv mindenkinek!

A múlt héten volt alkalmam tesztelni az első hozzászólásban említett és azóta megvásárolt Supershape Magnum-ot.

Röviden összefoglalva egyszerűen lenyűgözött a léc. Szerencsére rövidke négy nap alatt Obertauernban volt alkalmam kemény, jeges pályán, friss hóban, mély szűzhóban, ködben, hóesésben, napsütésben, szóval szinte minden körülmények között vágtatni.

A tapasztalat az, hogy baromi jól tartja az íveket, rettenetesen stabil, könnyű bedönteni és kanayarodásra bírni. Ha akarom hosszú íveket húzok vele, ha akarom rövid és éles kanyarokat veszek. Nagyon barátságos, mondjuk érezhetően több erő kell hozzá, mint az eddigi Elan Pro-X-emhez.

Közben kölcsönkértem egy barátom Elan Speedwave 12-esét, hogy egy az egyben összehasonlíthassam őket és mit mondjak, közelébe sem ért az én lécemnek. Azt a korrektség kedvéért hozzá kell tennem, hogy az Elan 2 éves, azóta most használta harmadszorra a srác, de még nem volt élezve, szóval egy friss élezéssel valószínűleg más lett volna az összkép.

Nagyjából ennyi, ha valamire nem tértem ki, de érdekel, akkor úgyis kérdeztek.

Üdv
rudysteffl
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2009.11.18. 19:34
--Bocsánat,de a hozzászólásom nem bélázásnak szántam.Már láttam s hallottam néhány esetet,amikor az általam leírt okok miatt lemondtak az ilyen tipusú lécekről.Kellemes síelést és kikapcsolódást!
Shifoan isch geil!
Előzmény: (loanshark 73758)
loanshark
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.11.17. 08:44
Azért ennyire gügye nem vagyok, általában előbb kérek tanácsot és utána döntök... :)

December közpén jövök haza a következő síelésből, addigra várható a beszámoló.
loanshark
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.11.16. 20:19
Köszi a hozzászólásokat, ma meg is vettem a lécet. Ettől függetlenül továbbra is szívesen fogadnék bármiféle tanácsot/véleményt a léccel kapcsolatban, úgyhogy ne fogjátok vissza magatokat!

Kösz mégegyszer.
Előzmény: (rudysteffl 73719)
rudysteffl
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2009.11.16. 16:58
Hello!
Nagyon jó áron jutottál hozzá,ennyiért kár,hogy nem én vettem.Hogy jó választás volt-e,az a sípályán kiderül.Én ugyanilyen léceket használok-számomra jelenleg tökéletes-és ez a modell már megkíván némi erőnlétet,technikai tudást.Nagyon jó lécek,használd egészséggel,balesetmentesen!--
Shifoan isch geil!
Előzmény: (loanshark 73577)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.14. 20:57
Ezért az árért okés (125 környékén volt anno), a te paramétereiddel nem lesz gond vele.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (loanshark 73577)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.