Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc választás

ÜZENETEK (843)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2010.12.14. 18:08
Stöckli World Cup 4D VS Head World Cup iSL RD Race Plate 2008


Múlt hétvégén volt alkalmam összehasonlítani egy bolti és egy gyári versenysít. Pénteken az egy eurós napon kivittem Donovalyba mind két sít, és mivel csak Záhrádistye oldal ment itt történt meg az összevetés. A terep nem volt ideális mindkét léc komolyabb pályán él igazán, de hát ez adatott meg. Felváltva síeltem a két léccel a nap végén mikor már kevesen voltak és a barátnőm is elfáradt és ott tudott maradni a felvonónál a akkor meleg váltással mentem, egy kör egyikkel, egy kör a másikkal.
Amiben más volt a gyári verseny: nehezebben kel életre, nagyobb sebesség kell neki, hogy kezelhetőbb legyen, nincs kétlábas síelés, szigorúan a völgylécet kell terhelni 90-10% mert különben nem hajlik meg, nem tolerálja a kemény buckákat durván átadja a sípcsontnak az ütéseket, a kemény hóágyúzott részeken érezte igazán jól magát az az ő világa.
A barátnőm meglátása szerint mint külső szemlélő:sokkal könnyedebben, elegánsabban síelek a Stöcklivel. a Headel darabosabban erőlködősebben megyek, és én is ugyan ezt éreztem belülről.
Ami meglepett nem csúszott olyan jól a Head mint a Stöckli??? Ezt nagyon nem értettem... Ridegebb volt a Head ridegebb mint a Fischer gyári amivel anno mentem. A Fischer és a Stöckli közelebbi rokonságot mutatott egymással mint A Fischer és a Head a két gyári versenyléc.
Ezt a viszonylagos lassúságát nem értettem a Headnak és ezért kimentünk vasárnap is csúszni úgy, hogy mindkét lécet levaxoltam ugyan olyanra, ez sem segített érezhetően lassabb volt még így is...??? Mentem négy karikát a Stöcklivel bemelegítés ként, aztán egész nap nyomtam a Headet egy negyedórás gyors kaját leszámítva megállás nélkül, kíváncsi voltam mennyire fog kicsontozni, mert kifog abban biztos voltam! :-)Jobban ment vele mint pénteken, jobban ki volt fagyva a pálya is és én is kezdtem rá állni a Head által megkövetelt erőbefektetésre és kezdett tetszeni egyre jobban! Kettő körül úgy éreztem kicsit meg vagyok fáradva ideje vissza állni a Stöcklire és két kör után mégis a Headal mentem mert hiányzott a stabilitása, nagyon el lehetett dönteni, nagyon ott volt, cserébe menet közben nyög-anyázik-fújtat-hasprésezik az ember és a kör végén liheg. Nagyon megkéri az árát 15%-kal stabilabb a Stöcklinél és 40%több energiát kell beletolni,
ha úgy vesszük nem túl jó üzlet, de mégis kellene egy ilyen gyári léc... :-)
20101207.jpg
Koncz Bálint
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2010.12.08. 21:32
Üdv!

Köszönöm a választ! Azért ha van még vki, akkor írhatna vmit a kommenthez :)

köszönöm
Előzmény: (Bukfenc 96977)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2010.12.07. 23:09
Pláne, hogy a kerítésléces, Caber-bakancsost te is ismered alighanem :)))
Előzmény: (AAron 96887)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.12.07. 22:05
Szia Deckard!

Sokféle a vélemény. Ritkább az érvelés. Pedig érvekre jobban lehet reagálni, mint véleményekre. Ezért szólok itt.

A kerítésléces hasonlatot egyszer már említetted. Hasonló ez ahhoz, mint hajdanán egy Faházi János nevű válogatott asztaliteniszező egy nokedliszaggatóval mindenkit ripityára vert a parki ping - pong asztalon.

Mégsem pingpongozunk nokedliszaggatóval, és nem carvingolunk kerítésléccel.

A felúszással kapcsolatban nem lehet vitatkozni, Georg Schantl ugyanezt mondja mint te:
http://www.kanyarsiklub.hu/Freeride2.html

Soha nem mondtam mást: ALLROUND = KOMPROMISSZUM! Akár RS oldalról, akár spec mélyhósí oldalról. De ami a hátránya az az előnye.

Néhány napja becsúszott mellém a pályára egy srác egy "igazi mélyhósível". Egymás mellett haladtunk 50 - 70 métert. A léceket csak lapon tudta forgatni, a sí eleje és hátulja abszolute semmit nem fogott, szinte lebegett a hófelszín felett. Amint tudott, visszament az erdőbe. Ezt a lécet nem a pályára csinálták. De hát ezt tudjuk, csak azért mondom, hogy egy allround sí azért jobban működik mélyhóban, mint Ő a gyalult pályán.

A mi tanítási koncepciónk: terv szerint, SOKOLDALÚAN, a lehető leghatékonyabban. Tapasztalataim szerint ehhez legalmasabbak a direkt e célra készített "többfunkciós" lécek.
Előzmény: (deckard 96865)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.12.07. 21:48
Üdv Bálint!
Szvsz kevés lesz! Ha néha csapatni is szeretsz, nem félsz a sebességtől sem! Inkább egy korábbi modell, de jobb felépítéssel!
Koncz Bálint
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2010.12.07. 21:33
árat vettem figyelembe, kb 50 ezer ftnyi euróért tudnám megvenni, valamint a márkát (fischert használtam legtöbbször).

Illetve azt gondoltam, hogy az adatok alapján megfelelne a tudásomnak. kb ennyi
Koncz Bálint
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2010.12.07. 20:46
Igazad lehet, megpróbálok több infót adni. Szeretek kanyarogni, nagy sebességtől sem félek, kék pályás sztori rám is illik, de a piros pályákat szeretem jobban. Nem célom, hogy Tomba tudású legyek :) és ne kelljen szenvedni az irányítással. nagyjából ennyi
Előzmény: (maximus* 96896)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.12.07. 20:37
Kinek mi a nyugis? Nekem halál nyugis enyhén rogyasztott lábakkal végigsuhanni kanyar nélkül egy kék pályán. Míg nekem ez nyugis, másnak lehet hogy majd kiugrik a szíve az izgalomtól.
Igen nehéz fórumon keresztül tanácsot adni, ezért a szakértők dolgát könnyíted meg, ha pontosabb leírást adsz a sítudásodról, céljaidról, elvárásaidról. Ha te minél többet írsz, annál jobban tudnak téged segíteni tanácsokkal.

(Aztán az is lehet, hogy én nem tudom definiálni a középhaladó kifejezést, mivel hogy önmagunk véleménye a saját tudásunkról ritkán esik egybe a külső szemlélők véleményével.)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.07. 20:25
Egyetértek!
De a B5 témát lezártuk.
De egyetértek.
Sőt, nagyon is.
Mélyhóban meg pláne.
Előzmény: (deckard 96865)
Koncz Bálint
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2010.12.07. 19:43
Sziasztok! Remélem,h nem 2-szer küldöm el, valami hibát írt ki! Szóval síléc vásárlása előtt állok. Ezt néztem ki:
http://www.fischerskis.com/en/products_ski.php5?parent=60093&show=detail&id_product=19353

178 cm/78 kiló vagyok, férfi. Középhaladónak mondanám magam.
Inkább nyugis vagyok a pályán, mint csapatós, de néha az is jól esik.

Mi a véleményetek erről a lécről?

Köszönöm szépen előre is
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2010.12.07. 18:38
Replaci, hát nem tudom... akit én síoktató istenként tiszteltem az 2 db kerítésléccel is gyönyörűen síelt és piszok jól oktatott, 2 csatos hátul-belépős Caber cipőben...
Amúgy meg a B5 meg a mélyhó az kicsit vicces, szerintem akkor van értelme mélyhóra "jó" síről beszélni, ha az jelentősen megkönnyíti a mélyhósízést, mert rendesen felúszik épelméjű sebességek mellett. Mármost ehhez felület kell, ahhoz meg szélesség és hossz, meg puhaság (ha a másik kettő nincs, és legalább a csőrnél). Úgyhogy egy 162-165 cm-s betonkemény és nehéz sí esetén nem tudom miről beszélünk, ennyi erővel tényleg lehet szlalomsível is mélyhósízni, annál a B5 lehet, hogy árnyalatnyival jobb, de köszönőviszonyban sincs egy 100-115 széles és legalább 170-180 hosszú sível (ilyenekből egyébként van relatív keményebb 14-18m-es rádiusszal, na AZ tényleg allmountain sí). Az viszont készséggel elhiszem, hogy túrt hóban egy ilyen nehéz és merev tank jól működik.

üdv,

deckard
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2010.12.07. 18:35
Én inkább megnézném őket síelés közben és ezzel (is) súlyoznám a véleményeket :)))
Előzmény: (vanczi 96859)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.12.07. 18:19
Nekem erről az egész helyzetről a Doktor haus című sorozat jut eszembe, ahol mindíg vitatkoznak az adott problémáról, sose cseng össze a véleméyük hiába szakértőek mindannyian. ez a Replaci / Jóska / AAron trió is alkothatna egy műsort amiben síelős témákat boncolgatnátok :D én tuti nézném ! és még tanulhatnánk is belőle nem úgy mint a havazinból :D
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.07. 17:38
Laci, meg vagyok hatódva!
Minden egyes szavaddal egyetértek!
Végre :-)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.12.07. 17:16
maci-laci, ez marhajó!

Ingatlanos berkekben van egy kolléga félém, akinek mindenről a szex jut az eszébe.

Mondjuk 20 évvel ezelőtt én is így voltam ezzel. De változnak az idők és most már egyfajta csőlátásban szenvedve mindenről jelenlegi legszeretetteb tevékenységem (síoktatás) jut az eszembe. Mondom a magamét, így lehet, hogy elmegyek más vélemények mellett. De kérdezném tisztelettel, csak én teszek így?

Amúgy teljesen aktualitását vesztette minden felmagasztalási félnivaló, ominózus lác gyártása befejezve.

A vitákról pedig azt gondolom, hogy a különböző nézőpontok ütköztetése hasznosabb és tanulságosabb lehet, mint a vélemény lenyelése. A valós/vélt igazunkhoz való ragaszkodás elvezethet egy tisztább helyzethez.
Előzmény: (maci-laci 96817)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.07. 16:24
Mindenki azzal síeljen, amivel szeret. Ebben egyetértünk.
Viszont a fórum veszélyes "fegyver", többen olvassák, mint amennyien írnak bele, félek, hogy megtévesztő lehet egy adott síléctípus túlmagasztalása.

A téma részemről is lezárva (ha ez számít is valamit :-)
Előzmény: (huligan 96825)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.07. 15:41
Azt javaslom mindenki síeljen olyan léccel, amilyennel szeret!

Ezzel téma részemről lezárva!
Előzmény: (jóska63 96824)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2010.12.07. 15:31
kivételesen :-) Kanyar Lacival értek egyet!!!

A sok különböző típusú sí csak akkor jó, ha sokat síelsz és jól síelsz, illetve tudod, hogy mi vár rád a hegyen.

Egy allround sível szinte mindent meglehet csinálni, főleg az "átlagos felhasználó" szintjén, de egy speckó sível könnyen bajba tudunk kerülni nem megfelelő tudás esetén, ha kondiciók változnak.

Pl.: egy 122 mm talpalatti sível nem egyszerű váltani kemény pályán, ha ehhez jön még egy 30-40 rádiusz (de nem szeretem a Rádiuszt) akkor nem egyszerű vele pályán sielni és néha ugye le kell esetleg menni a parkolóba...

De mondjuk egy szlalom versenysível lehet jól szűzhavazni :-)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.07. 14:59
írni sem tudok...:)
Előzmény: (klaci 96819)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.07. 14:41
Ha extrém carving = szlalom, akkor valóban azt írtad, különben nem...
Amúgy extra carvingolni nem tudok...

:-)
Előzmény: (huligan 96806)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.