Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mölltal gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Alpenblick Panzió - panzió szobákkal és apartmanokkal a mölltali gleccservasúttól 7 km-re
ÜZENETEK (482)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kucseramisi
18 élménybeszámolót írt
18
10 éve tag
2022.03.19. 21:10
Szia.
Érdeklődnék,hogy gopass kártyára mennyit kell ráfizetni a möltáll gleccseren
? Előre is köszi!
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2022.03.13. 21:33
Kevés a hó valóban.A 10-est magára hagyta a TMR, én is bekaptam pár követ plusz egy nagyot. Ettől függetlenül nagyon jót lehet síelni, nulla várakozás, mínusz fokok, szikrázó napsütés.
Puskás András
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2022.03.13. 11:21
Sziasztok!
Egy napot, 2022.03.10-én síeltünk itt, nagyon jók voltak a körülmények, és a hó minősége, mennyisége egyes részeken, míg máshol katasztrófa mivel egy hatalmasat hibáztam a figyelmetlenségemből adódóan.
Csak röviden, szóval szikrázó napsütés, röpködnek a mínuszok, szél egyáltalán, a kabinból, beülősből keményre fagyott pályák látványa, s hóágyúzzák az 1-es, 2-es és 3-as pályákat. Megjegyzem ezen a részen egész nap mentek a hóágyúk, csak időnként fordítottak rajta. Mint ahogy a látvány igérte, sajnos számomra csalódást okozó, él és léc gyilkos kemény műhavon volt a csúszás, helyenként friss műhóval. Mit mondjak ez nem tartozik a kedvenceim közé. De az általam elkövetett hiba csak ez után következett, mert mit ér a síelés, ha nem nézünk meg minden pályát, így elérkezett a fekete 10-es is, ami a kabinból tükörsima, keményre fagyott résznek tűnt jég nélkül. Oh, hát meg lesz ez, megoldható gondolattal, aztán mintha helyenként szivacsba csúsztam volna, majd megint kemény, és folyamatosan éreztem, hogy megint, megint, és újra, újra meghúzza valami a lécek talpát, hiába próbáltam folyamatosan kerülgetni az alig látható kő darabkákat, mert hogy szó szerint tele volt vele a pálya. Amikor leértünk, kicsit "sírdogáltam", s elküldtem magam mindenhová, hogy ennyire figyelmetlen, gondatlan voltam, hisz bele gondolva, a látvány önmagáért beszélt, csak én a pályára fókuszáltam, miközben a pálya mellett közvetlenül a felső részen igen hosszan egy szinte derékszögű sziklafal húzódik, asmiről teljesen le volt olvadva a hó, ki volt száradva, ahonnan folyamatosan gurultak, vagy fújta rá a szél az apró kavicsokat, amik az egész pálya hosszában bele fagytak, majd kiolvadtak a hóból. Nem akarom tovább ragozni, dehát mit ér a síelés ha nem tudjuk le az összes nyitva lévő pályát, vagy akár a lezártat is, csak abban az esetben már jobban gondolkodik az ember, hogy miért is van zárva, hisz van rajta hó.
Dehát kárpótolt az Alteck oldal, mert ott a fekete 13-as és a piros 14-es is tökéletes volt, s végre műhó nélkül lehetett csúszni, gyorsan, lassan, élvezkedve a táj szépségében és a hó minőségében. Már el is felejtettem hogy milyen lett a lécem talpa, csak csúszni, csúszni, hisz ezért jöttünk a gleccserre, meg azért mert van egy "Gopass szezonbérletem", amit még 2020. májusában vettem kedvetzményesen. De mivel a 2020/21-es szezonban egyáltalán nem tudtam használni, így élve a lehetőséggel, át tetettem a 2021/22-es szezonra.
Természetesen az Alteck oldalon és a gleccser tetejénél is volt próbálkozás a pálya mellett, csak azért, hogy az is ki legyen pipálva, de őszintén szólva a pályán jobb volt síelni.
Alapvetően volt egy nagyon jó sínap, egy hatalmas tanulsággal.

https://sielok.hu/video/626241/

https://sielok.hu/fotoalbum/23251/kep/1/
Sajon a panoráma képek feltöltése nem megy.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.06.06. 15:40
Nagyon klassz!
Peter Demeter
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2021.06.05. 21:12
https://photos.app.goo.gl/uTdaR4RZCqWKJ2RH7

Május 25-28! Végre több hónap nélkülözés után újra havon. De milyen havon! Ez volt a kárpótlás az elmúlt télért.
Első nap szűzhó mindenhol és napsütés. A kezelt pályák tökéletesek.
A fotok kicsit csalókák, mert azért volt itt minden.Napsütés, felhő, köd, havazás. De annyit kaptunk mindenből, hogy nem ment a minőség rovására.

https://sielok.hu/fotoalbum/molltal-majus-vegen/galeria/ (szerk.)
Peter Demeter
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2021.05.18. 20:38
Ha az időjárás megfelelő lesz, akkor hétfőn irány Mölltal!
arsenal
264 élménybeszámolót írt
264
17 éve tag
2021.04.28. 10:42
Igen, elvileg 19-től nyithatnak a szállodák, de részleteket még nem tudunk. Sajnos hazafelé nem látom, hogy a karanténkötelezettséget eltörölnék itthon.

A honlap szerint a 1-2-3 lesz nyitva, a jelenlegi hóviszonyok alapján szerintem a 9-10-es simán nyitva lehetne, de a leírás alapján nem lesz használható, ahogy a Klühspeis lift se. Ha még ezt is hozzádobnák csoda lenne.
Peter Demeter
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2021.04.28. 05:31
Ma reggel örömmel olvastam, hogy már valami látszik az alagút végén!
https://www.moelltaler-gletscher.at/en/current-news

A részletekről túl sokat nem tudok. Egy dolog biztos, hogy mennék ezerrel amint lehetséges.
Ha valakinek időközben lenne információja az utazás feltételeivel kapcsolatban, akkor ne tartsa magában.
Bonnya
4 élménybeszámolót írt
4
7 éve tag
2020.10.30. 07:12
Sziasztok, néhány friss info... Gleccser expressz nem felorankent hanem folyamatosan, kb 10 percenkent jar, igy nincs a megszokott heringjarat. Maszkot hasznalni kell a felvonokon, az etteremben ha nem az asztalodnal vagy.
Kezdo-halado sielo szempontjabol a palyakrol.. Jelenleg a turistaknak 3-as kek, 9-es piros es 8-as fekete mukodik. Allitolag van az 1-es piros, de en azt nem lattam palyanak. Ha szep ido van es koran felmesz a hegyre eszmeletlen elmeny. Nehezito tenyezo ha nagy szel van, ha felhos es nem latsz, ha sokan vannak. Volt reszunk mindharomban 😃 hat betudtuk tapasztalatszerzesnek. Fenti kek palya es 9-es piros vege hamar buckas, de elvezheto igy is. A hegyen szerintem mi voltunk egyedul kezdo-halado sielok a gyerekekkel, amugy mindenki csapat es allat jol sielnek. Kis felelemerzet volt olykor-olykor, nem is nagyon latni itt teljesen kezdoket.
megbizhato idojaras oldal:
https://www.snow-forecast.com/resorts/Molltal-Glacier/6day/mid
VALETOMI46
1 élménybeszámolót írt
1
10 éve tag
2020.02.17. 21:09
Sziasztok! "2020 február 16-án Lienzből hazaindulva , célba vettük ezt a síterepet is ,mivel a szokatlanul meleg időjárás miatt , az alsóbb sípályák ,délutánra már szinte használhatatlanná váltak . Több család , köztük számtalan kezdő síelő is volt a csapatban , akik tudása a kék pályákra elegendő .
Előző nap megnéztük a síterep térképvázlatát , és örömmel konstatáltuk , bőven akad az ilyen jellegű lankásabb lejtőkből . Az idő gyönyörű volt , irány a gletscherbahn . Itt volt az első kellemetlen élményünk , mert mint a heringek álltunk a "vagonokban" , gyerekek kapaszkodási lehetőség híján szüleik ruháit markolták . Sajnos az üzemeltetők ragaszkodnak az irreálisan meghatározott létszámhoz , és ha kell emelt hangon parancsolnak rá a már bent tartózkodókra, húzódjanak beljebb, mert még x ember be kell hogy férjen . :(((
Felértünk , és némileg kárpótolt a csodás kilátás , valamint a hó minősége , de aztán jött a következő kellemetlen élmény , a pályák "jelzése"
Aki kezdő síelőnek sorolja be magát , annak felhívom a figyelmét , kb 200m az a szakasz , ami valóban KÉK besorolással jelölhető . Nekik mindössze egy tányéros felvonóval kell beérniük , mert a fentebb jelölt "kék" pályák ,az Ő színjükhöz inkább fekete . Nem akarom senki kedvét elvenni a helytől ,mert valóban csodás síterep , széles pályákkal , és ottlétünkkor nagyon jó minőségű hóval , de felháborító kategória a pályák besorolása .
Én is felvittem a fiamat , aki idén tanult meg síelni , és előzőleg a Lienzi kék pályákon gond nélkül lejött , de itt esélye nem volt .
Peter Demeter
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2019.12.08. 18:27
https://sielok.hu/fotoalbum/moltal-2019-december/kep/1/

4 nap csodában volt részünk. Ne tévesszen meg senkit, volt rosszabb idő is, mint ami a képeken látszik :-)
Ez volt az első alkalom, hogy ott síeltünk, de nekem nagyon tetszett. Persze köszönhető annak is, hogy csodás hóviszonyok fogadtak.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2019.11.11. 15:13
A leírás szerint: https://www.moelltaler-gletscher.at/gopass/gopass-info idén már a "nevesített" gopass kártyát lehet használni Mölltal-on és Ankogel-en is. Ezzel online is meg lehet venni a síbérletet akár indulás előtt a hotelszobában. Előtte persze a névre szóló kártyát meg kell venni - regisztráció után talán 2EU és postán kiküldik.

Mölltalon tényleg elég változékony az időjárás, érdemes nézni rövidtávú előrejelzést a vásárlás előtt. Januárban mondjuk Mallnitz - Ankogel is megy (én még nem jártam ott), oda is át lehet menni csúszni, mert a bérlet érvényes mindkét terepre ...
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2019.11.11. 12:05
Mölltalra soha ne vegyél előre többnapos bérletet. Igen gyakran van szél köd meg ennek minden változata. Kedvenc trükkjük az, hogy a vasútnál a kis tányérost járatják, és akkor buktad a napi jegyet. De az is számtalanszor előfordult már, hogy reggel egy kicsit megy a kabinos aztán az is leáll. Ezért nekem az a javaslatom, hogy mindig reggel meg kell nézni a kamerákat és a web oldalukat, és ennek alapján dönteni.
geaniko85
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2019.11.11. 12:01
Köszönöm.
Peter Demeter
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2019.11.11. 11:54
Ha esetleg regisztrálsz a gopass.sk oldalán, akkor meg tudod venni előre is a bérletet.
Előzmény: (geaniko85 206328)
geaniko85
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2019.11.11. 11:17
Nagyon szépen köszönöm. Azt hittem van rá esély, hogy járnak arra is ellenőrök, mint mifelénk....bár az tény, hogy még mi sem találkoztunk kint velük.
Köszi még egyszer
Előzmény: (bouquetk 206325)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2019.11.11. 08:16
Még soha nem fordult elő, hogy a buszsofőr ezen a vonalon kérte volna a bérlet felmutatását. Lesz nálatok léc, meg a többi, ez bőven elég.
Előzmény: (geaniko85 206324)
geaniko85
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2019.11.11. 07:27
Sziasztok! Januárban tervezzük ezt a pályát, Flattachban lesz a szállásunk. Tudnátok-e segíteni abban, hogy az első síbusz használat ugyebár érvényes bérlettel lehetséges. Hol tudom megvenni a síelés előtti nap, vagy aznap előre a bérletet, hogy tudjam használni a buszt? Olvasgattam már utána, de csak a jegypénztárt találom, oda meg nem tudunk felmenni busz nélkül. Előre is köszönöm.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2019.05.04. 16:24
De jó, hogy nem mentem!!!
Előzmény: (bouquetk 205742)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.