Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Fogadó a táncoló kecskékhez - szállás Galyatetőn, a mátraszentistváni Síparktól kb. 3 km-re
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.26. 09:47
Meg bizony, de tévedtél!!! :-)
Mil ui nem irt semmi olyat, hogy nincs igazam, sőt, egyáltalán semmit sem reagált az írásomra.
És ez jól is van így...
:-)))
Előzmény: (maci-laci 88228)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.03.26. 09:19
Olvasgatom itt a magyarországi fórumokat és valamit nem értek.

Magyarország nem egy síparadicsom, mégis kb féltucat vállalkozásnak sikerült megteremteni a körülményeket a belföldi síelésre.

Ennyi az egész. Szerintem hatalmas munka, gratulálok!

A kommunikáció számomra teljesen mindegy, én eredmény centrikus vagyok!

Ez olyan bonyolult?
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.03.26. 05:19
"Csont a lelke mindennek!"- mondta a bölcs kínai/kutyája/.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.03.25. 21:30
Robi ezt egy privát levelezésünkre utalva írtan,de mellesleg talált süllyed.
Előzmény: (Robin 88229)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.03.25. 20:45
Apa, folytatódik !
Előzmény: (maci-laci 88228)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.03.25. 20:41
Drusza megmondtam vagy nem??
Előzmény: (klaci 88143)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.25. 20:28
MSZI csak 10 nappal tovább húzta mint Visegrád és előbb zárt be mint Eplény. ennyit MSZI állítólagos különleges mikroklímájáról.

szerintem alaptalan MSZI üzemeltetőinek az a törekvése, hogy a többi magyar terep fölé pozícionálják magukat. legalábbis, hogy ennyire fölé. lehet, hogy sokkal jobb gőzgombócot főznek, de hogy sokkal jobb havuk lenne nem igaz. ebben az országban a hegységeinkben nagyjából hasonló a domborzat és az éghajlat.
nekem a valamivel gyengébb éghajlati adottságokkal rendelkező Visegrád hava is tetszik, persze, hogy MSZI-é is tetszik! a kommunikációjuk, amit aztán egyre erőltetettebb poénkodással és smiley-kal kell mentegetniük, no az nem tetszik.

most erre megint lehet hurrogni, de inkább a hozzászólás tartalmát tessék átgondolni.
Dézi apja :)
251 élménybeszámolót írt
251
15 éve tag
2010.03.25. 19:43
Hát igen.Az idén csak egyszer sikerült egész nap az északin nyomni,volt,hogy egyedül csúsztam kb.másfél óráig.Meg is ijedtem,hogy leállítják a felvonót,de nem.Amíg nem volt ilyen kényelmes liftezésünk,sokkal többet tudtunk az északin nyomni.Elég lenne ha csak a lift járna,majd betapossuk,ahogy régen.Tudom,személyzet kell oda is,csak hát a déli kevés!
KISM,a francba,hogy nem jövök rá,öregszem?Valami konkrétumot!
kism
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.03.25. 19:17
nem fantom laci.régi ismerősök vagyunk .idén is használtuk együtt a felvonókat itt is ott is.
csak light inkognitó, mert nagyon közelről látom a dolgokat és igaziból ezért nem akarok belekeveredni a fórumozásba
néha ragadok "tollat" amikor tényleg nem tudom megállni de azt se kellene mert nincs értelme
Albertoka
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.03.25. 16:36
Sziasztok !

Stani teljes mértékben osztom a véleményed, nem a kifejezéseken kell lovagolni.A tények magukért beszélnek : 90-95 napos szezon a Mátrában 4-5 éve folyamatosan a Síparkban!830 méteren! Kapcsolódó infrastruktúra szakértelem hibátlan, ezek a tények ! Balázs, a Máj 1-én a Kapruni szezonzárón szeretnék ott lenni ha a törött csuklóm rendbejön.
Dézi: A Kékes északi egyedülálló ,kár hogy az utóbbi években nem volt sízhető a szuper csákányos ellenére sem.Idén egy nap tudtam lejönni, 2 nap volt nyitva talán egész szezonban.(de majd szólok Nellinek hogy telepítsen hóágyúkat a meredekebb részekre:-)))

Gleccserbaráti üdv!
Hajrá Sípark!
Előzmény: (Stani 88182)
Dézi apja :)
251 élménybeszámolót írt
251
15 éve tag
2010.03.25. 15:57
kism egy fantom!(borzika?)Én csak 45 éve síelek az északin (még Csortos bácsi volt a liftes),lehet,hogy találkoztam "kism"-el csak nem tom ki Ő?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.03.24. 21:37
A gleccsert, ha idézőjelesen is, de több osztrák (nem gleccser) síterep is szokta használni, pl. a karintiai Gerlitzen, ld. tavalyi beharangozó (2. bekezdés):
http://www.tourismuspresse.at/presseaussendung/TPB_20080428_TPB0009

De a Német-Középhegységben is vannak az átlagosnál hótartóbb lejtők, pl. a Wasserkuppét sokan Gletscherkuppénak szokták nevezni, mert tavasszal, amikor már mindenhol elolvadt a hó, itt még mindig van valami, jó esetben sportolásra is alkalmas. Nincs ebben semmi megtévesztő, mindenki tudja, hogy nem Sölden, Tux vagy Kaprun ment tovább ezer kilométert.
Ha voltál már nyáron gleccseren, akkor láthattad, hogy sokszor a jégmezőt leszámítva máshol (körülötte) nincs hó, hasonlóan (pl) az alább beszúrt képekhez.
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2010.03.24. 20:10
Az elkövetkező hónapokban várható globális felmelegedésben az MSZI gleccser is elolvad:):) (MIL barátunk is megnyugodhat, igaz ne nézzen meg egy osztrák síterep honlapját, mert nyakig érő havas promókat fog látni, pedig...).
Kellemes nyaralást mindenkinek és ősz végén kezdődhet az új idény.
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.03.24. 19:23
Véget ért a szezon a Mátraszentistváni Síparkban. Köszönjük minden Kedves Síbarátunk megtisztelő látogatását a Síparkban! A sipark.hu-n szezon végeztével nem áll meg az élet, ugyanis jópár újdonság várja majd a Síparkba látogatókat a jövő szezonban is, ezekről hamarosan egy rövid összefoglalót közlünk majd, illetve a fejlesztések fotóit nyomonkövetheti mindenki itt a sielok.hu fórumán és a hóBlogunkban is.

A mai nap egyébként remekül sikerült, sokan eljöttek egy utolsó ugrásra és csúszásra a ma reggel még fagyott hóban kialakított több helyszínes funparkba.
A poén kedvéért lefotóztuk a SaintPista gleccser barlangot is ami még mindig szép méretben (1 ember simán belefér) megtalálható az ugratóba faragva. Belül kékeszöld jéggé van tömörödve a hó, úgy mint egy gleccserben :-)

Végezetül de nem utolsó sorban itt vannak a mai nap képei, amiről majd egy jó videó anyag is készül:
Mátraszentistván a 2009/10-es szezon utolsó napján
marc-24-szezonend-02.jpg
marc-24-szezonend-03.jpg
marc-24-szezonend-04.jpg
marc-24-szezonend-05.jpg
marc-24-szezonend-06.jpg
marc-24-szezonend-07.jpg
marc-24-szezonend-08.jpg
marc-24-szezonend-09.jpg
marc-24-szezonend-10.jpg
marc-24-szezonend-11.jpg
marc-24-szezonend-12.jpg
marc-24-szezonend-13.jpg
marc-24-szezonend-14.jpg
marc-24-szezonend-15.jpg
marc-24-szezonend-16.jpg
marc-24-szezonend-17.jpg
marc-24-szezonend-18.jpg
marc-24-szezonend-19.jpg
marc-24-szezonend-20.jpg
marc-24-szezonend-22.jpg
SaintPista gleccser barlang - Sípark Mátraszentistván
SaintPista gleccser barlang - Sípark Mátraszentistván
SaintPista gleccser barlang - Sípark Mátraszentistván
marc-24-szezonend-25.jpg
marc-24-szezonend-26.jpg
marc-24-szezonend-27.jpg
marc-24-szezonend-28.jpg
kism
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.03.24. 18:49
kicsit sárga , kicsit savanyú de ........

na ne!!!
2010 van barátaim

ja és ha már gleccser meg mátra akkor inkább kékes északi oldal igaz kövezős lécekkel,deszkákkal
ahol 2000 április 28 a saját csúcsom illetve van egy legenda május 1 ről ami a barátaimé még valamikor a 90 es évek végéről manapság már nehéz ezt elérni de a a március végig jó
ja és gyalogolni kell felfele na az igazán humoros
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.24. 10:29
Mil, ne vedd már olyan komolyan ezeket a dolgokat, egy kis humorérzék nem ártana...
Mindenki tudja, hogy nálunk sem igazi Alpok, sem gleccser nincs, mégis jól esik alpesi hangulatról meg glacier feelingről beszélni. Ez nem becsapás, nem durva marketing, ez amolyan "gyertek, érezzük magunkat jól, síeljünk, mosolyogjunk" felhívás.

Sokszor hallani, hogy nem értékeljük eléggé azt, ami a miénk, mert hogy abból máshol van jobb. Ez vezet a kishitűség kialakulásához...

Most van egypár sípályánk, amiket szeretni és értékelni kell, és nem baj, ha hangulatilag néha egy kicsit túllövünk a célon. Fogd ezt fel lekesedésnek, ne pedig becsapási szándéknak.
Ausztriában a szállásadóink általában nem értik, amikor lelkesen magyarázom nekik, hogy bizony nekünk is van Visegrádon egy ca. 200 m hosszú sípályánk, felvonóval, világítással, klassz hangulattal, és hogy milyen jó ott. Nem baj, nekik nem is kell érteni, de nekünk igen.
Érted?

Ha azt kifogásolod, hogy miért nem trakkolnak éjszaka, vagy miért mondanak 60 cm havat, amikor csak 15 cm van, az jogos, de belekötni az alpesi hangulatba és hasonlókba, már ne is haragudj...
Előzmény: (Mil 88127)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.24. 09:35
Ez bizony egy nagyon klassz videó!
A visegrádi kötődésűek számára meg különösen szívmelengető.
Hajrá Zoli!!!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.03.24. 06:32
Kócos,ezek a képek magukért beszélnek.
Előzmény: (kócos 88090)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.23. 23:59
hiszek a szabad véleménynyilvánításban. nem zavar, ha két (vagy százkét) ember lehülyéz. nem fogom ezérrt hülyének tartani őket.

ellenben ha valaki leírná, hogy igenis glacier feeling lesz holnap, 2010 március 24.-én Mátraszentistvánon, azt könnyen lehet, hülyének tartanám... érdekes még senki sem írta, hogy gleccser hangulatra számít... vajon miért?

azt gondolom, hogy főleg a tapasztaltabb sízőknek meg kellene szólalniuk, ha a valóságot súlyosan torzító promót látnak. ha valaki azt gondolná nem erről van szó, hát tegye egymás mellé a promót és a webkameraképet.

nevezzetek ódivatúnak, szerintem nem kell összevissza kamuzni, vetíteni. a marketingszakma elzüllött, ma már sok minden "belefér". de szerintem akkor sem kell! lehet persze, de akkor ne tessék csodálkozni, hogy valaki rámutat erre, pl. szimplán betesz egy webkameraképet.

Hajrá Mátraszentistván!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.