Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Fogadó a táncoló kecskékhez - szállás Galyatetőn, a mátraszentistváni Síparktól kb. 3 km-re
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.29. 11:06
A karácsonyi ágyúzás nem fölösleges. Egyrészt jó alapot ad a természetes hónak, másrészt jobban ellenáll a későbbi melegnek és az esőnek is, mint a természetes hó. Arról nem is beszélve, hogy karácsony után még jó 2-2,5 hónap szezon várható, amit pont ez az ágyuzott hó segíthet meghosszabbítani.
Márciusban persze már tényleg nincs túl sok értelme ebbe fektetni...
Előzmény: (apoca 88305)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.03.29. 00:43
első felvonás: "humorérzékkel nem rendelkező vaskalapos, begyepesedett Mil félék és azon élvezkednek ha rombolhatják jelentéktelen szavaikkal az összképet! Na ezért tart it az országunk!"... .."MILenne ha gyakorolnál egy kis önkritikát és elhallgatnál ezen a fórumon? Szerintem senki sem kiváncsi a rosszindulatú megjegyzéseidre!"...

második felvonás: "Szívélyes üdvözlettel"

Hát Miki, tudod, nem sok szívélyes volt abban amit írtál. Egyébként jól érvelsz, kár, hogy belekevered ezt a pocskondiázást, személyeskedést. Felesleges ezzel mérgezni a fórum légkörét. Ha valakinek más a véleménye, az érveiddel szálj harcba, abban sincs hiba.
Előzmény: (Szabmik 88263)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.27. 18:44
Francia!:-))
Előzmény: (Szab 88319)
stewie
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2010.03.27. 11:58
Azért is vicces mert a vitaindító hsz-ben Milnek ráadásul igaza is volt. Ha vki fenn volt a szezonzárón megerősítheti, ne egyedül legyek az ördög ügyvédje:) Persze a szerdai nap már csak buli volt és asszem kedden is igyenes volt a pálya. Amikor felértünk mosolyogtunk, hogy a nagy hógyártási versenyben Mszi rutinosan duplán könyvelt ;) Eplényben meg rájuk szárad a tényleg még most is majdnem méteres hó(kása)
Egyébként az egész téma értelmetlen, nincs kereslet a nyári síelésre illetve az erre szánt keretet érthetően mindenki inkább téliesebb körülmények között használja fel,így aztán tökmindegy hány nappal áll tovább üresen a pálya. Asszem Eplényben sem hóágyúznak mégegyszer márciusban:)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.03.27. 11:07
...különben német VS japán? :))
Előzmény: (minerel 88311)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.26. 22:35
Igazából nem értem miért rugóztok annyit Mil elméletén. Ő így látja ti úgy...ezért van ez a fórum, hogy mindenki leírja valós vagy vélt kritikáit.
Személyeskedést belevinni..., hát erre inkább nem mondok semmit.
Nem lehet negatív dolgot leírni? Mi ez? Autozz.blog? Ahol rögtön szétcincálják a más elveket vallót?
Milyen jó lehet az olyan fórum ahol mindenki elégedett és esetleg azon megy csk a vita, hogy ki szerint szuperebb az adott hely...tiszta echo tv...
Komolyan vicc amit itt csináltok.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.03.26. 21:18
Sokatmondó megfigyelés,de tényleg nézzünk inkább előre.
Előzmény: (Albertoka 88298)
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2010.03.26. 20:45
Nem tartom perdöntőnek, hogy pár nap különbségek vannak az említett sípályák üzemelési napjai között.
Alapjában véve le a kalappal az üzemeltetők előtt. Nyugodtan mondhatom meglepnek vele, jómagam valamelyest ismerve kis hazánk éghajlatát, nem kezdenék bele ilyen típusú vállalkozásba.
Két "halk" javaslatom volna a "Sípark" felé:
- el kell fogadni, hogy még átlagos télen is korlátos (X hóágyú esetén is) éghajlatunk alatt a normálisan síeltethető napok száma (illetve nem is az éghajlattal ha nem a tengerszint feletti magassággal van a gond, ha rádobnánk 1000 m-t az MSZI-re akkor Obertauern jelenthetne neki :):):))
- nyugodtan lehet figyelni a hazai meteorológiai előrejelzéseket (elhihetik, hogy jobb mint a SNOW-Forecast)és elkerülhető, mint pl. Karácsonykor a kiágyúzott milkák fölöslegesen.

Jó készülődést a következő szezonra.
Albertoka
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.03.26. 19:43
Mil, sok szeretettel kaptál meghívót MSZI-re kb. 1 hónapja egy ötletelős sízőz eszmecserére, emlékszel?(előtte is provokáltad az élő fát).Nem jöttél el se szemtől szemben se sehogy! Félreértés ne essék szerény személyem nem érdekelt a semmilyen szinten a síparkban,csupán egy lelkes síbarát vagyok.Ezt csak a tisztánlátás kedvéért írtam le,részemről a téma lezárva,mert ha tovább olvasom a hozzászólásaidat kárt teszek a maradék egészségemben.!:-)

Hajrá Sípark !
Hajrá Mil !
Előzmény: (Mil 88293)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.26. 18:09
Tyihíí, de nagy feszkó lett. Peace.

Visegrád tényleg "brahiból" csinált 60 napot!
ad 1. a végén már akkor sem hóágyúztak amikor még simán megtehették volna.
ad 2. a végén két teljes hétre zárva voltak, csak hétvégén nyitottak ki. Ugyanis márciusban már kevesen gondolják, hogy lehet még síelni náluk...
Meglett volna 70 nap, ha még hóágyúztak is volna a végén, akkor még több. De nem ez a lényeg, ahogy klaci is utal rá, ők tényleg más kategória. És ahogy ők maguk is írják, nem akarnak versenyezni a "nagyokkal".

Kedves Szabmik, nem hinném, hogy mindenki hülyének néz... ha hétvégén megyek csúszni, pillanatok alatt megtelik a kocsim a fórumról és én is több autóba beülhetek...
De ha te itt kukacos almázol akkor hamar kiérdemled ezt a jelzőt. Javaslom becsüljük meg a hazai sípályákat, ahogy te is javasoltad.

Így fórumon minden sokkal provokatívabbnak hat, pedig nem kéne felkapni a vizet. Ha itt leírom, hogy MSZI előbb bezárt mint Eplény, tehát nincs kiemelkedő klímája akkor meglincselnek. Ha ugyanezt egy szemtől szembeni beszélgetésben elmondom akkor semmi különös, nem? Igen, Eplény a nagyobb hóágyúkapacitásával kompenzálja a valamivel gyengébb klímáját. De attól még nincs nagy különbség. A marketingben van óriási különbség.
Albertoka
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.03.26. 16:45
Tisztelt Sípark !

Javaslom egy fedett sípálya beruházást hozzatok létre a Hortobágyon ! Igy a rengeteg magyar síőrült elvonási tüneteit némiképp enyhítenétek.Több előnye is lenne Nektek sokkal közelebb lenne és Mil fórumtársnak nyáron is ki tudnánk elégíteni a reális igényeit!:-) Nevezze el Ő !
Előzmény: (Szab 88285)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.03.26. 16:03
Dehogy van vége....már lehet tervezgetni az őszi besízéseket.
Előzmény: (kopjafa 88281)
kopjafa
12 élménybeszámolót írt
12
14 éve tag
2010.03.26. 15:46
Ma bezár az utolsó magyar sípálya, Eplény is.
Mi a francról beszélünk?!
Vége a síszezonnak.
Mindenkinek szép nyarat!
Előzmény: (Szabmik 88274)
Szabmik
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.03.26. 14:19
Ő kukacos almáról én pedig egy érett körtéről :-)
Én azért próbálom levonni a konklúziót, az előző beírásom is erre próbál rámutatni. Becsüljük meg hazánkat és sípályáinkat!
Előzmény: (klaci 88273)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.26. 14:17
Mil írja:
MSZI csak 10 nappal tovább húzta mint Visegrád és előbb zárt be mint Eplény. ennyit MSZI állítólagos különleges mikroklímájáról.

Szabmik írja:
Te beszélsz a realitásokról? Az első tényeket közlő beírásoddal sikerült is pofára esned! Nézd már meg a nyitvatartási adatokat a magyar síterepeknél! Visegrád: 60 nap, Kékes: 79 nap, Mátraszentistván: 90 nap, Eplény: 95 nap. Tudod ki ferdít? TE!

Milt sokmindenért lehet és kell is csesztetni, megérdemli, de ez most pont nem olyan. Ő almáról ír, Szabmik te pedig körtéről...
Előzmény: (Szabmik 88263)
Szabmik
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.03.26. 14:12
Nem esett Eplényben több természetes hó. MSZI-n kb félméter esett még Eplényben "csak" 30 cm. Nem is a természetes hóval volt a gond hanem azzal, hogy az január végén esett. Hómániás vagyok, így egész télen az időjárás előrejelzéseket nézegettem, így jól átlátom a helyzetet. A fő problémát MSZI esetében a december végi és január eleji nagy esőzések okozták, ezekből kapott jóval kevesebbet Eplény. Úgygondolom, hogy ha nincsenek ezek a kegyetlen esők, akkor 100 nap lenne most MSZI mögött. Tény, hogy minél több hóágyú van annál előnyösebb a helyzet, DE! Szentistván időjárása sokkal kedvezőbb a hóágyúzáshoz, ugyanis decembertől március végéig közel kétszer olyan hideg van mint a Bakonyban 300-500 méter között. Tehát nem feltétlenül a hóágyúk száma adja a síelhető napok számát. Eplény eljutott arra a szintre, hogy ennyi hóágyúval ki tudja küszöbölni az időjárás szeszélyes forgatagát, de azt tegyük hozzá, hogy őket hamarabb eléri a tavasz (legalább két héttel). Az idei időjárás azért is érdekes, mert most a tavasz (vagy inkább nyár) egyszerre csapott le mindenre a maga 15-20 fokos "hőségével". Na ez egy átlagos télen nem így van. A Mátrában 5-6 fokkal hidegebb van mint lent, így ha átlagos tavasz érkezik (5-10 fokkal) akkor tovább bírja a hó. Ez ilyen egyszerű. De emlékezzünk vissza például február végére, amikor is mindenki úgygondolta, hogy vége a télnek itt a tavasz. Eplényben esők "bombázták" a pályát, még a Mátrában többször is hó esett. Na mi ez ha nem jó mikroklíma?

Az időjárás összehasonlítást próbáltam nem elfogultan írni, a tényeket mondom.

A lényeg, ahogy a nagyon kedves és értelmes! fórumozó író-olvasó közönség is írja, hogy örüljünk ennek a két csodálatos létesítménynek és ahelyett, hogy hülyeségekkel írjuk tele a fórumot (ugye MIL?), inkább fogalmazzunk meg értelmes! javaslatokat elősegítve ezzel a hosszútávú fejlődését a magyar síparadicsomoknak!
Albertoka
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.03.26. 13:07
Szabmik tökéletesen összefoglaltad!
Eplényben szerintem jóval több természetes hó esett idén,de hadjuk az összehasonlítgatást,a lényeg hogy egyre több versenyképes hazai színvonalas sípályánk van.Elismerésem az üzemeltetőknek! A Kékesi kölcsönratrak példaértékű,ez a követendő példa,gratulálok !

Hajrá Sípark!
Éljen a Piszkés tető!(jövőre?:-)
Előzmény: (Szabmik 88263)
kopjafa
12 élménybeszámolót írt
12
14 éve tag
2010.03.26. 12:19
Ha csak az eső cseszett volna ki MSZI-vel!
De volt ratrak gond, közlekedési probléma a sok hó miatt satöbbi.
Viszont eső ügyben nem értek veled egyet. Eplényben is rengeteg eső esett.
Eplényben 40 hóágyú van, MSZI-n pedig 8-10.
Ennyi.
Előzmény: (Szabmik 88263)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.03.26. 11:52
Velős összegzés!Talán nem én vagyok az egyetlen,aki azt gondolja a téma zárásaként végszónak is megfelelő.
Előzmény: (Szabmik 88263)
Szabmik
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.03.26. 10:26
Mil! Ebből a hozzászólásodból is látszik azért írsz ilyeneket, hogy MSZI-t lehúzd a kedves fórumozók előtt. Nem érdekel téged, hogy mindenki hülyének néz, miért is érdekelne, úgysem tudják hogy hívnak, hogy nézel ki stb.

Te beszélsz a realitásokról? Az első tényeket közlő beírásoddal sikerült is pofára esned! Nézd már meg a nyitvatartási adatokat a magyar síterepeknél! Visegrád: 60 nap, Kékes: 79 nap, Mátraszentistván: 90 nap, Eplény: 95 nap. Tudod ki ferdít? TE! Ezek tények barátom: MSZI az utóbbi 5 évben a leghosszabb síszezonokat tudja maga után, nem is kevéssel (10-20 nap). Az idei tél a Mátrával jól kicseszett, mert miközben ott szakadt az eső, Eplényben csak simán olvadt, ez ami az 5 napos előnyt adta, az egyáltalán nem átlagos télen. Szerintem tényleg eszméletlen a mikroklíma a Mátra ezen részén, és ha egy átlagos tél jön, akkor MSZI tudja tartani a leghóbiztosabb magyar sípálya hírét. Rengeteg munkával, pénzzel, kitartással, szorgalommal, kockázattal megcsinálták a mátraszentistváni síparadicsomot, kiváló hangulatot és szerintem is alpesi hangulatot teremtettek itthon, kis hazánkban, erre jönnek az ilyen humorérzékkel nem rendelkező vaskalapos, begyepesedett Mil félék és azon élvezkednek ha rombolhatják jelentéktelen szavaikkal az összképet! Na ezért tart it az országunk!

Mil! MILenne ha gyakorolnál egy kis önkritikát és elhallgatnál ezen a fórumon? Szerintem senki sem kiváncsi a rosszindulatú megjegyzéseidre!

Szívélyes üdvözlettel:
Miki - egy több mint 30 napot MSZI-n síző lelkes Síbarát :-)
Előzmény: (Mil 88227)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.