Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Biztosítás nélkül ne menj!

ÜZENETEK (162)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.01.12. 17:06
Eddig megőriztük a szórakozásunk feltételeinek elemzését.Utóbbi véleménynyilvánításoknak a "" Pajkos Pajtás " levelesládájában lenne a helye.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.12. 15:46
Sajnos a tévé elött ülő mónikabalázsmegmégmittudomnmilyenszarműsorokat habzsoló nagyátlag számára az otthonülésen, boltba és kocsmábajáráson kívül minden extrém sport. Szinte látom a lelki szemeim előtt, ahogyan egyetértően bólogatnak, "úgy bizony, minek kell a hülyéjének a barlanga benni, az én pénzemen ne gyógyítsák, ha megsérül...." és hasonló demagógiákat, holott ha ezeken az életformákon múlt volna az emberiség még ma is azokban a barlangokban lakna, amelyeket éppen a hobbi barlangászok látogatnak. Sajnos az ilyen ostobaságok kiötlésében résztvevő minisztériumokban is találunk jócskán belőlük...dehát az inkompetencia általánosságban jellemző a hazai politikai "elitre" (legalább annyira elit, mint amennyire a focink "profi":)))
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.01.12. 14:15
Hát, ha a Mount Everesten sítúrázol, akkor igen, beleesik:)
Ahogyan az eheti hvg írja, Ausztriában sem fenékig tejfel az extrémsportolók biztosítása. A sima biztosítás csak elsősegély nyújtásra elég. A magánbiztosítónál pedig ki lehet alkudni valami díjat a kiválasztott tevékenységre, ha az a biztosító éppen vállalja a kockázatot pont arra a bizonyos tevékenységre.

A felsorolás egyébként a kormány részéről zéró hozzáértésről tanúskodik.

Ciao
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.01.12. 12:52
akárhány listát olvastam eddig (persze nem hivatalosat), ott nincs megemlítve sem a síelés sem a snowboard. Tehát tárgytalannak tűnik számunkra.

Ez a lista van megemlítve:

vízisíelés
jet-ski
vadvízi evezés
hegy- és sziklamászás az V. foktól
magashegyi expedíció
barlangászat
bázisugrás, mélybe ugrás (bungee jumping)
falmászás
roncsautó (auto-crash) sport, rally
hőlégballonozás
félkezes és nyílttengeri vitorlázás
sárkányrepülés, ejtőernyőzés, paplanernyőzés, műrepülés

Szerintem egyébként az egész dolog teljesen nevetséges. Még másik 50 hasonló tevékenységet lehetne felírni. Inkompetens banda.

ciao
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.01.12. 12:38
Nekem úgy rémlik, hogy az Egészség biztosítási kártyának az a funkciója, hogy sürgösségi- és más orvosilag indokolt esetben ugyanaz a szolgáltatás jár más országokban, mint az ottani lakosoknak. Ez kormány független Európai jog. Nem kell a szezont összekeverni a fazonnal. Azzal együtt egyetértek a cím adóval, mert a sérülés jellegétől függően felmerülhet fizetési kényszer. Esetenként elérheti a beavatkozás költségeinek 10 %-át is.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.12.27. 21:42
Szerintem biztosítást azért kell kötni ,hogy elriasszuk a balesetet :))Mindegy,hogy hol kötöd de győződj meg mire terjed ki és ha úgy látod kevés a szolgáltatás akkor kérj kiegészítőket hozzá.
A biztosításról az jut eszembe amit egy tűzvédelemmel foglalkozó ismerősöm mondott amikor nekem ajándékozott egy oltó készüléket.A következőt mondta:SOHA NE LEGYEN RÁ SZÜKSÉG !!!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.27. 21:27
Én a postán szoktam kötni (atlasz) a legalapabb csomagot (működik, fizettek mindent a balesetemnél), egyébként pedig ha van dombornyomott hitel, vagy folyószámla bankkártyád ahhoz automatikusan van balesetbiztosítás.
RR
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2006.12.27. 19:39
Sziasztok!
Nincs kedvem végigjárni az összes biztosítót balesetbitztosítás érdekében, ki melyik biztosítót ajánlaná?

Én Szlovákiába megyek majd egy hétre, (mint még nagyon-nagyon sok magyar).

Köszönöm a segítséget!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2005.12.14. 10:06
A biztosítások általában úgy működnek, hogy a kötés napját követő nap 0 óra 0 perctől kezdődik a kockázatviselés.
A jó megoldás: olyan bankkártyát válts, amelyhez jár külföldi balesetbiztosítás. Ezek a kártyák kicsit drágábbak ugyan, mint a többiek, de egész évre érvényes a vele járó biztosítás.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.12.13. 21:15
egy napos biztosítást tudomásom szerint sehol nem adnak a minimum a három nap, ez olyan 1200-1500Ft körül van. Minden MOL kúton lehet kötni.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.12.13. 20:51
A határ előtti benzinkutakon (MOL) tudsz balesetbiztosítást kötni.
WEdina
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.12.13. 20:26
Mi van, ha nem Mosonmagyaróvár felé jársz? A szentgotthárdi MOL kúton, csak 3 napos biztosításról hallottak.
Valaki írt egy sms-ses megoldásról, erről nem tudsz valamit?
Edina
WEdina
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.12.13. 19:58
Sziasztok!
Azt szeretném tudni, hogyan lehet úgy balesetbiztosítást kötni, hogy csak reggel találjuk ki, hogy síelni megyünk. A biztositas.hu-n nem enged aznapra kötni. Tudtok valamilyen megoldást? A 6 éves gyerkőc miatt lenne fontos.
Köszi: Edina
novakistvan
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.03.28. 18:10
Biztosítás nélkül ne menj! Ez a legalapvetőbb szabály! Ismerősi körben is 1,1millióba került egy kis Jasnai csúszás (csonttörés+helikopter, stb.) és fél év felépülésbe!!!
Utolsó pillanatban is köthetsz pl: előző nap 12:00 percig a https://www.biztositas.hu/sielok címen kapásból online (!!!) ha van bankkártyád (Alianz a legjobb, legtöbbet fizető és még olcsó is) vagy menet közben az autópályán a Mosonmagyaróvári MOL kúton még aznap is köthetsz 1300 forintért-
colos István
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2004.11.23. 09:45
Iden novemberben direkt rakerdeztem az EUB-nal a sielesre, azt mondtak benne van, elkuldtek a biztositas szolgaltatasait is. (lasd. lent) Ossze lehet hasonlitani az altalad kotott utasbiztositas felteteleivel.
Mielott barki bank vagy biztositasi ugynokot vel bennem felfedezni, a BB-nek es az EUB-nak is csak ugyfele vagyok. :-) Dombornyomott kartyara autoberleshez volt szuksegem, es kellemes meglepeteskent ert ez az extra szolgaltatas.

-----------------------------------------------
Külföldi Utasbiztosítás - Budapest Befektetési Kártya

A) Egészségügyi segítségnyújtás és biztosítás
Orvosi költségek térítése:
- baleset esetén 7.5MFt
- betegség esetén 5MFt

- ezen belül sürgősségi fogászati ellátás költségei : 160 EU/fog

Hazaszállítás megszervezése, a felmerült többletköltségek térítése: felso hatar nelkul

- orvos küldése illetve címének közlése, egészségügyi ellátás megszervezése: szolgaltatas
- szükség esetén orvoshoz, kórházba szállítás, hozzátartozó tájékoztatása: szolgaltatas
- folyamatos kapcsolattartás az ellátó egészségügyi intézménnyel: szolgaltatas
- Baleset vagy betegség miatt felmerülő egyéb költségek megtérítése: 40eFt
- Holttest hazaszállításának megszervezése, a felmerült költségek térítése : felso hatar nelkul

B) További utazási segítségnyújtás
Beteglátogatás
– közlekedési költségek:felso hatar nelkul
- szállásköltség legfeljebb 4 éjszakára: 60EU/nap

Gyermek hazaszállítása : felso hatar nelkul
Idő előtti hazautazás : felso hatar nelkul
Pénzsegély-közvetítés : 300eFt
Információ útiokmány elvesztése esetén:
szolgaltatas
Információ autómentő-cégről: szolgaltatas

C) Poggyászbiztosítás és útiokmányok pótlása
- útipoggyász eltulajdonítása vagy baleset miatti sérülése esetén: 50eFt
- tárgyankénti limit : 20eFt
-útiokmányok pótlására vonatkozó költségtérítés: 5eFt


SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2004.11.22. 21:30
Nagyon csodálkoznék, ha ez a biztosítás a pályáról mentést (tepsi + helikopter vagy mentő) is fedezné... ez se két fillér...
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2004.11.22. 11:26
Sziasztok! Aki gyakran utazik europaban nem tul messzire, azoknak ajanlanam a Budapest Bank befektetesi kartyajat. Ez melle egy alap utas biztositas jar az EUB(Europai Utas Biztosito)-nal. Ami egy nem tul komoly serules(hosszu Intenziv Osztalyos kezelest nem igenylo ellatas) eseten megitelesem szerint eleg vedelmet nyujt. A bankartyanal letetbe kell helyezni 50eFt-ot + kb. 4eFt az eves kartyadij. Ezert az ember kap egy dombornyomott maestro kartyat, ami a vilag minden reszen hasznalhato. A sieles soran elszenvedett baleset utan terit a biztosito, erre direkt ra is kerdeztem.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2004.11.18. 08:15
Elkészült a sielok.hu és a biztositas.hu közös utasbiztosítás kalkulátor szolgáltatása, ami segít összehasonlítani a különböző biztosítótársaságok ajánlatait.
Próbáljátok ki: https://www.biztositas.hu/sielok
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.10.14. 10:58
Sziasztok! Kedves Andrea, nagyon kösz az infót, végigolvastam az említett E-111-röl szóló cikket, és hogy úgymondjam "meg lettem gyözve", továbbra is kötünk biztit ! Egyik alkalommal Fr.o-ban a társaságból egy lánynak a pályán fent 2600m-en elszakadt a belsö térdszalagja egy rossz eséstöl, csak a tepsis leszállítás került volna mintegy 30e ft-nyi valutába. Aztán az ellátás, mankó, térdrögzítö, stb. az egész számla úgy 150-200 között állt meg. Szerencsére volt bizti, és el is fogadták szó nélkül. Amúgy hihetetlenül profin felszerelt eü. állomás volt, a zárójelentést pl. a gép már magyar nyelven adta ki !!!Sajna az ördög nem alszik, ezért másoknak is azt javallom, ne sajnálják azt a néhány ezer froncsit, megéri !!! Mégegyszer kösz, jó sízést, sok havat mindenkinek.Üdv : Géza
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2004.10.13. 13:39
Kedves Géza!

Ezeket a cikkeket ajánlom, elég alaposan körüljártuk a témát:
EU utáni helyzetről, E-111-ről
https://sielok.hu/rovat/utasbiztositas/cikk/biztositas-eu-csatlakozas-utan/

A felelősségbiztosításról (arra az esetre, ha más síelőnek okozol kárt a sípályán):
https://sielok.hu/rovat/utasbiztositas/cikk/felelossegbiztositas-a-szakerto-valaszol/
(ez nagyon friss cikk, tegnap került fel)

Most készül még egy külön oldal az E-111 nyomtatvánnyal kapcsolatos tudnivalókról és egy a síoktató felelősségéről. Hamarosan azok elérhetőségét is meg tudom adni.
Üdvözlettel,
Andrea
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.