Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Zell am See
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Tauernsuites Mitterwirt by ALPS RESORTS - 20% szezonzáró kedvezmény
ÜZENETEK (380)Időben csökkenő Időben csökkenő
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.02.17. 11:18
Ide a képeket teszem fel, szöveges rész az "Élménybeszámlók" között.

(élménybeszámoló részlet átmásolva - a szerk.).
... A második nap Zell am See került sorra. Itt már meghirdettük a "ki lát felhőt először" versenyt. A Sonnenalm részen kezdtünk 9-kor, gyönyörű napsütötte pályákon, kevés sielő társaságában, igazán élvezetes piros pályákon (20,22,23,30). Majd lesieltünk a 15 feketén, hogy a Schmittenhöhe csúcsra jussunk. Itt már emberáradat fogadott minket, óvatosan kellett sielni, kerülgetni a tanuló csoportokat. A napot a 14-es feketével zártuk 4 óra magasságában. Szerencsére már nem voltak rajta sokan, de a havat részben összetúrták egész nap, részben pedig letúrták igy a korcsolyázást is tudtuk gyakorolni lefelé. ...
1-es-palya-hatterben-Kitzsteinhorn.jpg
20-21-es-palyak.jpg
23-as-palya-felso-szakasza.jpg
a-11-es-palya-hatterben-a-toval.jpg
Schmittenhohe.jpg
Piac-kozepkori-hangulatban-1.jpg
Piac-kozepkori-hangulatban-2.jpg
AtiSr
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2007.12.26. 15:27
Sziasztok!

Nem tud esetleg valaki Zell am See-ben vagy a közelben valami olcsóbb szállást esetleg reggelivel/félpanzióval?

Előre is köszi!
Ati
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.12.23. 20:43
December 17-én hétfőn síeltem Schmittenhöhen (Zell am See). Reggel a völgyben párás volt a levegő, a csúcson ragyogóan sütött a nap. Elöző évhez képest egy új liftet építettek a Schmittenhöhebahn mellett. Ennek a liftnek trassXpress a neve, nyolc személyes kabinos felvonó. Jó ötlet volt ez as lift mert a Schmittehnhöhebahn csak 20 percenként közlekedett és egyszerre 40-50 embert szállított, így akik a Schmittentalba csúsztak le azok várhattak ha előttük ment el a kabinos lift. Nekem nagyon bejött a fekete 14-es pálya, néhol elég brutálisan lejt, pont ez benne a jó. Elég technikás pálya ezért kevesen használják. Rengeteg az oktatás a környéken, szerencsére a kezdők a pálya aljában vagy a tetején gyakorlonak a lankásabb részeken. Bal oldalon a Kitzsteinhorn és a Grossglockner havas csúcsa, a völgyben a Zell am See szemben pedig a Hochkönig meredek sziklafalában lehet gyönyörködni. Kipróbáltam az összes pályát és mivel 25/27/25km a kék/piros/fekete pályák aránya ezért szerintem itt mindenki talál a tudásának megfelelő lejtőt.
IMG-8256-uj-lift-trassXpress.JPG
IMG-8257-semmi-tomeg.JPG
IMG-8261-szemben-a-hegyoldal.JPG
IMG-8269-1.JPG
IMG-8274-1.JPG
IMG-8291-Zell-am-See.JPG
IMG-8299-fekete-14.JPG
IMG-8303-1.JPG
sziky21
17 élménybeszámolót írt
17
18 éve tag
2005.12.27. 11:20
Igazad van, rosszul fogalmaztam:)
Valszeg a Vierjahreszeit appartmanban lesz a szálásunk, tud valaki arról valamit?
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.12.27. 09:14
Mint fentebb említettem nekem eddig mindig sikerült márciusban itt jót síelni. Ezért idén is bevállalom a március 15.-ét.
A tóig nem, csak a faluba lehet lesíelni! :-)
sziky21
17 élménybeszámolót írt
17
18 éve tag
2005.12.27. 01:31
Hy all! Lenne egy nagyon fontos kérdésem:
Március elején kb márc 10-ig tuti le lehet síelni majd a zell am see-ig? vagyis a tóig egészen. Eddigi tapasztalatok alapján várom a válaszokat:)
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2005.11.21. 19:43
Sziasztok!
Zell am See, Kaprun... Igyekszem itt tölteni a karácsonyokat, és bizton állithatom hogy az egész hely tipikusan olyan mint mikor ehy meghitt havas tájat tartalmazo kepeslapot leveszel es ötvözöd azt a coca-cola kamionos vonulasat abrazolo reklammal.... Egyszeruen csodalatos hely, és a pályák is kitűnőek! Csak ajánlani tudom!!!
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.11.18. 15:19
A hó már esik! :-) Én jövő héten újból kimegyek. azt hiszem mostmár lesz miért!
sziky21
17 élménybeszámolót írt
17
18 éve tag
2005.11.17. 15:11
Köszi a szuper sebességű választ..;)
Végülis sikerült megerősíteni engem abban, hogy tuti jó húzás lesz oda menni febr.18-tól vagy márc 4-tól egy hétre. Esetleg valaki ismeri a katharina apartmanházat? Elvileg oda megyünk. Holnaptól állítólag már itt is fog esni a hó, hajrááá:)
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.11.17. 12:34
Hello!
ELőször is, ahogy te is mondtad a gelccser tulajdonképpen egész évben síelhető, szemben BKK elég gyakori hó hiányával ellentétben. Jelenleg Kitzsteinhornon a gleccser plató alatt is lehet síelni, a középálllomásnak számító Alpincenterig. HA minden jómegy, akkor napokon belül nyitva lehet az összes pálya. Ami Zell am Seet illeti az utóbbi években március 15-ig a liftek aljáig le lehetett síelni, de ez azért ez eléggé időjárás függő! Én személy szerint most is optimista vagyok, mert a márciusi síelést oda tervezem
sziky21
17 élménybeszámolót írt
17
18 éve tag
2005.11.17. 00:05
Helló mindenkinek!
Lenne pár kérdésem és lehet egy kettő hülyén fog hangzani, de ez van kiváncsi természet vagyok. Most megyek előszőr Kaprunba és Zell am See-re, és azt is tom, hogy pl a Kaprun az egész évben síelhető majdnem. Szóval mennyire jók a gleccser pályák, pl Bad Kleinkircheim-mal összehasonlítva?
A Schmittenhöhén február végén vagy március eljén sok hó szokott lenni egészen a tóig? És még egy kérdés: Általában ezek északi fekvésű pályák? Előre is köszi a válaszokat, és van amire már tudom a választ, max megerősítés kell... Byez
danju
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.11.14. 23:34
Sziasztok,
én is először megyek ide, tudna valaki infot mondani a síbuszokról? Milyen gyakran mennek, stb. Zell és Kaprun, ill. Zell és Fusch közöttiek érdekelnének. Kösz.
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2005.11.14. 12:32
Szia!

NEm tudom, hogy jól írom-e, de te a schmittehöhebahn-ra gondolsz és a sonennalmbahn-ra
Nem szokott itt se sor állás lenni, se a faluból még két kabinos lifttel lehet felmenni. egy a centrumból indul, egy pedig Zell am See süd-ből.
A nagykabinosok egy kicsit feljebbről indulnak. Egyik a schmittehöhe-re visz fel 2000-re, a másik alacsonyabbra a bal oldali pályákhoz. Átkötés van Schmittenhohe-re. Ezeken a pályákon egyébként kevesebben vannak, pedig egész jók! A nagykabinosokhoz 3 fekete pálya jön le. Én itt szoktam megszállni közvetlenül. Fantasztikus adottságok. A kabinos liftek mellett van van lehetőség a gyerkőcöknek és kezdőknek is a tanulásra. Egy kis korongos felvonó segít egy nagyon lankás részre feljutni. Családoknak ideális.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.11.11. 15:20
neem nem hanem a zell am see-ben lévő nagykabinosokra gondoltam ahol a kötélpályán összesen két nagy kabin van
mint a gipfelbahn kaprunban azzal is csak 2szer mentem mondjuk ahoz nem nagyon tartozik külön pálya
kaprunba nem is szeretnénk menni, mölltal az sokkal jobb szerintem
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.11.10. 18:31
Én sem értem, hogy mi a mecarás!?

Lecsatolsz, beszálsz és mész majd fenn felcsatolsz és kész is. Lehet hogy az alpincentertől induló GipfelBahn- ra gondolsz ami furcsának tűnhet mert hatalmas?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.11.10. 18:16
miért lenne macerás?

gondolom a kapruni gletscherjetre gondolsz. 24 személyes funitel
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.11.10. 18:02
igen tényleg szép hely plusz az a 10 km hosszú alagút az tök jó
azt láttam a térképen,hogy ilyen nagykabinos felvonók vannak.Azokkal lehet menni vagy nagyon macerás?
Nagymama
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.11.10. 17:18
Csodás kisváros, remek pályák, mi harmadszor megyünk jan közepén és eddig mindig jól ápolt pályákkal találkoztunk és a bérlet KAprunra is érvényes.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2005.11.02. 08:49
Én négyszer voltam, nagyon jó hely. Kezdőtől haladóig mindenki talál magának pályát. Jókat lehet bulizni is.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.28. 22:12
Heló!

amikor kaprunban voltam sielni akkor láttam ezt a helyet, bár akkor 2000 méteren már nem nagyon volt hó..
ti voltatok már itt?
szerintetek jó hely?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.