Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Nagy-Hideg-hegy
síterep infó oldal
ÜZENETEK (433)Időben csökkenő Időben csökkenő
panda
8 élménybeszámolót írt
8
17 éve tag
2010.01.31. 22:11
Aham, már értem... politika. Mikor már két órája vártunk, hogy elinduljon fel a hegyre a teherautó, bementem az étterembe megkérdezni, hogy este is lehet-e síelni, mert lassan a 1/2 12-kor váltott jegyünk lejár,... hát kikérték maguknak.
Előzmény: (gyulimuli2 82532)
gyulimuli2
221 élménybeszámolót írt
221
16 éve tag
2010.01.31. 21:33
Ugy látom a hideghegyi sielők szállitása továbbrasem megoldott, inkább esetlegesnsk mondható. Csak igy nem sokan fognak ide ellátogatni,ha nem oldják meg, mondjuk tényleg óránkénti fel ill lefele közlekedéssel, mivel úgy tudom két terepjárójuk van. Mi már régen voltunk, de akkor is gyakog mentünk két órát felfele. remélhetőleg csak tesznek valamit a sielők érdekében, hogy feljussanak. Egyébként nem tudom, hogy még mindig a volt politikus úr foglalkozike a sitereppel? No mindegy, mi hétfőn zebegényt vesszük célba majdmegirjuka friss infókat sok havat!
panda
8 élménybeszámolót írt
8
17 éve tag
2010.01.31. 20:54
..és mennek össze vissza. Felefelé két és fél órát kellett várni a buszra, lefelé pedig csak háromszori telefonálás után jöttek értünk fél 6-kor. Javaslom telefonba beírni a túristaház, hegyimentők stb. telefonszámot ha mégis elmerészkedtek.
panda
8 élménybeszámolót írt
8
17 éve tag
2010.01.31. 20:45
Igen, tanúsíthatom hogy remek túrahely. Mi síelni mentünk, de a éjszakai túra lett belőle, mert az ott ingázó teherautó nem volt hajlandó felvenni, mondván jön a következő. Egy helyi szervező pedig kioktatott, hogy idejönnek a "pestiek" .....
görike
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2010.01.30. 19:57
Szia Robi!
Én mindig a piroson nyomom végig,vannak húzós szakaszok,de a táj szépsége kárpótol mindenért.
Ma is fenn töltöttem a napon nagy részét és valami irdatlan mennyiségű hó esett le,úgy hogy bátran neki vághatsz mert van hó.
Ismét érdeklődtem!holnap menni fog a kis-északi is,tehát holnap is ott a helyem.
Helyet sajnos nem kaptam a szálláson,mert természetesen teltház van,hát jó előre meg kell gondolni az biztos.
A konyhát kipróbáltam és ismét nem csalódtam,a háziak korrektek,aranyosak még a szakács sráccal is dumáltunk egy jót.
A büfében a forralt bor verhetetlen,jól meg is ütött:-)
Szóval én mindenkinek ajánlom a Hegyet.
Minden jót!!görike
Előzmény: (robi 82371)
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2010.01.30. 13:34
Gőrike!

Melyik uton mentel fel? Melyik a legjobb fokaval?

Van mar annyi ho, hogy a fak kozot sielenlehessen?

talan holnap, azaz vasarnap fel megyek....

rob
görike
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2010.01.29. 22:00
Sziasztok!
Nemrég érkeztem haza szeretett Nagy Hideg hegyről túraléccel és sokak örömére holnaptól lehet síelni a déli pályán és magas taxon.
Érdeklődtem a háziaknál és tájékoztattak,hogy holnap 8,30-kor indul az első járat Királyrétről és folyamatosan közlekedik.A síbérlet árak nem emelkedtek tavaly óta és a déli pálya nagyon jó minőségűre sikerült,jól meg van ratrakolva és van rajta hó bőven.
Én a hétvégémet biztosan ott töltöm,ha lesz hely a szálláson még fenn is alszom,este szauna,vacsi és buli.
Jók a túrautak is,én felfelé alig kaptam követ,a lefelé menet az pedig páratlan élményeket okoz minden alkalommal.
Így tovább Hideghegy!görike
BáTaBá
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2009.12.05. 16:38
tamas 1028 - nak

Azért van elterelve a 2 -es, mert tavaly még nem működött az 1 -es felvonó. Remélem idén beüzemelik. Milyen hosszú? Élvezhető és változatos : ) Nekem ez a kedvenc pályám. De oda azért nem a legjobb lécemet viszem. Igaz én este lecsúszok a parkolóig.
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2009.12.05. 10:49
Sziasztok!
ne haragudjatok lehet hülye kérdés de megszeretném kérdezni hogy miért van elterelve 2. felvonóra 2. és az 1. pálya???
És hogy az 1. felvonó miért nem üzemképes!
Ha az első felvonóig lehetne lecsúszni a 2. pályán milyen hosszú lenne???
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.10.04. 20:50
Ma felszaladtam a hegyre és a "Nagy északi", ahogy itt nevezik új felvonót kapott. Kamera nem volt nálam sajnos, de leírom: egy vadi újnak tűnő Tatra Poma felvonó állt, szerintem bevetésre készen. A környezete sajnos elszomorító. Én csak a felső állomást láttam, de körbe rengeteg kő, szikla és vagy 8-10 pár kiszuperált síléc és baki eldobálva. Bódé a dolgozónak cudar időjárás esetére még nincs.
Ahhoz, hogy a hamarosan beköszöntő szezonban síelni lehessen, bizony még sok tennivaló van.
De ne felejtsük, legalább történt valami és én ezt emelném inkább ki!
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.08.27. 00:29
Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy a Nagy Hideg-hegy északi sípálya nagy felvonója fog a következő szezonban működni?

Köszi az infót előre is!
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.03.13. 20:18
nincsen itten uj ho?

vasarnap mennek siturazni!

rob
normafan
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.03.04. 18:05
Kedves Robi! Köszönöm az információkat!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2009.03.04. 13:49
Nagyon kíváncsian várom már, mi a hír a nagyfelvonó ügyében. 2006 márciusában az utolsó napok egyikén még használtuk, akkor azt ígérték jövőre új lesz. Azóta eltelt 3 év, sajnos MO. legjobb sípályája azóta se üzemel. Tudom tél se nagyon volt azóta (így bevétel se), de mégis kár parlagon hagyni ezt a helyet. Én 20 éve járok oda, biztosan állítom, hogy kis hazánkban páratlan. 3 éve Mikulástól március 15-ig folyamatosan üzemelt, hóágyú nélkül. Decemberben már 70cm hóval, mikor 10cm-nél több sehol máshol nem volt. Voltak rossz telek is, de február 15-március 15-ig szinte minden évben jó hó volt. Ha ide is tudnának hóágyukat állítani évi 100-120 napon üzemelhetne. Gyönyörű hely, jók a pályák, nincsenek autók... A magyar síparadicsom lehetne.
Adottságai a legjobbak az országban. A leghidegebb, és több hó esik általában, mint a Mátra, vagy a Bükk csúcsaira.
Hajrá Nagyhideghegy!
kalikim
26 élménybeszámolót írt
26
18 éve tag
2009.03.01. 20:42
Sziasztok!
Mi ma voltunk fent Nagy Hideg-hegyen és kiválóan éreztük magunkat. Az idő gyönyörű, a pálya egész jó volt. Sajnos az előttünk álló héten már igen meleg lesz, így attól tartok, hogy legközelebb már csak túra bakancsban mehetünk fel újra. :(
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.28. 07:37
igen a telemark.hu site jo, sok info van ott... viszont ha tudsz angolul a legjobb telemarkos site a https://www.telemarktips.com . ott sok kep, sok video, sok iras van a telemarkkal kapcsan.

telemark egyebbkent a technikat jeloli, avgy a telemark turnt... biztos latal mar siugroas a tvben, mindig leterdelnek a landolasnal az egyik labbal... ey a telemark a siugrasban. ha leterdelsz es koyben kanyarodsz mar telemarkozol.

a mai leccek, kotesek es cipok sokkal mazifabb mint a sifutas cucc..... nekem muanyag bakim van, de a kotesem egy nagyon regi voil 3 pin... ez a legegyszrubb kotes fajta, megbizhato, konyu es mukodik... a leccem peddig egy rossignol bandit....

rob
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2009.02.27. 21:46
Mid kettőnél szabadon mozog a sarok, kicsit bővebben a telemark.hu tudsz olvasni róla.
normafan
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.02.27. 15:11
Köszönöm a válaszaitokat. (Ennek a telemarknak a sífutáshoz van köze? Bocs én nagyon laikus vagyok a sízés terén.)
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.27. 10:40
normafan.

telemark cuccban is lehet turazni..... es nagyojo mokka telemarkozni lefele... es nagyon nehez, .... nekem meg nem megy, de nagyon elvezem...

rob
BáTaBá
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2009.02.27. 06:13
kolzol!
Kössz a kedvcsinálót. Jövőre megveszem rég áhított túralécemet és ahogy leesik az első hó, remélem ott leszek!

normafan!
Túraléc úgy néz ki mint egy átlagos léc. Alján van egy spec. anyag, ami felfelé csúszik, visszafelé nem ez a "fóka". Kötés sarokban elenged. Lefelé sarok lerögzít, fóka levesz és "teljes értékű" léccel csúszol le.

Évek óta tervezem, hogy veszek egy használtat 20-30 körül már lehet.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.