Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Ótátrafüred / Stary Smokovec
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Penzion Čikovský - teljesen felújított, modern panzió reggelivel a Magas-Tátrában, Tátralomnic sípályáitól 4,5 km-re
ÜZENETEK (65)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.10.09. 12:36
Értem, nem tudom hány napra mentek és mi fér bele. Esteleg szóba jöhetne a Csorba-tónál a Szoliszkóra fel lanovkával vissza gyalog, ugyanígy Lomnicról fel lanovkával a Kőpataki-tóhoz, vissza gyalog.
Vagy esetleg átmenni a lengyel oldalra, és kellemes 2-3 órás gyaloglással (műúton) fel a Morskie Oko-ig. Itt esetleg lovaskocsikkal is lehet menni (felfelé 30 zl, lefelé 20 zl).
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.10.09. 12:16
Mi a Hrebienoktól a patak mentén szoktunk egészen Lomnicig lesétálni, ez egy kellemes kb. 4 órás út. Ha ezt megfejelnénk azzal, hogy fel kell másznom a Hrebienokra, akkor az nekem már nem a "kellemes" kategória lenne :). Meg több családdal szoktunk itt kirándulni, van köztük kisgyerek és idősebb szülő is, ők meg nem bírnák.

A Kőpataki tónál az ülőliftet még az életbe nem láttam működni, úgyhogy nem fogom érezni a hiányát :)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.10.08. 11:48
További rossz hír, hogy mától a téli szezon kezdetéig a kétüléses sem jár a Kőpataki-tó mellől a Lomnici-nyeregbe.
A Tátralomnic-Kőpataki-tó-Lomnici csúcs útvonal még üzemel, de csak november 17-ig. Aztán az is bezár.
Hiába, az ősz a liftkarbantartások időszaka mindenhol.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.10.08. 07:58
Legalább megy a Magas-Tátra topic is, nahát, ennyi gyaloglás igazán nem árt meg, kell is bemelegítésnek:) felfelé mindig gyalog szoktunk menni, a rosszabb variáció, amikor egy 20-30km-es hágókkal tűzdelt túra után lefelé kell kutyagolni, na azt nem szoktam már kívánni:)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.10.07. 23:21
Hát, legjobb tudomásom szerint nincs semmilyen pótmegoldás a gyalogláson kívül.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.10.07. 17:27
Batus, azt esetleg lehet tudni, hogy a Hrebienoknál bezárt sikló helyett jár majd valami pótlójármű, pl busz, vagy taxi? Valószínűleg idén is megyünk kirándulni és jó lenne ha nem gyalog kellene feljutni a hegyre :)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.05.25. 22:26
Van egy szlovák kiadású, de magyar nyelvű turistakalauzom, külön fejezet foglalkozik a medvékkel a Magas-Tátrában. Az ilyen kukázó medvék már elvesztették természetes félénkségüket, viselkedésük eltorzult, veszélyesnek tartják őket.

Ezeket általában befogják és áttelepítik a hegy másik részére, ha ez sem segít akkor lelövik őket. A könyv szerint az utóbbi időben 16 medvét helyeztek át és nyolcat kellett lelőniük.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.05.25. 21:38
"Guberáló medve a Magas-Tátra új szenzációja" cikkre reagálva:

Mi minden ősszel megyünk a Magas-Tártrába kirándulni és Tátralomnicon, a síugró sánchoz közel, az erdő szélén szoktunk egy Panzóban megszállni. A ház kertje régen nem volt körbekerítve, így a szarvasok redszeresen bejártak a kukákhoz guberálni. Volt olyan is, amikor medve látogatott el egyik éjszaka a házhoz - én azt hittem, hogy ez természetes dolog arrafelé, de ezek szerint mégsem az.

Szóval aki szeretne medvét fényképezni az ablakból, annak ajánlom ezt a szállást :) Amúgy a szállásadó néni magyar, tehát a nyelvvel nincs gond. http://www.penzion-hello.sk/deutsch/index.html
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.05.03. 15:35
A Lomnici csúcs egész jól tartja magát: 2,5 méter hó májusban, nem rossz :).
http://www.holidayinfo.sk/hu-hu/winter/resorts/?id=839

Ezenkívül nyitva van még Csorba-tó is, igaz a 40 centis kásás hóval már eléggé haldoklik, de még nyitva van a hosszú pálya!

Kíváncsi vagyok milyen pofát vágnának a határőrök, amikor meglátnák a sícuccokat a kocsiban :).
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.04.19. 00:21
Április 17-én megdőlt a melegrekord a Magas-Tátrában. Poprádon 20 fokot mértek. Az eddigi rekordot 2000-ben mérték 19,1 fokkal. Ezen a napon a leghidegebbet 1954-ben mérték, akkor - 7,4 fok volt!
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.03.19. 19:35
A környéken már csak a lomnici-nyereg síelhető, Zdiar nagyon döglödik, Csorba-tó is egyre fogy...
skkager
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.03.11. 18:59
A jövő héten a Magas Tátrában leszünk pár napot, és ha az égiek is úgy akarják, szeretnénk síelni is. Szeretnék friss információkat kapni Tátralomnic Start - Tátralomnic közötti kék és a Skalnaté pleso - Start közötti piros pálya, illetve Ótátrafüred síterep Hrebienok - Ótátrafüred közötti kék pálya állapotáról.
Ha valaki kint volt a hétvégén segítsen és írja le a tapasztalatait. Minden érdekel! Köszi előre is.
szilvi*
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2006.02.05. 10:01
Sajnos már mi is visszajöttünk.:) Igazából vegyes érzelmekkel. A tábor Újtátrafüreden volt közvetlenül a Jakubkuva Luka mellett. Nagyon jól karbantartott családi tanulópálya, viszont még hétköznapokon is tele volt, főleg csopotokkal. Hrebinokon is voltunk, itt egy keskeny kék pálya egészen jól sielhető, a fekete elég brutálisan néz ki, de ha jó rajta a hó akkor egész jó pálya.
Sajnos szerintem már nagyon rég esett hó, így ahol nincs hóágyú elég rossz a pályák minősége.
A Lomnicon nekünk még múlt hét elején szerencsénk volt, még minden pálya sielhető volt.
A fekete nagyon jó minőségű volt, a piroson mi is kínlódtunk a sziklákkal, a kék pedig délutánra tiszta jég volt. De így együtt 6 km-t lesíelni élmény volt.
Voltunk még Zdiar elött egy Behladova Dolina-n.
Ez is nagyon jó kis pálya lett volna, ha egy picit több hó van rajta. Ez is elsősorban a kék pályán volt gond. Nagyon változatosak a pályái és nagyon olcsó a napijegy: 299 SK.

Érdekes volt, hogy míg itthon minuszak voltak, addig a Tátrában 6-7 fokok voltak és rendesen olvadt.


Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.01.26. 08:28
Stary Smokovec-en (Ótátrafüred) alapvetően két pálya van, a teljesen kezdőknek van egy nagyon lankás tanulópálya (Jakubkova luka) Ótátrafüredtől a Csorba-Tó felé elindulva (Novy Smokovecen), Közvetlenül Ótátrafüreden van a Hrebienok terület, itt egy siklóvasút visz fel a Hrebienokra (Tarajka), innen a siklóvasút mellett a jobb oldalon egy hosszú kék erdei (ez már csak kisrészben igaz , mióta tavalyelőtt a szélvihar kidöntötte szinte az összes fát:-()pályán lehet visszacsúszni a siklóvasút alsó állomásához, valamint a siklóvasút felső állomása alatt is van egy felvonó és egy széles pálya (ebből nyílik az erdei pálya), a siklóvasút bal oldalán szánkópálya van. A siklóvasút fölött pedig egy piros-fekete szintű nagyon komoly pálya található, sajnos egy szintén kemény próbát jelentő meredek húzólifttel. Síléckölcsönzés a sikló alsó állomásán található sportbolt-kölcsönzőben és a közvetlen környék számos kölcsönzőjében is lehetséges.

Ezenkívül érdemes meglátogatni a környéké sípályáit is (Csorba-tó, Tátralomnic, Zdiar)
Sprinter
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.01.25. 23:02
Hellotok!
Tudtok vmit mondani Stary Smokovecről és környékéről, a Hotel Hrebienok az jó hely?
Milyen sípályák vannak arrafelé? Siléckölcsönzés nem problémás??
Köszi a válaszokat.
Sprinter
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.01.25. 23:00
Hellotok!
Tudtok vmit mondani Stary Smokovecről és környékéről, a Hotel Hrebienok az jó hely?
Milyen sípályák vannak arrafelé? Siléckölcsönzés nem problémás??
Köszi a válaszokat.
szilvi*
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2006.01.13. 11:42
kösz az infókat
Tasi
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2006.01.13. 10:52
Mi 2 ünnep között voltunk a Tátrába, nekem nagyon tetszett. Közepes sítudással, akár hrebienokra is elmehetsz (Stary Smokovec), de még lomnicon vagy csorba tavon is vannak könnyű pályák. Viszont tömegre számítsatok..sajnos tényleg rengetegen vannak, főleg a könnyebb pályákon. Hrebienokon a szánkópályát nem szabad kihagyni :-) jó síelést
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.01.12. 23:21
Közepes sítudáshoz ideális a Zdiar-Bachledova dolina sípálya, ez a Lengyel határ felé vezető úton van Zdiar község előtt kell letérni jobbra. Természetesen még sok pálya van a közelben amit érdemes kipróbálni! https://www.ski.sk
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.