Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Bystrina - Nyári wellness csomag
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.03.21. 17:02
Chopok déltől kb 15 percnyi autózásra, Myto után a Chata Jarabatá. Gyönyörű környezetben egy egyszerűen berendezett, de tiszta kis turistaház, aminek az alján étterem van: http://www.jarabata.szm.sk/
Tavaly 3500-4000 ft-ért kaptunk szobát/fő félpanzióval. A félpnzió azt jelentette, hoyg kirakták elénk a menüt és azt a kaját hozták ki, amire rámutattunk :). Az italok és ételek árai amúgy a béka feneke alatt...
Osha
22 élménybeszámolót írt
22
16 éve tag
2008.03.21. 12:22
Hello Isu!
Ha jobbat nem találsz, Breznoban tudok egyet.
A https://www.limba.com oldalon meg is tudod nézni.
Egy turista szálló, ahogy érkezel Cerny Balog felől, leérsz a hídról és ott lesz rögtön balra.
Címe: Brezno, Jesenskeho 1. 3ágyas szobák, van konyha, saját hűtő a szobában, közös zuhanyzó a folyósón. (totál turista osztály, de pár nap síelésre ok)
cca. 2000Ft/fő/éj. Tel.szám ki van írva a bejárat fölé.
A nyelvtudásoddal nem lesz gond :-)Csak oroszul és szlovákul beszél a hölgy. Angollal, némettel ne is próbálkozz! :-) (mikor én hívtam fel őket, viszont kisvártatva visszahívtak és tört magyarsággal beleszólt egy hölgy, h maradjak, 15 perc múlva ott lesz a portás a szállónál. és úgy volt)
A hotel Srdiecko, az meg ugye ott van a pálya alján. Arról csak jót tudok mondani (az más kérdés lesz-e hely húsvét miatt)A kaja szuper, a szobák jók és pokoli melegek. Fürdőszoba-wc minden szobához, de nagyon pici. :-)
Úgy emlékszem, decemberben mikor ott voltunk, kb. 15.000Ft/2éj/fő volt az ár félpanzióval.
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.03.21. 11:43
Sziasztok!

A szezon utolsó freerideolására készülünk az ünnepek alatt(hála az időjárásnak),és szállást szeretnénk taláni valahol Chopok dél környékén.Valaki aki szállt már meg errefelé,és elégedett volt a szolgáltatásokkal, tudna segíteni hol találunk 6-8 főre kiadó szobát esetleg házat?Egy link vagy telefonszám(ahol beszélnek angolul) is nagy segítség lenne!
Köszönjük elöre is! ;-)
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.03.20. 17:46
Mil! Kösz, legközelebb kipróbálom. Nem tudom idén lesz-e még rá lehetőségem.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.03.20. 09:40
Szia Gabris!

A katlan is egy völgy, simán ki lehet csúszni belőle. Egy nagyon kiráy erdei utacska vezet le az otupnei négyes aljához.

Mellékelem azt a képet, ahol azért látszik, hogy van elég szintkülönbség, hogy a völgy oldalán akár nagy sebességgel is ki lehessen csúszni. A képen látszanak a katlan aljára levezető nyomok is. Ha teljesen lemész az aljára, akkor is szép lassan ki lehet csúszni, igaz egy két helyen kell lépni párat. De semmi olyan, hogy gyalogolni kell felfelé, vagy ilyesmi.

Azért ezt a katlant ne a hegygerincről próbáld meg először, ott nagyon meredek! A Konsky Grun-ra vezető lift tetejétől kell elcsúszni oldalra.
freeride-zone.JPG
Michael
36 élménybeszámolót írt
36
16 éve tag
2008.03.19. 20:25
Péter 76!
Hol voltatok sielni Ausztriában ( pálya,ill. szállás) és nyitva lesznek még április első hetében?
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.03.19. 14:32
Mil! Északon még nem sokat, inkább Délen csúsztam, leginkább pályán kívül. A képeden szereplő katlannal fentről sokszor szemeztem. Fentről sajnos nem látszik, hogy milyen a katlan aljában a lejtés. Nincs negatív emelkedő, simán ki lehet csúszni belőle, vagy gyaloglós? Hová érkezel? Kösz
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.03.19. 09:15
Zahradkynál a hatüléses elég felejtős, mindig sokan vannak. A buszról sem ott kell leszállni, a kocsival sem ott kell megállni, hanem feljebb, a Biela Put-i parkolóban. Annál a négyülésesnél még mindig elég sokan vannak, ezért át kell csúszni a legszélső, Otupnei négyüléseshez. Ott nincs sor, az a leggyorsabb felvonó, ráadásul azzal lehet elérni a legjobb freeride és erdei részeket.

Amúgy az idén elég komoly sorállásokba lehetett belefutni Ausztriában, ld. a beszámolókat ezen a fórumon.

Szlovákiában a szállások nem olyan jók, mint Ausztriában, ez tény. Bár mi tök jókat is találtunk már, meg kell jegyezni őket és oda menni.
Péter76
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.03.18. 16:56
Hál'Isten eddig 2db 12 fős csapatot tudtam lebeszélni Jasnáról és inkább mindenki bevállalta Ausztriát a +15-20000ft többletköltséggel.Ja,amúgy Jasna után mentünk közvetlenül Ausztriába,minden rosszra felkészülve,bárortalanul,szomorúan.Egy egész böröndöt szántam a melegszenyó-sütönek,meg a szalámiknak stb.,gondolván,rajtunk aztán soha többet,senki nem fog ki(legalább is kaja ügyben nem).Háááát...Ki mire tippel,mi volt azon a hétvégén???Most bulgáris leszek,én kérek elnézést:CSONTIG NYALTÁK A SEG..ÜNKET és mindenhol HÓ HÓ HÓ és HHHHÓÓÓÓ!!!
Sok sikert kivánok miden szlovákiába igyekvö kedves honfitársamnak és senkit nem akartam megbántani,aki szivének oly kedves Jasna,csak a saját tapasztalatot és most már a több embertől visszahallott véleményemet irtam le.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.03.17. 10:21
Szia Zozóka!

Nem hinném, hogy most hétvégére lényegesen leromlana a helyzet. Sőt! Lehűlés jön, könnyen lehet, hogy havazással.

Tavaly egy nagyon gyenge szezon után április 5.-én is síeltünk, a csúcstól a völgyállomásokig.
zozóka45
84 élménybeszámolót írt
84
16 éve tag
2008.03.16. 20:56
Szia Mil!

Igazán szerencsés voltál az időjárással és hogy nem volt tömeg. Szuper képek!! Én sajna még csak nyáron jártam Jasnán, pedig síelek.
Remélem egyszer ilyen feltételek közt tudok majd egyszer ott hasítani.
Üdv: Zozóka
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.03.16. 08:35
Március 15.-én kint jártunk Jasnán. 8 előtt értünk, így felengedtek kocsival. Friss hó, ragyogó idő. Az Otupnei négyesnél nulla sorállás. A freeride és az erdő császár. Tökéletes síelési feltételek.

Jasná a legjobb.
Miert-SZERETEM-Szlovakiat.JPG
lezenges-az-Otupnei-negyesnel-es-tarcsasnal.JPG
szuzho.JPG
parkolo-Biela-put-nal-az-uj-negyulesesrol.JPG
Zahradky-fele-bal-szelso-kek-palya.JPG
Zahradky-fele-kozepso-piros-palya.JPG
turazok-a-katlanban-felulrol.jpg
freeride-zone.JPG
turazok-a-katlanban-alulrol.JPG
szikla-a-katlanban-felulrol.JPG
szikla-a-katlanban-alulrol.JPG
katlan-Konsky-Grun-felol.JPG
bitakk
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.03.11. 07:00
most hétvégén voltunk, nagyon jó volt a hó, fent másfél méter, lent kb. félméter, kevesen a pályán, szinte ideális!
Polarbear
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.03.08. 21:38
Sziasztok! Mi március első hétvégéjén voltunk a Jasna-n. Eredetileg Donovaly-ra mentünk volna(az interneten jó pályák, megfelelő hó stb), de a látvány lesújtó volt. Ezért mentünk tovább Chopok Észak-ra. Szombaton eléggé esett az eső, az átlagosnak mondható síruházatunk átázott,a pályák vizesek voltak, helyenként jegesek... Estére azonban elkezdett esni a hó és a Biela Pút kék pályát szépen helyrehozták (4-es Doppelmayr), esti sízés 390 Sk, kölcsönzött sí 590 Sk. Esti vacsora kb. 200 Sk /fő. A szlovákiai rossz tapasztalatok és emlékek miatt semmi jóra nem számítottunk, azonban már az első nap is nagyon jól éreztük magunkat. Mivel én elég jól beszélek oroszul, általában én kommunikáltam. Mindenhol, a szálláson, az info irodában, a kölcsönzőben, étteremben rendesek voltak, természetesen viselkedtek, semmi negatívum. Mi is meglepődtünk. Lehet, hogy rájöttek, hogy belőlünk - síelőkből - élnek. Vasárnap 8.30-kor Záhradky-nál kezdtünk, 6-os Dopp. ülőlift, sor nem sok. 9.30-kor kezdtünk síelni. A pályák nem voltak karbantartva, mindenhol porhó, alatta jégpáncél foltokban... A napijegy + kölcsönzés 1240 Sk, forralt bor 70 Sk. Később a sorbanállás 20-25 percre módosult, felfele az út 10 perc, csúszás + hütte 30 perc. Kb 1 csúszás 1 óra. 13 órakor a 6-os liftet az erős szél miatt leállították, pont amikor már kezdtük élvezni..., de legalább ment a 2 tányéros, 150-200 állandó sorbanállóval. Hát nem tudom. Összességében jó volt, jókat ettünk, ittunk low price de szerintem a szolgáltatások ára baromi drága, + az iszonyat tömeg + a pályák gyatra minősége + a közbiztonság...
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.03.02. 15:09
havazik, elég rendesen és elég rég óta.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.03.01. 13:55
háát...

1.3.2008 / Sobota
Dážď
Chopok -0.6 °C
Luková 1.2 °C
Srdiečko 6.7 °C
Záhradky 6.6 °C
Lipt. Mikuláš 8.0 °C

Gyanítom a "Dážď" esőt jelent.
Chopok-Del-2008-Marcius-1-kora-du.jpg
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.03.01. 08:54
Leesett a hó amire számítottam!:D
http://www.holidayinfo.sk/hu-hu/winter/gallery/?id=427
Lehet menni újra freerideolni!;)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.28. 08:22
Múlt vasárnap Északon voltunk. Az alsó állomásokon olvadt kegyetlenül. Szerencsére a katlanban meg az erdőben ahol freerideoltunk nem olyan erősen.

Délen ugyebár sokkal durvábban süt a nap, szerintem patakoban folyhatott le a víz a hegyről. A jasna.sk-n a Srdiecko-nál a hójelentésben a 120 centit levették 70 centire...

Persze még így is van bőven hó, főleg fent. Éjszakánként a hegytetőn kifagy a hó, most 8:20-kor ez van a honlapjukon:
28.2.2008 / Štvrtok
Prevažne oblačno
Chopok -7.4 °C
Luková -5.9 °C
Srdiečko 2.9 °C
Záhradky 2.1 °C
Lipt. Mikuláš 4.0 °C
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.02.27. 11:28
Valaki tudna friss infoval szolgálni a pályák állapotáról?Holnap mennénk,aztán jó lenne egy kis előrejelzés.....
Bár most nézve a http://www.wunderground.com/global/stations/11916.html
-ot lehet,hogy a jövő héten kellene menni mert 3-4 nap csapadékokot igér hétvégére ami lehet hó is!
Köszee elöre is az infót!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.18. 18:05
Vasárnap azért elég sokan voltak. Helyiek főleg, mert szombaton havazott, vasárnap reggel meg teljesen tiszta idő volt, jöttek.
Az persze látszik, hogy mindenki elfért a hegyoldalon :)

Komoly sorállás nem volt, a négyülésesnél max 5 perc, de általában annyi se.
Ami zavaró volt, hogy az alsó tárcsás többször leállt percekre, ekkor mindig összejött egy kisebb tömeg. Amint elindult a felvonó, a tömeg is lefogyott pár perces sorra.

Csatolok még pár képet vasárnapról.
(A félreértések elkerülése végett: a csúcsra vezető tácsás is elindult. A Magas Tátrás képek egy másik fényképezőgépen vannak, ha megkapom őket, teszek fel.)

Chopok Dél a király!
Srdiecko-rol-felnezve.JPG
fentrol-Srdiecko-ra-lenezve.JPG
assak-a-csucsra-vezeto-tarcsast.JPG
freeride-3.JPG
freeride-4.JPG
freeride-5.JPG
no-komment.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.