Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Bystrina - Nyári wellness csomag
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.04. 13:52
KK! Tudnál szállást ajánlani hétvégére?
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.02.04. 13:51
Mi csütörtökön 590 koronát fizettünk és ment du.az összes felvonó!
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2008.02.04. 12:47
Évek óta eltöltünk néhány hétvégét itt gyerekekkel és általában pozitív tapasztalataink vannak. Ezen a hétvégén is péntek estére érkeztünk Biela Pútra, tökéletesen kezelt kék pálya 0 perc sorállás, kevesen voltak, bemelegítésnek tökéletes volt, nem kellett hajnalban felkelni, útközben kényelmes ebéd, szuper nap volt. Szombaton késői reggeli, kb. 12 órától Záhradky 6-os ülő 5-ös számú erdei út. Elvben lezárva, de még nagyrészt jól síelhető, kb. 2-szer 15 méteres köves részekkel, amelyek a széleken kikerülhetőek voltak. Később egyre jobban kint voltak ezeken a részeken a kövek, ezért a 20-as bekötőn átcsúsztunk a FIS pályára. Nem voltak sokan, kevés kicsit jegesebb rész, kikerülhetően. A legkisebb gyermek is könnyedén lejött. Sorállás max 5-8 perc, pihenésnek is jó volt. Egész nap esett a hó, igaz a városban eső, gondolom azért voltak kevesebben. Hóesésben viszont gyönyörű az erdei kék pálya.
Vasárnap hasonlóan, nagyobb tömeg, sorállás kb. 15 perc gyönyörű napsütésben. Az erdei kék köves részei eleinte kerülhetőek a 20-as bekötőn a piros felé már figyelni kellett a köveket a meredek résznél, de hát ott nem kell száguldozni. Az erdei kék a 20-as bekötőig nagyon jó volt, és a FIS is elég jó volt. Amikor utólsónak kényelmesen lecsúsztunk az erdei pályán én lecsatoltam és lesétáltam azon a 15 méteres részen, ahol már a széleken sem lehetett kikerülni a köveket. De még így -15 méterrel is elég hosszú ez a pálya:). A szállásunk mindig a legolcsóbbak egyike, s elégedettek vagyunk. Javaslom a két pont között a legrövidebb út a mosoly elvet, és nem olyan nagy dolog megtanulni szlovákul a köszönöm szót. Összességében szuper volt a hétvége. Volt részünk esti sízésben, sőt hóesésben, gyönyörű napsütésben is. Kétségtelen, nem döntöttünk meg egyetlen távolsági és sebesség rekordot sem. Ki miért megy, milyen elvárásokkal, ehhez kell igazítani a célt. Szerintem családdal Jasna nagyon jó.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.04. 10:55
Többször leírtam már, és még többször le is fogom, hogy szombat délelőtt SOHA, EGYETLEN EGYSZER SE JUSSON ESZÉBE SENKINEK a Zahradky hatos ülőliftjét vagy a mellette lévő tárcsásat használni (ergo lecsúszni a Zahradky-hoz vezető pályákon). Zahradky főszezonban még hétköznap is túlzsúfolt. A síbuszból se Zahradkynál (első megálló) száljon ki, hanem aközépső megállónál vagy a harmadiknál, Otupnénél.
Mi tavaly egyetlen nap használtuk a hatos ülőliftet, egymásután sokszor, nulla sorállással.. április 5.-én csütörtökön :)

Aki Jasnán pályasíelni akar, ezt nulla sorbanállással megteheti: A térképen nézve jobb szélső, Otupné-Luková négyes ülőlift alatt van egy tárcsás, ahol mindig nulla, értsd 0, zéró a sorállás!!! Tíz méterre van a négyüléses kapujától, ott szoktak lenni 5 perces sorok (nem 20, mint Zahradkynál), DE ennél a tárcsásnál soha semmi.. ráadásul gyorsabb is, mint az ülőlift.

Ha felértél a, balra el kell csúszni a Jasná-Luková négyes ülőlift alatti tárcsáshoz. Ennél a sorállás 0-3 perc. Általában nulla. Ahogy átcsúszol, rálátsz a Jasná-Luková négyes ülőlift aljára is, ha nincs tömeg, akkor lehet oda is csúszni (ott szokott lenni 5-10 perc sor).

Ezzel a két tárcsással gyorsan lehet felvonózni, és kék, piros és fekete pályán is lehet csúszni.

Jasnán a legjobb azonban a freeride és az erdő. Ehhez az Otupné-Luková, vagy a Jasná-Luková négyüléses kell. (Nem elég a két tárcsás.) Lukováról a térképen nézve jobbra kell elcsúszni, de nem a Spravodlivá Moguls nevű, kezeletlen/buckásított fekete pályára, hanem még azon is túl jobbra a völgybe. Olyan freeride, erdei ösvény, természetes meder/félcső következik, ami után mindenkinek szügsége lesz 5 perc zihálásra az Otupné-i négyülésesre sorban állva!!! De persze ott van a tárcsás is tíz méterre, ha még ennyit sem akarsz várni.. ld. feljebb.

Aki mindezeket a tanácsokat nem követi, az nagyon durván meg fogja szívni a sorbanállással!!!

edit: ja, és amíg nincs legalább 60-70 cm természetes hó Jasnán, csak néhány hóágyúzott pálya, addig értelemszerűen SENKINEK SE JUSSON ESZÉBE Jasnára menni!!!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.04. 10:53
egy szó jut eszembe: balf... szóval balfácán
Péter76
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.02.04. 10:38
Hál Isten,túl vagyunk a hétvégén Jasnán.Ha esetleg valaki készül oda,elöljáróban csak annyit:ISZONYAT,UNDORITÓ,MOCSOK.Megérkezésünk után,nemhogy nem vártak minket,azt sem tudta a portásnéni(tov.:gorilla),hogy az ország,ahonnan jöttünk hol van.Nyelvet nem beszél,csak szlovákul makog és integet,mint egy domina.1,5 órát álltunk a portán,mire kitalálta,hogy ossza ki a szobát 17 embernek.Közben kiabált,adminisztrált,irányitott.Végre,bejutunk a"szobába",amit 3 főre kértünk,gorilla állitotta az 3 ágyas.Úgy kell elképzelni,hogy kb. 3x4méter,egy dupla ágy és mellé a földre vágva egy ilyen szivacs darabszerü,persze ágynemü nélkül.Elsö nap a sipályából egy kb.3méteres szakasz volt nyitva,amit a kasszánál elfelejtettek közölni és 3napra megvettük a bérletet.Még az sem volt gyanús,hogy miért árulja mindenki a napi jegyet 10.30kor délelőtt.2szer csúsztunk úgy 1,5perc alatt le,40perc várakozással pedig fel.Király volt!Vissza a szállásra,kis pihi a szivacson,zuhany,aztán a várva várt vacsi.Biztunk benne,hogy a gorilla team legalább itt kedveskedik talán...Mosolygosan mentünk át az étterembe,közben azt beszéltük,majd holnap bizti jó lesz a pályán,ma pedig ez van sajna.Helyet foglaltunk,viccelődtünk,egyszer csak kis pincérhölgy kéri a papirt,hogy kik vagyunk mi,addig itt nem eszük,amig nincs névlista,vagy vmi.A kulcsokat próbáltuk mutogatni,de nem hatotta meg.Fél órát ültünk ott,mert a portán a gorilla nem volt a posztján.Hmmm...nyam..nyam...gondoltuk,miden sinen,jön a kaja.Mikor letették elénk,elöször nevettünk,aztán mikor tudatosult,hogy ez az ami,többen vad fényképezésbe kezdek,aki nem,az pedig elemezte,a hüvelykujjnyi fejadag összeállitását,a két szem(kb 1x1 cm-es hús)és a kb 1 grammos talán burgonyapüré,szervirozásának hogylétét a 6cm átmérőjü tányéron.Persze,ha a bőséges vacsihoz inni akartál,pénztárca nyit,kis gorillának szól,és fizet.Sem viz,sem tea,semmi!Másnap reggel"svédasztalos"reggeli,a 1,5m-es asztal teljes választékával.Kb 4 féle valami,amiből a virsli és kifli volt a legelviselhetőbb,talán.Ok,öltözik,fogat mos,ki a pályára.Végre,nyitva teljes hosszában,gyerünk hát.A 45perces sorban állás után már suhanunk is felfelé.Fent,gondoljuk,első karika,bemelegités,menjünk hát a kék pályára.Úgy a pálya felétől,kövek,sziklák,fű és föld a pályán midenhol,kikerülhetetlenül,úgy hogy a levél irása után már megyek is a siszervizbe új talpat csináltatni.Úgy 3-4db 15-20cm-es,mély karc lett a talpon emiatt.Újra vissza,most már50 perc várakozás,piros pálya.4000 ember a pályán,mideki midenfelé,a pálya keskeny,viszonylag jó a hó,egy rutinos sielőnek,10 perc pihenővel az aljáig 14perc.Nem baj!Újra vissza,most 58 perc felfelé.Újra megpróbál és ezt nap közben még 4-5ször,egy "finom" ebéddel a "hüttében".Talán ehető a kaja,bécsi szelet,egy sör,egy kávé:240 korona.Mivel a 17 ember együtt kajált,gondolták a számlára felütnek még 4 sört és 5 kávét,gondolva a hülye magyar,aki csak a buta angolt és németet beszéli,és mit képzel,hogy a szlovákot nem,úgysem tudja elolvasni a számlát,az a 300 korona plusz nyelvnemtudási beépitett kárpótlás,nekik,zsebbe,tőlünk.Vissza a pályára,1óra 15perc felfelé,a sor úgy 2 km-es.Na,aztán jött a vidámság lefelé.A délutánra összejött kb.Sopron lakos számú embertömeg szuper jegesre gyúrta a pályát,estünk-keltünk,a hóágyúkat minek bekapcsolni,ostoba magyar és a többi hadd küzdjön az elemekkel.Feladtuk aznapra...Este"finom vacsi"gorilláék egy gyümölcsleves izü bablevest ezeltek ki és egy 2x4 cm es sült húst 1g rizzsel.Másnap aztán miden előröl,délután már 14.30kor lecsatoltunk,és irány haza.Összefoglalva:ha valaki azt gondolja,hogy kiszineztem a dolgot,az téved,inkább csak a felét meséltem el,mert hátha valaki mégis nekivág.Pénzt bőven,szótárt és idegnyugtatót mindig tartson magánál,és örüljön annak,hoy Magyarországon élhet,mégha nincs is minden redben.Észak fele pedig csak a szemével nézzen,és ne gondoljon semmi rosszat,inkább egyen egy jó babgulyást,lecsóval,csipősen.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.04. 10:05
Mi is vasárnap voltunk kint, de velünk teljes bérlet árat fizettettek. Gyereknek 450, felnőtnek 650 koronát. Anyáztunk is miatta.
sevrolett
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2008.02.03. 21:19
Sziasztok!

Most jöttünk haza Chopok délről.
A hó elég jó volt, a napi jegyár 390 SK, mivel a Kosodrevina, LUCKy, Chopok Juh felvonók, nem üzemeltek áramellátási gondok miatt. Állítólag eltört egy vezeték... Így s 4esülős tetejétől gyalogolhattunk fel a Predné Dereséhez, mivel az üzemelt. Elég jó hó volt alatta, csak sajna köd volt...
A Zadné Deresé felvonó ment, de sajna csak a lift tesztelői/szerelői használhatták, a közönséget nem engedték fel. Ahogy láttam teljesen kicserélték. A liftkezelő szerint jövő hétvégétől üzemel.
A kezelt pályák jók voltak, enyhén jegesek néhol.
Sorbanállás: 5-10 perc a sok zárva tartó felvonó miatt...
Szóval én nem javaslom senkinek az áramellátás hibájának elhárítása előtt, aki nem szeret gyalogolni. Kb 1000 m hosszan kell egy nem túl meredek szakaszon átmenni a fenti liftekhez (Kosodrevina Traverz)

Mindenkinek jo síelést a szezonra:

Dávid
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.01. 20:53
hát ja, én is irigyellek isu.

A sok Bp-i Szlovákia fóbiásnak: Most hogy nyitva Chopok Dél és nekem egy régesrég lefixált Stuhleck-i kiruccanásra kell mennem úgy élem meg az egészet mint valami penitenciát. Várni fogom, hogy elteljen a hétvége és jöjjön a következő, amikor végre én is kedvenc terepemre mehetek.

Chopok Dél a király! Aki nem így látja, az nem tud síelni :)
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.01. 12:59
Kösz, az infót, irigykedem.
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.02.01. 10:29
Ez megint megérte emberek!;)Igaz de.nem ment csak az A,F,C felvonó mert óriási szélvihar és 10m látótáv volt,de a pályák kifogástalan minőségűek maradtak egész nap és sorbanállás sem volt 1percnél tovább!Délután aztán fél 2-kor megnyitották elöbb a B(idén másodszor) aztán a C(idén elöször) felvonókat is!Aki ismeri a Derese völgyet, el tudja képzelni milyen volt 1m friss hóban az elsők között lecsúszni.:PAztán jött az erdei rész biliárd asztal minőségűre kezelve,ami szerintem szlovákia egyik legszebb és legjobb pályálya.Most sem csalódtunk Chopok délben, fülig ért a szánk nap végére,de ezzel nem csak mi voltunk így.Aki teheti,induljon meg, megéri!
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.01.30. 11:12
Majd írj légyszi beszámolót és a csíkokat szépen egymás mellé húzzátok, hogy nekün is maradjon powpow.
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.01.29. 18:46
Remélem csütörtökig kijavítják!:P
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.01.29. 16:08
Ilyen nincs! Leesett a hó, mennénk ki, de nem mennek a liftek. Állítólag áramellátási problémáik vannak. A telefonban ezt mondták és a szlovák oldalukon is valami hasonlót írnak.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.01.28. 18:44
Melyik részek a veszélyesek? Egyszer pont a Kosodrevinát (2005/2006 szezon)terítette be egy lavina, amiből arra következtetek, hogy a meredekség miatt a felvonó közelében csúszhat meg a hó. A Deres oldal talán kevésbé. Az erdőben meg pláne nem.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.28. 16:04
HOPPÁ!!! Most már a holidayinfo.sk is, csakúgy mint a jasna.sk 160/100 cm-t ír!!!

Sajnos a hétvégén én Stuhleck-re megyek :( Pozsonyban száll le egy ismerősöm, és a legközelebbi síterepre kell menjünk. A szívem most csak Chopokra húz. Mindig úgy fogok visszemlékezni, hogy a 2007/2008-as szezonban elcsesztem az első mélyhavas hétvégét...

Remélem persze nem fogok lavinabalesetekről olvasni a jövő héten.
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.01.28. 14:04
Már nagyon vártam ezt az infót!Én csütörtökön megyek Miskolcról,ha érdekel valakit keressen!;)
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.01.28. 11:25
Itt az idő! Ha valaki megy, vagy menne Bp-ről, társuljunk! Szerda, csütörtök, vagy a hétvége nekem jó.
odex
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.01.28. 10:22
Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza Jasnáról. Tegnap reggelre kb. 30 cm friss hó esett, és egész nap szakadt a hó, a pályákat nem dolgozták meg még délelőtt. Igaz, hogy erős szél is volt, elképzelhető, hogy a felső felvonók nem is üzemeltek már délután (mi addigra már indultunk haza). Mostanra biztos nagyon jó körülmények között lehet odafent síelni.
Szállás: mi a Jasna bungalókat választottuk, olcsó, kedvesek, és közel van a pályákhoz.

Jó síelést mindenkinek! :)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.27. 20:37
holidayinfo.sk: Chopok Dél 60/100 cm...

Mingyá indítok egy Miért utálom a szlovákokat topikot...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.